Προς το περιεχόμενο

Rolling Stones at Glastonbury 2013 ΧΘΕΣΙΝΟΒΡΑΔΥΝΗ ΦΡΕΣΚΑΔΟΥΡΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περί στάσεως, Κολοκυνθούς.

Εμένα (όσο μπορώ ακόμα), μου αρέσει η ένταση, το πάθος, η διαδραστική συμμετοχή, χωρίς κινητά, σχετικά μικροί χώροι, αλκοόλ, ιδρώτας, groove και τουλάχιστον αξιοπρεπής ήχος.

Και ελπίδα για δύναμη να αντέξω περισσότερο από το γκρουπ. ;D

Εξαίρεση "τα σύμβολα" βέβαια που υπάρχουν άλλα κριτήρια.

 

To ότι βγάζουν ακόμη ταινίες, ο Νίκολσον, ο Πατσίνο και ο Ντε Νίρο δεν μας πειράζει φαντάζομαι? Είναι ηθοποιάρες? Σωστά? Δεν διαφωνώ φυσικά και είναι κορυφαίοι...

Θα σε χάλαγε αν σου έλεγα ότι τουλάχιστον ο 1 και 3 έχουν βάλει τον αυτόματο στη μανιέρα εδώ και κάτι χρόνια; Επ΄ουδενί δεν τους λες κακούς. Αλλά.......γιου νοου γουάτ α μήν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μουσική ακούς από το στερεοφωνικό σου...όταν πάς στη συναυλία, πάς και για την οπτική παραγωγή φίλος. Και εύχεσαι να είναι και υπερπαραγωγή!!! Σιγά μην ακούσεις μουσική μαζί με 20-30.000 κόσμο ;)

 

Γούστα είναι αυτά δάσκαλε ;D

Μέχρι πριν κάτι χρόνια που δεν έχανα συναυλία ,πήγαινα για να δω μουσικούς να παίζουν ζωντανά . Πριν αρκετά χρόνια είχε έρθει - για όσους ενθυμούνται- ο Κλάφτον στο Σπόρτινγκ σε μια συναυλία μέρος της τότε παγκόσμιας περιοδείας του με Donald dack Dan  στο μπάσσο κλπ . Έπιασα θέση μπροστά μπροστά ανάμεσα στον όχλο να κουνηθώ ,αλλά μπα ,δεν ,τπτ  ;D Ήταν για να κάτσω σπίτι να απολαμβάνω στο στερεοφωνικό τα σολίδια του  ;D

Διαφορετικές αντιλήψεις δάσκαλε, αν είναι να απολαύσω υπερπαραγωγή χολιγουντιανών διαστάσεων προτιμώ να τη δω σπίτι μου και όχι συντροφιά με μερικές χιλιάδες άπλυτους γύρω μου ;D

Οι άπλυτοι είναι καλή συντροφιά σε μια συναυλία που είναι γεμάτη αδρεναλίνη και χορό..................αλλά το γήρας ενέσκιψε και πλέον παρακολουθώ βραδιές στο μέγαρο ,αναπαυτικά στη πολυθρόνα ,συντροφιά με όλες τις καλές κιουρίες του αθηναικού jet set  ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γούστα είναι αυτά δάσκαλε ;D

Μέχρι πριν κάτι χρόνια που δεν έχανα συναυλία ,πήγαινα για να δω μουσικούς να παίζουν ζωντανά .

Το λές μόνος σου παιδί μου ;D

 

αν είναι να απολαύσω υπερπαραγωγή χολιγουντιανών διαστάσεων προτιμώ να τη δω σπίτι μου

Εάν έχεις surround και 3D...ίσως κάτι πιάσεις ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσική ακούς από το στερεοφωνικό σου...όταν πάς στη συναυλία, πάς και για την οπτική παραγωγή φίλος. Και εύχεσαι να είναι και υπερπαραγωγή!!! Σιγά μην ακούσεις μουσική μαζί με 20-30.000 κόσμο ;)

 

Αυτό καλύτερα να το έγραφες σε  πρώτο πρόσωπο... Επειδή εκφράζει το πώς εσύ βλέπεις ένα live, δεν σημαίνει πως εκφράζει και τον απέναντί σου... Και σίγουρα δεν εκφράζει π.χ. εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό καλύτερα να το έγραφες σε  πρώτο πρόσωπο...

Mα ο χριστιανός το γράφει καθαρά...(γλώσσα λανθάνουσα)..."Πήγαινα για να δώ..." δεν γράφει πήγαινα για να ακούσω ;D ;D

 

Και σίγουρα δεν εκφράζει π.χ. εμένα.

Να παίρνεις τον Παράγκα, να πηγαίνετε μαζί στις συναυλίες ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, προσωπικά panda, δεν θεωρώ το imax του πλανητάριου live rock experience.

 

Ούτε τα καλύτερα στερεοφωνικά μου δώσαν ποτέ την αίσθηση που μου έδωσε μια συναυλία κλασσικής μουσικής σε ένα καλό Opera house.

Κι ας ήταν η ορχήστρα στατική.

 

Για όλους έχει ο μπαξές παιδιά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπούμαι βαθέως που ακόμη ασχολείστε με μαλλιάδες γέρους. Παραθέτω ένα σύγχρονο βιντεάκι μήπως και μπουν μερικοί στο σωστό δρόμο:

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω ένα σύγχρονο βιντεάκι μήπως και μπουν μερικοί στο σωστό δρόμο:

Σε 3D το έχεις φίλος? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα αρέσει σα παν στο βουνό Samy. Πολλές φορές ανεβαίνοντας τον Ενιπέα σκέφτομαι κάτι ωραίες καβάτζες για να έρθουν οι Pink Floyd να παίξουνε το Dark side of the moonε. Η αλήθεια είναι ότι συμφωνώ με τον marathon ως προς τα της παράστασης. 

Δεν θα άφηνα τον βορά και τις μπουγάτσες μου για να δω τον παππού να παίζει unplugged το The wall. Κατέβηκα επειδή ήξερα ότι επρόκειτο για μεγαλειώδη παράσταση (αν και σε όλη τη συναυλία δεν μπορούσα να αποφασίσω αν έπρεπε να κάθομαι σκεφτικός ή να είμαι όρθιος και να χοροπηδάω).

 

ΥΓ Ο Ντε Νίρο συνεχίζει να είναι σπουδαίος ηθοποιός.

 

2οΥΓ είδε κανείς τον superman 3d;

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου