Προς το περιεχόμενο

Το avast τρελάθηκε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι σήμερα το μεσημέρι και για τέσσερα χρόνια που μπαίνω στο Noiz με τον Mozila,το avast free δεν με ενόχλησε ποτέ.Απο το απόγευμα, όποτε μπαίνω στο site και στο smart Noiz μου πετάει συναγερμούς για κακόβουλο URL http://www.gstatic.com/bg/VPDtzeEv8kv9qLFMqs490uaxzsWPIRqE341Cbb2SAI8.js .Ξεψάχνισα το laptop για spyware, ιούς κτλ. με το spybot, το avast και με το malwarebytes(ναι και με τα τρία ;D) αλλά καθαρός,οπότε τις πταίει πατριώτη ???                                                                                           

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και εμένα μου το έκανε σήμερα, αλλά σε κάποια thread...  ???

 

Περίεργα πράγματα σήμερα... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Χρησιμοποιώ και εγώ το Avast και σήμερα άρχισε να μου πετάει ειδοποιήσεις και στο youtube και στο Google αλλά και στις αγγελίες του Νόιζ. Ενώ καθάρισα αρκετά το Pc, βρήκα και κάποια "μολυσμένα αρχεία" τα οποια διέγραψα αλλά ακόμα παίζει θέμα με το Avast. Όποιος βρει καμιά λύση να πει και σε εμάς  :P :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  ;D ;D ;D Ή κρίση φταίει :-X   Γίναμε τσίπιδες :-[

Κι εγώ με AVG και  AVAST τραβιόμουν. 60 ευρώ για έναν χρόνο και ησύχασα. Χτες από facebook, κάποιος μοίραζε spam ιους και worm για πλάκα. Δεν πέρασε τίποτα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε avg να βρεις την υγειά σου lol

Eγω παντως δεν βαζω τιποτα και σωθηκα, απο τοτε που δεν βαζω κανενα antivirus πιστεψτε το δεν εχω κανενα προβλημα.

Μπορει να ειμαι πηγμενος σιγουρα απο ιους και malware αλλα παιδια , ολα δουλευουν μια χαρα.

 

Παλια ολο προβληματα ειχα οποτε ειχα antivirus.

 

Ξερω και τι θα μου πειτε, θα με πειτε επιπολαιο και αδαη, αλλα δεν με νοιαζει.

Ειμαι ο master του software και του hardware και οτι και να παρουσιαστει θα το λυσω οπως το ελυνα απο την εποχη του spectrum.

 

Παντως απο τα free τα πιο νορμαλ ειναι το avg και το avira, το avira ειναι λιγο σπαστικο γιατι σου πεταει ολο μηνυματα στην free εκδοση, αλλα δεν νομιζω με το avg να υπαρχει προβλημα

 

μονο ενα φεγγαρι η avg εκανε ενα λαθος σε ενα update και κατεστρεφε σημαντικα dll της εγκαταστασης των windows οποτε την εβγαζε αχρηστη και ανεπανόρθωτη, αλλα σε μια μερα που το εντοπισαν το εφτιαξαν.

 

Ε, παραπλευρες απωλειες.

 

Τα εμπορικα δεν τα συμπαθω καθόλου παντως, βγαζω σπυρια

 

Οπως ειπα, δεν εχω καθολου antivirus. μονο το windows defender εχω ενεργοποιημενο στα 7 και ο θεος βοηθος, ευχαριστω πολυ, γεια σας!!!

 

Παντως μην ανησυχεις, πολλα τετοια μυνηματα ειναι oπως τα λεμε false positives, εκει με τα cookies παιζεται η δουλεια.

 

Αχ, να ειχα τωρα ενα cookie με τον καφε μου!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cos_dr δεν με βρίσκεις σύμφωνο.

Κάποια μέρα ίσως να μην ξαναδεις το κομπιούτερ σου να ανοίγει καν.

Διατηρώ ένα λάπτοπ με Norton Antivirus για ότι έχει σχέση με Internet. Format δεν έκανα ποτέ ξανά.Που και που ένα registry cleaner.

Και ένα Mac για τις μουσικές μου παραγωγές.Το οποίο format δεν έχει δει εδώ και 5 χρόνια.Και λειτουργεί άψογα μέχρι και σε καύσωνα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν και το ψάχνουμε το θέμα μπας και... το gstatic.com που επισήμανε, είναι ένα cookieless domain που χρησιμοποιεί το Google. Δεν είναι κάτι κακό σίγουρα αλλά κάποια antivirus προγράμματα κάνουν τέτοια λαθάκια. Κι εγώ το Avast χρησιμοποιώ και δεν έβγαλε κάποιο συναγερμό.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 χρόνια κανενα κομπιουτερ μου δεν τολμησε να μην ανοιξει καθόλου. lol

 

Μονο μια amiga που της καηκε η cpu

και προσφατα οταν τα φτυσε ο ενας ssd μου με το μουσικο λειτουργικο αλλα την πατησε γιατι το ειχα backup.

 

Στο "μεγαλο pc" εχω τρια λειτουργικα, ε, δεν μπορει, το ενα θα ανοιξει

 

Εξ αλλου απο τα vista και μετα, ακομα και να αλλαξεις hardware ριζικα, η εγκατασταση ειναι σε θεση να "δει" τις αλλαγες σε μεγαλο ποσοστο χωρις τις παλιές "πατεντες".

 

Δεν εχεις και αδικο κωστα που με κατηγορας αλλα εγω τα antivirus δεν τα συμπαθω.

 

Οπως και τα προγραμματα που παιζουν με τη registry.

 

Μια φορα στο τοσο δουλευω το ccleaner και το free registry defragment.

 

Παντως το θεμα πιστευω οτι ειναι false positive οπως ειπα, δεν πρεπει να εχετε ανησυχια για το noiz.

  Περιηγηθείτε αφοβα! lol

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου