Προς το περιεχόμενο

Γιατί μόνο μουσική τεχνολογία;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ λέω να μας πεις με ποιον δάσκαλο ή "δάσκαλο" έχεις μπλέξει, και να σταματήσεις να παριστάνεις τον Σούμπερτ της φιλοσοφίας. Αυτό είναι το έντιμο : δεν είσαι αυτός που γέννησε αυτές τις ιδέες.. κάπου τις διάβασες και τις αναπαράγεις. Μερικοί από εμάς είμαστε (ηλικιακά) αρκετά μεγάλοι ώστε να έχουμε προσωπική αντίληψη για τους δασκάλους σου. Δεν χρειαζόμαστε κατήχηση.

 

Α, και κάτι ακόμη : σχόλια για οικογενειακά στοιχεία που κάποιος αναφέρει ΔΕΝ επιτρέπονται και τιμωρούνται δια βρασμού στην κατσαρόλα. Δεν δικαιούσαι να πεις αν η γιαγιά κάποιου ζούσε σε αρμονία ή όχι, ακόμη και αν ήξερες - που δεν το ξέρεις.

 

 

Δεν ειπα τιποτα για τη γιαγια του ανθρωπου.Ειπα  σχετικα με το σχολιο του πως εχει συναντησει ανθρωπους απο ολο σχεδον τον κοσμο και ειναι κρεατοφαγοι.

 

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 429
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

να σε ρωτησω κατι αν επιτρεπεται?

 

MAMEIΣ καθολου? ;D

 

Γιατι κατι γιογκι βουντου τρασταφαριανς που ειχα γνωρισει περυσι το καλοκαιρι μου ειχαν πει οτι και το σεξ κανει κακο γιατι ετσι χανεις....πολυτιμη...κοσμικη ενεργεια (ΔEN κανω πλακα)...  

 

Η αγαπη ειναι κοσμικη ενεργεια.Με το να μοιραζεσαι αγαπη μεσα απο το σεξ

δεν χανεις κατι.Και αυτο γιατι :

 

“Thousands of candles can be lit from a single candle, and the life of the candle will not be shortened. Happiness never decreases by being shared''

 

A και σχετικα με το δασκαλο μου,αυτος ειναι η Φυση ,ο μονος αδιαφθαρτος που εχω συναντησει.

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ημί το μοναδικό κερί στο πλανήτη τούτη την ώρα και σας υπόσχομαι πως θα ανάψω όσα μύρια ακόμα κεριά χρειαστεί με τη φλόγα μου

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα τιποτα για τη γιαγια του ανθρωπου.Ειπα  σχετικα με το σχολιο του πως εχει συναντησει ανθρωπους απο ολο σχεδον τον κοσμο και ειναι κρεατοφαγοι.

 

 

A και σχετικα με το δασκαλο μου,αυτος ειναι η Φυση ,ο μονος αδιαφθαρτος που εχω συναντησει.

 

και ομως υπαρχουν ΠΟΛΛΑ μερη στον κοσμο οπου λογω της ΦΥΣΗΣ ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μην εισαι κρεατοφαγος (B.Πoλος,Βορεια Αφρικη,Λατινικη Αμερικη)....

 

οποτε μην εισαι ετσι απολυτος

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο επιβεβαιωνει την ενδομυχη πιστη μου οτι το 99% των ανθρωπων παγκοσμιως

δεν ζουν σε αρμονια με τη φυση και τον ευατο τους.Σε ευχαριστω.

 

Δηλαδή αυτό το πόστ περίμενες. Αν δεν ήταν η γνώση για την γιαγιά του Superfunk θα είχες ακόμη αμφιβολίες.

 

Εσύ φαντάζομαι ανήκεις στο 1%. Αν ναί τι στα κομμάτια κάνεις μπροστά απ' την οθόνη ενός υπολογιστή; Δεν θα πρέπε να βρισκόσουν κάπου αλλού, να τρώς αέρα βρε αδερφέ σε κανά βουνό.

 

Μάλλον οι πρώτοι άνθρωποι που σκότωσαν ζώο για να φάνε το έκαναν γιατί δεν βρισκόντουσαν σε ισορροπία με την Φύση. Βρε τους αλήτες, αντί να τρώνε μόνο καρπούς διάλεξαν τον δρόμο της ευκολίας. Αποπροσανατολισμένα ανθρωπάκια.

 

Α και κάτι άλλο. Αν το πρόβλημά μας είναι ο μιμητισμός τότε να σε πληροφορήσω ότι το να υποστηρίζεις μπούρδες δικές σου δεν διαφέρει καθόλου απ' το να υποστηρίζεις μπούρδες σκέτο. Άσε που κι εσύ όπως ομολογείς έχεις υιοθετήσει απόψεις και σκέψεις άλλων, αρα δεν είσαι συνεπής ούτε με τον εαυτό σου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ημί το μοναδικό κερί

*ειμί. (grammar nazi)

 

υπαρχουν ΠΟΛΛΑ μερη στον κοσμο οπου λογω της ΦΥΣΗΣ ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να μην εισαι κρεατοφαγος (B.Πoλος,Βορεια Αφρικη,Λατινικη Αμερικη)....

 

Γιατι; Ειναι ακαταλληλο για καλλιεργειες το χωμα; (απλα ρωταω)

 

ο άνθρωπος μπορεί να ζήσει με αποκλειστικά χορτοφαγική διατροφή (και έχει καλύτερες εξετάσεις αίματος, σας διαβεβαιώνω). Το έχω κάνει εγώ για περίπου επτά χρόνια

 

!! Πως σου πηγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!! Πως σου πηγε;

 

Ε, δεν είναι τόσο "δύσκολο" όσο νομίζεις. Χρειάζεται απλώς να έχεις πρόσβαση σε μαγείρισα που να μπορεί να φτιάξει καλό φαγητό χωρίς κρέας. Οι πιο πολλές δεν μπορούν. Π.χ. αν φας καλό ρυζότο χωρίς κρέας αλλά με γλυκοπατάτα π.χ., θα τα δεις όλα από τη νοστιμιά.

 

Χωρίς υποστήριξη από την οικογένεια, δεν μπορεί να γίνει όμως. Τα εστιατόρια ή τα ταχυφαγεία έξω, σχεδόν δεν φτιάχνουν τίποτε δίχως κρέας και αυτό είναι πρόβλημα για κάποιον που είναι στο γραφείο τόσες ώρες ημερησίως όσο εγώ.

 

Στο τέλος βαρέθηκα να είμαι ο "παράξενος" και το παράτησα.

 

ΟΜΩΣ, επιμένω για όποιον ενδιαφέρεται ότι οι εξετάσεις αίματος λένε την αλήθεια, και δεν έχουν καμία σχέση ανάμεσα σε κάποιον που τρώει κρέας και σε κάποιον που δεν τρώει.

 

Στα υπ' όψιν.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΜΩΣ, επιμένω για όποιον ενδιαφέρεται ότι οι εξετάσεις αίματος λένε την αλήθεια, και δεν έχουν καμία σχέση ανάμεσα σε κάποιον που τρώει κρέας και σε κάποιον που δεν τρώει.

 

Ισχύει και έχω ιδία εμπειρία, απλά το "δεν τρώει" δεν είναι ανάγκη να το κάνουμε δεν τρώει ΚΑΘΟΛΟΥ, ΠΟΤΕ. Μια φορά στις 7 με 10 μέρες νομίζω είναι αρκετά καλή προσέγγιση. Μην ξεχνάμε ότι το κρέας έχει στοιχεία που μας είναι απαραίτητα τα οποία ναι μεν μπορούμε να τα πάρουμε και από τα λαχανικά/φρούτα αλλά απαιτούνται άλλες ποσότητες και προσεκτική επιλογή. Αν απλά αρχίσει κάποιος να τρώει μόνο λαχανικά/φρούτα χωρίς λίγο ψάξιμο και χωρίς πλάνο σύντομα θα βρεθεί προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

 

Π.χ. αν φας καλό ρυζότο χωρίς κρέας αλλά με γλυκοπατάτα π

 

Θέλω την συνταγή.  :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*ειμί. (grammar nazi)

Grammar Nazi (a.k.a. Grammar Police) refers to someone who believes it is his/her duty to amend any grammar and/or spelling mistakes made by others in conversation. In most cases, the term carries a negative connotation of either being a buzzkiller who ruins a good joke by getting too technical or a n00b that’s fallen into the Grammar Trap, an intentional practice of using incorrect grammar for the purpose of spotting a Grammar Nazi.

 

Νομίζω μου φέρεσαι  λίγο υπερβολικά για ένα εκ παραδρομής ορθογραφικό ,τη στιγμή κιόλας που έχω μεγαλώσει με 2-3 ,ακόμα και 4 μπορώ να σου πω γραμματικές που άλλαζαν ,μαζί με το γεγονός πως τη τελευταία 20ετία δεν χρησιμοποιούσα σχεδόν καθόλου γραφή ..................Επίσης έχω δηλώσει κατ επανάληψη ,πως δεν γνώρισα ποτέ στ αλήθεια τι θα πει γραμματική .

Πέραν αυτού ,απαιτώ μια συγνώμη για το χαρακτηρισμό .

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη κατανόηση και το συγκαταβατικό σου πνεύμα.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου