Προς το περιεχόμενο

Granite dd-501


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην καλησπερα...Αγορασα σημερα (καλως ή κακως) απ τον νακα τα granite dd501 http://www.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/default.asp?static=421&product=130655, λογω της τιμης φυσικα...ειμαι αρχαριος τελειως και ηθελα να παρω μερικες συμβουλες...οτι θελετε να πειτε ειναι ευπροσδεκτο...βιντεο, βιβλια κλπ κλπ...

 

 

επισης ηθελα να ρωτησω πως γινεται με καποια προγραμματα (Superior Drummer κλπ) να ρυθμισω τα drums να εχουν καλυτερο ηχο (?)

 

Υ.Γ να πω οτι εχω καποιες φορες προσβαση σε ακουστικα drums yamaha, απλα τα granite τα εχω σπιτι ...

 

ευχαριστω εκ των προτερων  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι, βέβαια. Θα επιλέξεις από τα options του προγράμματος τα Asio drivers της καρτας, καθώς και το midi input από τα drums. Ίσως χρειαστεί να κάνεις mapping για τα pads, λογικά στα manual θα βρεις οδηγίες για βήμα βήμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα το δοκιμασω οταν μου δωσουν την καρτα γιατι δεν την εχω τωρα εδω και θα ξαναγραψω...οταν βαλω την καρτα θα μου εχει την επιλογη στο cubase "VST instruments" γιατι ισως εκει ηταν το προβλημα...κριμα που θελει την καρτα παντως γιατι ειναι του αδερφου μου και δεν θα μπορω να την εχω συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, αν είναι έτσι, μπορείς να πειραματιστείς με την onboard κάρτα ήχου σου, μέσω των drivers ASIO4ALL.

 

 

http://www.asio4all.com/

 

τι πρεπει να κανω?

 

 

εγω παντως αυτα που θελω να κανω ειναι:

 

1)καμια ηχογραφηση τα drums

2)να ακουω τραγουδι και να παιζω παραλληλα

3)αν γινεται να αλλαξω τους ηχους των drums

 

δεν ξερω αν ζηταω πολλα  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου