Προς το περιεχόμενο

Του λες ότι δεν είναι αρκετά καλός κιθαρίστας;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν σε νοιάζει, του το λες

Αν δεν σε νοιάζει, η άγνοια είναι ευτυχία

Αν τον νοιάζει, θα σε ακούσει

Αν δεν τον νοιάζει, η άγνοια είναι ευτυχία

 

Σηκώνει μελοποίηση εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

4. Πιθανώς λόγω χρημάτων να έχει πολύ καλύτερο ήχο από άλλους κιθαρίστες σύντομα...

 

Φίλε Insect εδώ θα διαφωνήσω.Ο ήχος κάθε κιθαρίστα βγαίνει κατά τη γνώμη μου κατα 80% απο τα χέρια του.Αν δεν είναι ταπεινός,να κάτσει να μελετάει και να βελτιώνεται συνεχώς τότε θα μείνει στο ίδιο άσχημο επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τον κάνεις φίλο σου και του σημειώνεις ότι είναι παιχταράς.

2. Σε 1-2, άντε 3 χρόνια το άθλημα θα το παρατήσει.

3. Σου πουλάει τα πανάκριβα όργανά του σε τιμές ξεφτίλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Συγνώμη αν είναι λάθος η τοποθέτηση του θρεντ - μετακινείστε το όπου νομίζετε)

 

Λοιπόν. Έχω έναν γνωστό. Ο οποίος σαν κιθαρίστας δεν είναι καλός. Μπορεί να γίνει στο μέλλον, αν καταλάβει πέντε πράγματα. Αλλά μέχρι τώρα για τον ένα χρόνο που παίζει, δεν είναι καλός. Τι σημαίνει αυτό: Κακός χρόνος. Λάθος πιασίματα και πενιές. Δάχτυλο πάνω στο τάστο, πενιά σε μια χορδή και ακούγονται άλλες δύο, καθόλου βιμπράτο / sustain.

 

Το πρόβλημα όμως δεν είναι αυτό. Το πρόβλημα είναι ότι νομίζει ότι είναι καλός. Και παρεξηγείται όταν του λες ότι δεν παίζει κάτι καλά (αν του πεις ότι δεν παίζει καλά γενικώς και θέλει πράκτις, σου κόβει και την καλημέρα).

 

Να σημειώσω επίσης ότι είναι μανιακός του Internet για την κιθάρα, τα αποστηθίζει όλα αλλά καταλαβαίνει τα μισά απ'ότι διαβάζει. Μπορεί να σου κάνει ανάλυση ενός σόλο και περιμένεις να πιάσει την κιθάρα να ακούσεις τον Θεό τον ίδιο, και μόλις που συγκρατείς τα γέλια σου.

 

Επίσης, ο άνθρωπος αυτός έχει έναν πολύ καλό μισθό. Και χώνει τρελλά χρήματα σε κιθάρες και ενισχυτές καθώς (λέει ότι) παίζει και μπάσο. Έχει ήδη τρία-τέσσερα όργανα και δυο τρεις ενισχυτές. Προχθες λοιπόν μου λέει ότι έχει κανονίσει ταξίδι να πάει στην Ελβετία να αγοράσει μια Vigier - μιλάμε για χιλιάδες ευρώ - καθώς "αυτές είναι οι μόνες κιθάρες που βγάζουν ακριβή και καθαρό ήχο στα τάστα". Σκεφτόταν και για Suhr αλλά τις απέρριψε - προφανώς διάβασε καμια παπαπιά στο ίντερνετ. Από πλευράς μου, το μόνο που κατάφερα ήταν το σπινθηροβόλο μεν, απορημένο δε, βλέμμα της αγελάδας.

 

Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;

 

xaxaxa

 

Αυτο αντιπροσωπευει μια καλη πλειοψηφια των κιθαριστων που εχω συναντησει:)

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου