Προς το περιεχόμενο

Του λες ότι δεν είναι αρκετά καλός κιθαρίστας;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από ό,τι έχω ακούσει, σε περίμενα πιο αδύνατο..."

Kαι δεν έβγαλες το σαχλόφωνο...να τον στείλεις αδιάβαστο? Είσαι και εσύ...με το σταυρό στο χέρι!!! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προχθες λοιπόν μου λέει ότι έχει κανονίσει ταξίδι να πάει στην Ελβετία να αγοράσει μια Vigier - μιλάμε για χιλιάδες ευρώ - καθώς "αυτές είναι οι μόνες κιθάρες που βγάζουν ακριβή και καθαρό ήχο στα τάστα". Σκεφτόταν και για Suhr αλλά τις απέρριψε - προφανώς διάβασε καμια παπαπιά στο ίντερνετ.

 

 

Mαθε σε παρακαλω γιατι απεριψε τις suhr.....please!!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γελάσω. Το φλωρομανίκι σου δεν μπορεί να σταθεί μπροστά στην ομοβροντία των χαμηλών συχνοτήτων της σε B standard κουρδισμένης ESP μου. You don't stand a chance.

 

Άμα σου τραβήξω καμιά αρμονική στη σολ, τρίτο τάστο, bridge μαγνήτης 57/62, με τράβηγμα στο τρέμολο τρια ημιτόνια επάνω (setup Carl Verheyen) θα τρέχεις τρία χιλιόμετρα πίσω να βρεις το δέρμα του προσώπου σου μικρέ και πτωχέ ντεθά. Μην παίζεις με τα σίδερα.

 

Kαι δεν έβγαλες το σαχλόφωνο...να τον στείλεις αδιάβαστο? Είσαι και εσύ...με το σταυρό στο χέρι!!! ;D

 

Έπαιζα εκτός έδρας δάσκαλε... Μια στρατ και μια πεταλιέρα είχα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα σου τραβήξω καμιά αρμονική στη σολ, τρίτο τάστο, bridge μαγνήτης 57/62, με τράβηγμα στο τρέμολο τρια ημιτόνια επάνω (setup Carl Verheyen) θα τρέχεις τρία χιλιόμετρα πίσω να βρεις το δέρμα του προσώπου σου μικρέ και πτωχέ ντεθά. Μην παίζεις με τα σίδερα.

 

Μάλλον πρέπει να σου θυμίσω ότι την τελευταία φορά που ο Κθούλου ο αιώνιος ανέβηκε απ' τον καταχθόνιο τάφο του ήταν γιατί αποφάσισα να προσθέσω 1db στα 50Hz στο Lead 2 κανάλι. Φαντάσου τι μπορώ να κάνω σε εσένα με μια μόνο κίνηση της 1mm dunlop ultex sharp πένας μου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trolley κλαίω  ;D  ;D

 

Και ο φυσικός πέταξε ένα ωραίο  ;D

 

Εντύπωση μου κάνει έχοντας διαβάσει όλο το thread συμπέρανα ότι όλοι καταλαβαινόμασταν.Ο ένας συμπλήρωνε τον άλλο όσο αφορά την σκιαγράφηση της προσωπικότητας του ''τα ξέρω όλα οπότε λίγα με μένα''....σαν να σκεφτόμασταν το ίδιο άτομο.

 

Αν μη τι άλλο εντυπωσιακό.

 

Γκουντ λακ λοιπόν με το govan σου.Αναμένουμε bump κατόπιν κραξίματος  ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να του το πεις Ray?

Ο πρώτος είναι ή ο τελευταίος που το πιστεύει αυτό?

Αν το φέρει η ζωή να το καταλάβει έχει καλώς.

Αλλιώς .... όλοι σε μια πλάνη ζούμε.

 

Καλύτερο είναι δηλαδή το ανάποδο (να πιστεύεις ότι αυτά που παίζεις είναι όλα σκατά όπως υπαινίχθει και ο JJ)?

Εκ πείρας σου μιλάω.

 

Θα μου πεις, γιατί πρέπει να συμβαίνει ή αυτό ή το ανάποδο?

Δεν ξέρω.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λείπει και ο blue να κάτσει διαιτητής για να ρίξουμε καμιά κιθαρομαχία...

 

μια χαρά εδώ είναι ο μπλού και κάνει πράκτις όλη μέρα γιατί ήξερε οτι αυτό το θρεντ θα καταλήξει σε μπατλ. Διαιτητή να κάτσεις εσύ λαγέ, εγώ θα πάρω μέρος και στο τέλος θα πλένεστε με μπεταντίν. Θα κάνω sweep σε μονόχορδο σου λέω.

 

Οντοπικ : εμένα ένας πρωτοετής (στο όργανο) μου είχε πει οτι

1. αποκλείεται να παίζω καλή μουσική αφού καπνίζω

2. χρειάζεται έναν καλύτερο ενισχυτή γιατί αυτός που έχει δεν παίζει καλά τα όγδοα.

 

Εγώ γουστάρω κάτι τέτοια και δεν απαντώ σχεδόν ποτέ (εκτός αν είμαι στην 3η μέρα περιόδου και μου έχουν τελειώσει τα μεσουλίντ) : τέτοιοι τύποι παρατάνε σύντομα τη μουσική και κατά βάση είναι κρίμαδες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο είναι δηλαδή το ανάποδο (να πιστεύεις ότι αυτά που παίζεις είναι όλα σκατά όπως υπαινίχθει και ο JJ)?

Εκ πείρας σου μιλάω.

 

Ελπίζω να μην μολύνω άδικα το thread αλλά πιστεύω ακράδαντα πως ναι είναι πολύ καλύτερο.ΑΡΚΕΙ η ταπεινοφροσύνη να μην φτάσει σε επίπεδα :και να προσπαθήσω δεν μπορώ...πάω να ακούσω madrugada feat ian curtis feat Θάνο Ανεστόπουλο.

 

Οι τύποι οι οποίοι αυτομαστιγώνονται -είμαι ένας από αυτούς...όχι δεν εννοώ ότι είμαι καλός - ποτέ δεν είναι ικανοποιημένοι από το παίξιμο τους.Πάντα βλέπουν παίκτες του είδους τους ,ερασιτέχνες ή μη, που είναι ικανότεροι οπότε πεισμώνουν να σπάσουν τα όρια τους...ή όπως προείπα σταματούν να παίζουν το ίδιο βαρετό ριφ ή σόλο κάθε μέρα επειδή νιώθουν ασφάλεια.Μην μου είπε ότι δεν έχετε πει στον εαυατό σας το εξής απλό: ''όχι βρε παλιομα**κα ΔΕΝ θα παίξεις πάλι τα ίδια επειδή δεν ξέρεις άλλα''.Αυτός ο εσωτερικός διάλογος μαζί με τα ακούσματα και το διαβασματάκι θεωρώ ότι αναπτύσσει τις δεξιότητες κάθε οργανοπαίκτη...είτε τις πρακτικές είτε τις θεωρητικές.Συχνά οι λιγότεροι ικανοί με την προαναφερθείσα νοοτροπία υπερβαίνουν (λίγο άστοχες οι συγκρίσεις μεταξύ μουσικών αλλά με πιάνεται) άλλους με περισσότερο φυσικό* ταλέντο.

 

Φυσικά και δεν υπάρχει φυσικό ταλέντο...απλά αυτό που ονομάζουμε φυσικό ταλέντο είναι μια συνάρτηση διάφορων ερεθισμάτων.

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου