Προς το περιεχόμενο

Εκθεση ερασιτεχνικής οργανοποιίας "Ηλίας Γραβάνης"


nasokosm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ μόλις γύρισα από την έκθεση. Πολύ όμορφη, αρκετά όργανα, θα προτιμούσα περισσότερα σκαφάτα ηλεκτρικά (λόγω προσωπικού ενδιαφέροντο πάντα) αλλά δεν παραπονιέμαι. Εντυπωσικά τα "ελληνικά", μπουζούκια κλπ ακόμα και οι λύρες της πατρίδας μου (Κρήτης). Δυστυχώς έμεινα λίγο γιατί είχα μιά υποχρέωση οικογενειακή και έπρεπε να φύγω οπότε δεν πρόλαβα να γνωριστούμε. Άντε με το καλό και στην επόμενη όπου βλέπω να φέρνω και εγώ δικές μου συναρμολογήσεις  -Φωτό, Mark Knophler Strat (SN 80470) Replica-.

 

Πολλά Μπράβο σε όλους!

 

ΥΓ. Είδα και μιά άσπρη Yamaha XT600 ίδια με τη δική μου (και εγώ με αυτήν ήρθα) παρκαρισμένη απ έξω οπότε έχουμε και άλλα κοινά (άσχετο?)

MK_strat.jpg.98c8ef232613c276c76470ff1624d245.jpg

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μόλις γύρισα κι εγώ από την έκθεση.

Πολύ όμορφα όλα, και χάρηκα που ξαναείδα κάποιους συμφορουμίτες μετά από πολύ καιρό.

 

Μόνο ερασιτεχνική οργανοποιία δεν την λες πάντως, γιατί πάρα πολλά όργανα ήταν επιπέδου customshop.

 

 

ΥΓ. Terry, ο Νάσος έφτιαξε ένα άταστο jazz (με λεπτό μπράτσο), που ..... ΣΚΟΤΩ! Δοκίμασέ το. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα κι εγώ από την έκθεση.

Πολύ όμορφα όλα, και χάρηκα που ξαναείδα κάποιους συμφορουμίτες μετά από πολύ καιρό.

 

Μόνο ερασιτεχνική οργανοποιία δεν την λες πάντως, γιατί πάρα πολλά όργανα ήταν επιπέδου customshop.

 

 

ΥΓ. Terry, ο Νάσος έφτιαξε ένα άταστο jazz (με λεπτό μπράτσο), που ..... ΣΚΟΤΩ! Δοκίμασέ το. :)

Στρατο με τις μεγαλες ωρες ε ? χαχαχα

Εγω πηγα σχετικα νωρις και εφυγα και σχετικα νωρις....Τους επριξα εκει περα τους ανθρωπους και δεν με αντεξανε  ;D ;D ;D

Για την εκθεση τι να πρωτοπει κανεις ? Οργανα που σε αφηνανε με το στομα ανοιχτο,ανθρωποι γεματοι ζεστασια και καλοσυνη και ετοιμοι να απαντησουν και στην πιο  ηλιθια ερωτηση μου.ΟΛΑ        Α Ρ Ι Σ Τ Α

Χαρηκα που ξαναειδα και εγω συμφορουμιτες "παλιους" και γνωρισα και απο κοντα καινουργιους και ΦΙΛΟΥΣ.  :)

Φωτογραφιες ανεβαινουν soon (Αν και εγω με το κινητο εκανα κακιστη δουλεια,ευελπιστω ο Νασος και ο Γιαννης να κανανε καλυτερη  :) )

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=it6YNFc90vE&feature=youtu.be

 

Παρτε πρωτα δειγματα  :) Ερχονται και αλλα  ;)

13331496.jpg

13331501.jpg

13331502.jpg

 

Earendil επι το εργω με την απιστευτη 335 του Νασου  :)

13331509.jpg

 

to be continued

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στρατο με τις μεγαλες ωρες ε ? χαχαχα

Βρε Χρήστο, πώς να αφήσεις αυτά τα κουκλιά από τα χέρια σου (τα είδες και .... ξέρεις ;))?

Αν δεν είχα και σιδερώματα-μαγειρέματα και τα ρέστα θα καθόμουν κι άλλο.

Άσε δε που όλα τα παιδιά είναι τόσο καλά και η ατμόσφαιρα ήταν ζεστή.

 

 

 

ΥΓ. Ρόμπα μ' έκανες άτιμε. ;D ;D ;D ;D ;D

 

ΥΓ 2. Παιδιά θαυμάζω το ταλέντο σας, και αναγνωρίζω την απίστευτη δουλειά που ρίξατε.

Το αποτέλεσμα σας δικαιώνει.

Να είστε πάντα καλά να μπορείτε να φτιάχνετε υπέροχα όργανα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Earendil επι το εργω με την απιστευτη 335 του Νασου  :)

Πάντως τη ΛΑ

τη βαράμε καλά.  ;D

 

Εντάξει, άψογα που πε ο Μεσάλιος δεν ήταν αλλά δεν θα μείνουμε εκεί.

 

Πολλά μου άρεσαν, πολλά δεν καταλάβαινα.

 

Ήταν μια πολύ φιλική, ζεστή ατμόσφαιρα από ανθρώπους που κόντρα στους καιρούς δημιουργούν με επιμονή και μεράκι. Το ότι ο βασικός γνώμονας είναι η δημιουργία και όχι το κέρδος, τους ανεβάζει ακόμα περισσότερο στην υπόληψή μου.

 

Χαρακτηριστικό ήταν ότι από τρεις κατασκευαστές που ζήτησα να κοστολογήσουν τα όργανά τους, με κοίταξαν αμήχανα, αδυνατώντας να απαντήσουν.

 

Και τους δύο εκθέτες μπάσων, μάλλον θα τους επισκεφτώ στο εγγύς μέλλον. ;)

Και τα cigar ήταν κουκλάκια. Μάλλον θα πρέπει να μάθω slide.... ;D

 

Την καρδιά μου έκλεψε όμως ένας μικρός τρίχορδος τζουράς που για μένα ήταν κόσμημα και δεν πα να λεγε ο κατασκευαστής του "θέλει δουλειά.... τα λούστρα..... η χορδιέρα...... ακόμα, δεν.... μέχρι θες αργά δούλευα.....ευχαριστώ πολύ ....." και άλλα τέτοια.

 

Ευχαριστώ όλα (και ειδικά τα δικά μας) τα παιδιά (Νάσο και Γιάννη και όποιον άλλο ξεχνάω συγγνώμη) για αυτό που μοιράστηκαν μαζί μας.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα, έπαιξες το άταστο του Νάσου?

 

Και τα cigar ήταν κουκλάκια. Μάλλον θα πρέπει να μάθω slide.... ;D

Ω ναι.

Του gvour του "γύρισε το μάτι". ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου