Προς το περιεχόμενο

Προτείνετε επιλογές για αγορά κεφαλής μπάσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα λεγα για Gallien!xaxa!Καλοπαιχτος φιλε!Συμβουλη:Εχω την rbh 410 καμπινα της Gallien και στα αυτια μου ειναι λιγο μουντη.Αν θες κατι πιο bright τσεκαρε τις 4χ10 της ampeg η mesa boogie που ειναι λιγο ακομα πιο bright!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γνώμη μου ότι ο ήχος που έχεις στο κεφάλι σου διαμορφώνεται με το καιρό.

Ακούς δλδ πχ μία μέρα μια μπάντα με ένα ibanez και έναν ampeg και σκέφτεσαι "α τι ωραίος μέταλ ήχος" την επόμενη ένα jazz bass με έναν orange κοκ κ αντίστροφα.

έτσι διαμορφώνεις και τον ήχο που έχεις μέσα σου και θέλεις να βγάλεις..στο θέμα της επιλογής τώρα αν δεν έχεις ακούσεις ακριβώς το set πότε δε θα σε σίγουρος...εκεί όμως είναι και η διαφορά στο ηχόχρωμα του κάθε μουσικού..ποιος μου λέει δλδ ότι αν ξεφύγω απ τα συνηθισμένα κ κουμπώσω ένα warwick σε έναν ebs δε θα μπορώ να παίζω funk.άσε που μ'ενα σετ μαγνήτες στήνεις τσαντίρι στις συχνότητες και πας στην απέναντι πλευρά απ τα προκαθορισμένα.

Έπειτα αυτό δε θα το καταλάβω ποτέ..ο jaco έπαιζε με ampeg.από πότε οι ampeg είναι μεταλ μόνο και το jb μόνο για jazz k funk;

markbass,orange,gk,fender 100% ευέλικτοι ενισχυτές.ναι κάποιοι σωστά χαρακτηρίζονται αλλά το μηχάνημα εσύ το χειρίζεσαι.

oσο για τον ampeg.

παίζω με τον b100r και ένα mim jb με μαγνήτες norstrand nj4 και sd anti II οι προηγούμενοι τους.;όσο εύκολα παίζω rock n roll τσίτα τα μεσαία τόσο εύκολα τα μπάσα μου είναι θεμέλια.και έχω και δικό μου ήχο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λεγα για Gallien!xaxa!Καλοπαιχτος φιλε!Συμβουλη:Εχω την rbh 410 καμπινα της Gallien και στα αυτια μου ειναι λιγο μουντη.Αν θες κατι πιο bright τσεκαρε τις 4χ10 της ampeg η mesa boogie που ειναι λιγο ακομα πιο bright!

 

Ευχαριστω πολυ φιλε !ΟΝτως ειναι κορυφαιο μηχανημα και πιστευω μρ αυτο θα γερασω!!χαχα!

Πηρα το 1x15 της gallien krueger...και επαθα σοκ με τον τονο που δινει γιατι με τον behringer δεν απεδιδε ετσι!!!

Επιτελους ανακαλυψα τον αλλο μισο πλανητη!!Χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ανάστησε θέμα-λάζαρο ο gosuten έχει δίκιο.

 

ποιος μου λέει δλδ ότι αν ξεφύγω απ τα συνηθισμένα κ κουμπώσω ένα warwick σε έναν ebs δε θα μπορώ να παίζω funk.

Καλά όποιος στο πει αυτό είναι τουλάχιστον παρανοϊκός. ;D

 

Από Ebs neogorm -και drome- και W doublebuck έχω πάρει τον καλύτερο ήχο funk.Κρύσταλλο.  :D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου