Προς το περιεχόμενο

Rolling Stones at Glastonbury 2013 ΧΘΕΣΙΝΟΒΡΑΔΥΝΗ ΦΡΕΣΚΑΔΟΥΡΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2οΥΓ είδε κανείς τον superman 3d;

Aυτόν? ;D ;D

Rolling-Stones-at-Glaston-010.jpg

 

...πρέπει να του το αναγνωρίσουμε, και σε αυτόν και στους υπόλοιπους ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...πρέπει να του το αναγνωρίσουμε, και σε αυτόν και στους υπόλοιπους ;D

 

Στις 26 του μήνα κλείνει τα 70, είναι κυριολεκτικά ασύλληπτο το πόση ενέργεια έχει μέσα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως όλοι ξέρουμε, αλλά - ειδικά σε ένα φόρουμ μουσικών - ελάχιστοι παραδέχονται, η ιστορία της σύγχρονης μουσικής είναι ταυτόσημη με την ιστορία της δισκογραφίας της - ΟΧΙ με τις ζωντανές εμφανίσεις. Αν έχετε αμφιβολίες, επιστρέψτε στο thread για το SGT Pepper's όπου ο longshadow (αν θυμάμαι καλά) είχε ποστάρει τα βίντεο με το ντοκυμανταίρ για το Making Of του γνωστού αριστουργήματος.

 

Είναι ακριβώς ο ευτελισμός του δισκογραφικού προϊόντος και η αποδόμηση της δισκογραφικής βιομηχανίας, που έχει δημιουργήσει την εντύπωση ότι υπάρχει οποιοσδήποτε λόγος να συνεχίζουν οι Stones, οι οποίοι έχουν να βγάλουν δίσκο αντάξιο της φήμης τους, από τότε που ήμουν εγώ στην κολυμπήθρα.

 

Τα υπόλοιπα είναι γραφικότητες, θαρρώ. Δηλαδή, ωραία είναι να ξέρεις ότι ο κύριος Νίκος ο ταξιτζής είναι στο επάγγελμα από το '58, και μάλιστα με το ίδιο αυτοκίνητο, το ίδιο μουστάκι, και το ίδιο ραδιόφωνο μέσα και να τον τιμάς σαν old-timer επαγγελματία... αλλά αν άπρεπε να πάρω ταξί για να πάω στο Ναύπλιο θα επέλεγα κάποιον πολύ πιο σύγχρονο οδηγό.

 

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υπόλοιπα είναι γραφικότητες, θαρρώ. Δηλαδή, ωραία είναι να ξέρεις ότι ο κύριος Νίκος ο ταξιτζής είναι στο επάγγελμα από το '58, και μάλιστα με το ίδιο αυτοκίνητο, το ίδιο μουστάκι, και το ίδιο ραδιόφωνο μέσα και να τον τιμάς σαν old-timer επαγγελματία... αλλά αν άπρεπε να πάρω ταξί για να πάω στο Ναύπλιο θα επέλεγα κάποιον πολύ πιο σύγχρονο οδηγό.

Σωστό...αλλά παρ όλα αυτά...που και που, παίρνουμε και το κάρο με τα αλογάκια για ροματζάδα...περνάνε τα χρόνια ρε Τρόλλευ :D

Από τη μία, χωρίς να είμαι φανατικός της μουσικής τους, τους είχα δεί στα ντουζένια τους (και τα δικά μου) το 82-83...σήμερα δεν θα πήγαινα ούτε σμπρωχτός...από την άλλη βέβαια δεν απαξιώνω 100.000 θεατές που τους είδαν στο Glastonbury 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είναι ακριβώς ο ευτελισμός του δισκογραφικού προϊόντος και η αποδόμηση της δισκογραφικής βιομηχανίας, που έχει δημιουργήσει την εντύπωση ότι υπάρχει οποιοσδήποτε λόγος να συνεχίζουν οι Stones, οι οποίοι έχουν να βγάλουν δίσκο αντάξιο της φήμης τους, από τότε που ήμουν εγώ στην κολυμπήθρα.

 

Αν αντί για Stones βάζαμε Φλουδ θα άλλαζε μήπως κάτι? Πως αλλιώς να εξηγήσω το ότι έτρεχες πέρσι να δεις -ούτε καν Φλουδ- αλλά Ρότζερ  ;D.........άλλος Deep Purple κλπ κλπ

Γούστα είπαμε είναι αυτά και δεν χωράνε αφορισμοί ,αφού όλοι μας έχουμε αδυναμίες .

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αντί για Stones βάζαμε Φλουδ θα άλλαζε μήπως κάτι? Πως αλλιώς να εξηγήσω το ότι έτρεχες πέρσι να δεις -ούτε καν Φλουδ- αλλά Ρότζερ  ;D.........άλλος Deep Purple κλπ κλπ

Γούστα είπαμε είναι αυτά και δεν χωράνε αφορισμοί ,αφού όλοι μας έχουμε αδυναμίες .

 

Το γνωρίζω αυτό, αλλά δεν μιλώ ούτε για τα γούστα, ούτε για τις αδυναμίες. Μιλώ για ένα well-known-fact, αυτό το περί μη σπουδαιότητος του δισκογραφικού υλικού των Stones εδώ και περίπου τέσσερις δεκαετίες. Οι Floyd - επειδή τους ανέφερες - δεν υπάρχουν πλέον και όσον αφορά τους DP.. τα είπαμε σαράντα φορές ότι οι άνθρωποι έχουν δίσκο δύο μηνών που είναι πολύ καλός.

 

Αλλά ξέρεις τι.. δε νομίζω ότι χρειάζεται να πάμε και τόσο μακρυά για να βρούμε επιχειρήματα ενάντια σε αυτό που κάνουν οι Stones... δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι υπάρχει κάποια σοβαρότητα σε όλη αυτή την υπόθεση; Το επιχείρημα ότι τους άκουσαν και τους χειροκρότησαν 100.000 (ή όσοι θέλετε) δεν με ενδιαφέρει ούτε στο ελάχιστο καθώς είναι πολλά χρόνια τώρα που δε συγχέω τις διαδηλώσεις με τις συναυλίες.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επιχείρημα ότι τους άκουσαν και τους χειροκρότησαν 100.000 (ή όσοι θέλετε) δεν με ενδιαφέρει ούτε στο ελάχιστο καθώς είναι πολλά χρόνια τώρα που δε συγχέω τις διαδηλώσεις με τις συναυλίες.

Επιτρέπεις τουλάχιστον στους 100.000 (ή όσοι θέλετε) να διαδηλώνουν! ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρέπεις τουλάχιστον στους 100.000 (ή όσοι θέλετε) να διαδηλώνουν! ;)

 

Γιατί; Κάνουν και τίποτε άλλο; (Εμ, τα ήθελε ο πωπός σου/μας)...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου