Προς το περιεχόμενο

Χρονολογία Fender Jazz bass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Εγώ θέλω να ξέρω γιατί του έχει κολλήσει του Παρτέρη ότι άλλαξε μόνο η ταστιέρα (κάτι αρκετά κοστοβόρο) και όχι όλο το μπράτσο.

Ούτε serial έχει επάνω, ούτε και τίποτα δραματικά διαφορετικό (ή δύσκολα αντιγράψιμο) από τα άλλα Jazz. Όχι ότι παίζει ρόλο, απλώς, να....

 

 

 

Γιατί το headstock έχει τα σωστά decals- δεν έχει επάνω του το serial (σωστό) το οποίο το έχει στο plate (πάλι σωστό) για 62 american vintage RI του 92.

 

Οπότε το κούτσουρο δείχνει σωστό- πλην της ταστιέρας. Τώρα τι να σου πω... Αν κάποιος έκατσε και άλλαξε το μπράτσο, κοπιάροντας και τα decals...

 

Πάντως δεν μου κάνει τόση αίσθηση γιατί έχω τουλάχιστον μια περίπτωση (με Jazz) που άλλαξε (μόνο) την ταστιέρα και έβαλε έβενο κάνοντας το άταστο.

 

Σπάνιο, μανουροδουλειά, αλλά ουχί απίθανο...

 

ΥΓ: λίγη έξτρα μελέτη σε βιβλία περί των κυκλοφοριών της Fender, σε άταστο εκείνης της περιόδου, έβγαλε το γιαπωνέζικο, αλλά όχι αυτό που συζητάμε.       

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου