Προς το περιεχόμενο

7nder Squier Strat Affinity Project Finally Finished!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

man με προλαβες!

 

1.το χρυσο ειναι επιτηδευμενο...

2.λειπει μια βιδα απο pickguard και 2 απο backplate

3.οι βιδες του switch selector θα αλλαχτουν με χρυσες

4.η παραγγελια για ολες αυτες τις βιδες κ το arm bar εχει ηδη φυγει!

Ντροπη (εχεις στραβοβιδωσει και μια)  ;D

Το pickguard τι υλικο ειναι;

Ωραιος

  • Ευχαριστώ 1

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ομορφη κιθάρα αλλά δύο τρία πράγματα με χαλάνε και θα τα πω και σόρρυ αν σου χαλάω τη μανέστρα:

 

α. το pickguard είναι κακοκομμένο και το πλαίσιο κακοχρωματισμένο

β. το πλαίσιο στο headstock είναι επίσης κακοπερασμένο

γ. τα γραμμένα στο headstock είναι τα μεν κακογραμμένα και αδιάβαστα, τα δε κακογραμμένα και δείχνουν παιδικά

 

IMHO αν τα άλλαζες όλα αυτά η κιθάρα θα αποκτούσε πραγματικό κυριλίκι. Τώρα μοιάζει με ένα project που κάπου πήγε καλά και κάπου όχι.

 

Edit: και ένα μικρό τελευταίο: τα pots σου είναι μάλλον long-shaft και τα καπάκια στέκονται λίγο σαν μανιτάρια  :D

 

  • Ευχαριστώ 1

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Altone ειναι ζωγραφισμενο στο χερι με αυτο το μαρκαδορακι και μετα περασμενο με λακα προεργασιας κ μετα τελικο γκλος σπρευ!

 

http://www.ebay.com.au/itm/Artline-EK-999XF-Metallic-Ink-Gold-Silver-Color-Pen-Permanent-Marker-0-8mm-/150824982902

 

Φιλε SPYROID ειναι διαγωνια βιδωμενη επιτηδευμενα γιατι οριακα εβρισκε ξυλο...η μιση ηταν στον αερα κ το pickguard "πετουσε" ελαχιστα!Το υλικο του pickguard ειναι αυτο:

 

http://guitarsandwoods.com/index.php?route=product/product&path=63_96&product_id=146

 

 

Φιλε RayDTutto δεκτες οι παρατηρησεις,καλοδεχουμενες κ εν μερη συμφωνω μαζι σου.Δεν μου χαλαει ετσι ευκολα ομως η μανεστρα!!! ;)

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο leon7pap, πολύ όμορφη έγινε η κιθάρα!  :)

Θα συμφωνήσω βέβαια και με τις "παρατηρήσεις" των συμφορουμιτών που έγιναν παραπάνω.  ;)

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα ανοιξει ενα σχετικο θεμα κ οντως η καλυτερη λυση για εκει ηταν να κολλησω ενα ξυλακι για να παει η βιδα ευθεια κατω.απο τη στιγμη που δεν το κανα οταν επρεπε κ εκλεισα το pickguard...και μπηκε εστω κ διαγωνια δεν ξαναασχολουμαι....αν παλι μου τη βιδωσει εν καιρω....θα τη βιδωσω!  ;)

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Γεια και χαρα σε ολους.Ξεθαβω απο τα εγκατα του noiz αυτο το θεμα για να κανω μια ερωτηση.Αφορμη σταθηκε ενα ξεσκαρταρισμα που εκανα προχτες στην μικρο-εργαστηρι μου.Βρηκα λοιπον το μπουκαλακι με το χρωμα που ειχε περισσεψει απο τη βαφη της κιθαρας (μου το ειχε αφησει ο πατερας μου just in case....και να που το case...εφτασε) και μου μπηκε ιδεα να βαψω το πισω μερος του neck ετσι ωστε να ειναι matched με το σωμα...εχει κανεις να προτεινει κατι πανω σε αυτο;Θα πιασει το συγκεκριμενο χρωμα;Δεν θα πιασει;Μηπως να βαλω tru oil για να σκουρινει;Μηπως καποια αλλη μεθοδος;Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας και καλες γιορτες σε ολους!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου