Προς το περιεχόμενο

A Book of Little Stories - Nikos Boubas


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Αν και τα είπαν οι από πάνω, τουλάχιστον τα δύο πρώτα βαλς θα μπορούσαν να ήταν σε soundtrack ταινίας του Αγγελόπουλου (αυτό ήταν το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό)

 

Άξιος.

 

ΥΓ: Favorite track-Distant

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και καλά λόγια για την παραγωγη? :D Αυτο δεν το περιμενα :) Ευχαριστώ πολυ, χαίρομαι που άρεσαν τα κομμάτια (Terry με εξέπληξες με την επιλογή σου...για την ιστορία, το συγκεκριμένο ήταν με στίχους στην αρχή, για πιανο και 2 σοπράνο...αλήθεια :D ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και καλά λόγια για την παραγωγη? :D Αυτο δεν το περιμενα :) Ευχαριστώ πολυ, χαίρομαι που άρεσαν τα κομμάτια (Terry με εξέπληξες με την επιλογή σου...για την ιστορία, το συγκεκριμένο ήταν με στίχους στην αρχή, για πιανο και 2 σοπράνο...αλήθεια :D ).

 

Να σου πω τι με «γράπωσε» σε αυτό το κομμάτι: Ο ήχος της εισαγωγής, αυτό το αλά Jarre arpeggiator και στο καπάκι το πιάνο.

 

Πάντως, εγώ να στην πω την «αμαρτία» μου για την παραγωγή: Πολλά όργανα μου ακούγονται αρκετά «ψεύτικα» και μακάρι κάποια στιγμή να ηχογραφήσεις τα κομμάτια full scale, με φυσικά όργανα. Νομίζω ότι θα απογειωθούν.

 

Αλλά για δουλειά Σ/Κ έκανες παπάδες  ;) 8)

 

 

ΥΓ: Το promo είναι μνημειώδες και μόνο για αυτό το θέμα πρέπει να «καρφιτσωθεί». Θεϊκό  ;D 8)     

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D  :D  :D

Νίκο, τώρα κατάφερα να το ακούσω, και μπορώ να πώ οτι κατενθουσιάστηκα! Το πιο ωραίο είναι οτι δεν είχα ιδέα ποιο είναι το προσωπικό σου στυλ γραφής και αυτό που άκουσα μου έκανε πάρα πολύ καλή εντύπωση! -Αν και δεν αμφέβαλα ποτέ για την πχιότητα  ;D πιθανής σύνθεσής σου, πέραν αυτής και το στυλ είναι πολύ ιδιαίτερο κι ωραίο, και πολύ συνεκτικό στην ατμόσφαιρα που δημιουργεί  ;)!

Συμφωνώ οτι θα άξιζε να γραφτούν τα κομμάτια και με πραγματικά όργανα, πολύ θα ήθελα να τα ακούσω κι έτσι! - ή έστω σε μια live παρουσίαση... ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδιά, αλλα είπαμε να δείξετε λιγότερο ενθουσιώδεις, μη καρφωθούμε ;D

 

Συμφωνώ 100% για τα φυσικα όργανα (αλοίμονο αν έγραψα μουσική "Για μελόντικα και VST" :P ), αλλά όσες φορες το προσπαθησα, απλά δεν εβγαινε, για πολλούς λόγους και ειχε καταντήσει λίγο σαν τον Σισυφο η φάση, οπότε απλά το πηρα αποφαση και το τελείωσα έτσι.

 

Για live παρουσίαση, κάτι έχω στο νου μου για το χειμώνα, αλλά θα είναι μάλλον μονο με πιάνο (και ισως αν βρω κανα 2 φιλους με σολιστικά οργανα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

Μετά από πολύύύ καιρό που έχω κατεβάσει το cd έβαλα να το ακούσω...και το έχω ψιλολιώσει!!

 

ΠΟΛΎ ωραία δουλειά με πολύ ωραία κομμάτια και γενικώς φοβερή παραγωγή και αισθητική!

 

"Ρεμπουτσικίζει" λίγο και φέρνει έντονα στο μυαλό "Πολίτικη Κουζίνα" και άλλα συναφή....

 

Πολύ καλό, μπράβο!

 

 

(edit:

και αυτό ήταν το 1000στό μήνυμά μου! ;D  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hot sauce, αυτο με την Πολίτικη κουζινα, μου το είπε και ενας ακομα φίλος, και εκατσα να το ακουσω.

 

Διαφώνησα μαζί του, αλλα περισσότερο επειδή νομιζω πως διαφέρει ο τρόπος σύνθεσης και το αισθητικο μονοπατι που ακολουθησαμε εγω και η Ευανθία :D (περα από το επίπεδο φυσικα, δεν κανω συγκριση με την εξαιρετική δουλεια της Ρεμπουτσικας).

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολυ για το σχόλιο :)

 

 

Διαφημιση: Μεχρι το καλοκαίρι ακολουθει η δευτερη επίσημη δουλειά μου, που είναι η μουσική για την παράσταση "Καυγαδες στην Γκιοτζια" (οχι αυτη που παιζεται τωρα στην Αθήνα). Θα είναι πανω κάτω στο ιδιο ύφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το αναγάγεις στο τεχνικό σίγουρα θα υπάρχουν διαφορές...αλλά μια "γεύση" στην αφήνει...και να που δε στο πε μόνο ένας! :D

 

Διαφημιση: Μεχρι το καλοκαίρι ακολουθει η δευτερη επίσημη δουλειά μου, που είναι η μουσική για την παράσταση "Καυγαδες στην Γκιοτζια" (οχι αυτη που παιζεται τωρα στην Αθήνα). Θα είναι πανω κάτω στο ιδιο ύφος.

Με το καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου