Προς το περιεχόμενο

Γιατί μόνο μουσική τεχνολογία;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισχύει και έχω ιδία εμπειρία, απλά το "δεν τρώει" δεν είναι ανάγκη να το κάνουμε δεν τρώει ΚΑΘΟΛΟΥ, ΠΟΤΕ. Μια φορά στις 7 με 10 μέρες νομίζω είναι αρκετά καλή προσέγγιση. Μην ξεχνάμε ότι το κρέας έχει στοιχεία που μας είναι απαραίτητα τα οποία ναι μεν μπορούμε να τα πάρουμε και από τα λαχανικά/φρούτα αλλά απαιτούνται άλλες ποσότητες και προσεκτική επιλογή. Αν απλά αρχίσει κάποιος να τρώει μόνο λαχανικά/φρούτα χωρίς λίγο ψάξιμο και χωρίς πλάνο σύντομα θα βρεθεί προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

 

Εννοείται.

Το πρόβλημα είναι ότι τρώμε κρέας κάθε μέρα και μάλιστα ότι τρώμε μέτριο-προς-κακό κρέας. Είναι εξίσου βλαβερό, αν όχι περισσότερο.

 

Θέλω την συνταγή.  :)

 

Και εγώ. Δυστυχώς δεν έχω πλέον πρόσβαση στην εκλεκτή κυρία που έκανε αυτές τις μαγκιές. Στο Μαρούσι πάντως (μια και το ανέφερε και ο άλλος που δεν μου μιλάει) έχει πρόσφατα ανοίξει ένας που φτιάχνει κάτι μαμάτα ρυζότο (με και χωρίς κρέας), αλλά είναι ακριβός.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 429
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Grammar Nazi (a.k.a. Grammar Police) refers to someone who believes it is his/her duty to amend any grammar and/or spelling mistakes made by others

 

Πέραν αυτού ,απαιτώ μια συγνώμη για το χαρακτηρισμό .

 

Εγω ειμαι ο grammar nazi βρε! Αφου εγω σε διορθωσα! Ο σπαστικος, ας πουμε

 

Χρειάζεται απλώς να έχεις πρόσβαση σε μαγείρισα που να μπορεί να φτιάξει καλό φαγητό χωρίς κρέας. Οι πιο πολλές δεν μπορούν.

 

Τι λες ρε συ; Ειχα παει σε σεμιναριο φυσικης καλλιεργειας στην Εδεσσα και μαγειρευαμε συλλογικα, κυριως τουρλου λαχανικων (μελιτζανες, κολοκυθακια, πατατες κτλ) με λαδουμπα σκορδα κρεμμυδακια και ντοματα και δε μπορουσα να το ΧΟΡΤΑΣΩ! Απιστευτες γευσεις

 

ΟΜΩΣ, επιμένω για όποιον ενδιαφέρεται ότι οι εξετάσεις αίματος λένε την αλήθεια, και δεν έχουν καμία σχέση ανάμεσα σε κάποιον που τρώει κρέας και σε κάποιον που δεν τρώει.

 

Αυτο εννοουσα, πως πηγες απο εξετασεις αιματος, αιματοκριτες κτλ. Επισης αν ειδες διαφορα στο πως αισθανοσουν, αν ειχες αδυναμια, κλτ. Εγω εχω και χαμηλο αιματοκριτη κ εχω μια επιφυλαξη για το πως θα την εβγαζα χωρις κρεας. Αν κ μου'χουν πει οτι για ν'ανεβασεις αιματοκριτη βοηθανε τα σταφυλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν αυτού ,απαιτώ μια συγνώμη για το χαρακτηρισμό.

Sammy, νομιζω οτι αδικα νευριαζεις με λεπτομερειες που ειναι πραγματικα ανευ σημασιας. Το εκανα και γω παλια και σε καταλαβαινω. Το προβλημα σου ειναι συνηθισμενο και το εχει το 99% των ανθρωπων.

 

Απλα, δεν εχεις ακομα ανακαλυψει το "Μεγαλο Αρκάνο", δηλαδη το κρυμμενο σεξουαλικο κλειδι το οποιο υποθαλπεται κατω απο ολες τις μεγαλες φιλοσοφιες του κοσμου και ειναι το μεσο για την ολοκληρωση του ανθρωπου και την αυτοπραγματωση του.meditation.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εννοουσα, πως πηγες απο εξετασεις αιματος, αιματοκριτες κτλ. Επισης αν ειδες διαφορα στο πως αισθανοσουν, αν ειχες αδυναμια, κλτ. Εγω εχω και χαμηλο αιματοκριτη κ εχω μια επιφυλαξη για το πως θα την εβγαζα χωρις κρεας. Αν κ μου'χουν πει οτι για ν'ανεβασεις αιματοκριτη βοηθανε τα σταφυλια.

 

Εγώ έχω πολύ υψηλό αιματοκρίτη, αλλά ούτως-ή-άλλως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Θα πρέπει να συμβουλευθείς γιατρό, αν έχεις τέτοιες ανησυχίες. Δεν ρισκάρουμε με αυτά τα πράγματα.

 

:) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες ρε συ; Ειχα παει σε σεμιναριο φυσικης καλλιεργειας στην Εδεσσα και μαγειρευαμε συλλογικα, κυριως τουρλου λαχανικων (μελιτζανες, κολοκυθακια, πατατες κτλ) με λαδουμπα σκορδα κρεμμυδακια και ντοματα και δε μπορουσα να το ΧΟΡΤΑΣΩ! Απιστευτες γευσεις

 

Επειδή είστε καλά παιδιά θα σας δώσω το μυστικό για έναν τέλειο τουρλού.

Σε ένα μίξερ θα βάλετε μια γεμάτη γεμάτη χούφτα λιαστές ντομάτες με μπόλικη πάπρικα. Το κάνετε ένα πολτό. Μ' αυτό περιχύνετε τα υλικά και προσθέτετε μπόλικες φιλεταρισμένες ελιές.

Τον ίδιο πολτό μπορείτε να τον χρησιμοποιείσετε οπουδήποτε υπάρχει σάλτσα ντομάτας. Θα με θυμηθείτε.

 

Και ο πλουραλισμός του thread συνεχίζεται  ;D

 

Εγω εχω και χαμηλο αιματοκριτη κ εχω μια επιφυλαξη για το πως θα την εβγαζα χωρις κρεας. Αν κ μου'χουν πει οτι για ν'ανεβασεις αιματοκριτη βοηθανε τα σταφυλια.

 

Δυστυχώς αναιμία και χορτοφαγία δεν είναι καλός συνδυασμός. Πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό σου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ πάντως αυτοπροσδιορίζομαι ως second order vegeterian - δηλαδή τρώω μόνο χορτοφάγα ζώα.

Από σαρκοφάγα τρώω μόνο ψάρια.

 

Επίσης δεν τρώω τίποτα που έχει περισσότερα από 4 πόδια. (Αποφεύγω - δεν μου αρέσει- το seafood).

 

Από τα συνηθισμένα, δεν τρώω κουνέλι αλλά δεν σας λέω γιατί - θα φρίξει ο panoslydios  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι; Ειναι ακαταλληλο για καλλιεργειες το χωμα; (απλα ρωταω)

 

υπαρχουν μερη στον κοσμο που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ χωμα... ;D..(Λαπωνια,Γη του Πυρος,Σαχαρα,..... ;D)....& λαοι που τρωνε ΜΟΝΟ κρεας (οι Λαπωνες π.χ)

 

Προσωπικα και ως...μαγερας...(καλος μαγερας οχι αστεια) εχω μια αδυναμια στο ,λιγο,κρεας μια και κακα τα ψεμματα ειναι η κορωνιδα της μαγειρικης (καλα και τα ριζοτα με μανιταρια και τα φτιανω καλα,αλλα αν φας ελαφι ή μοσχαρι μπουργκινιον ή λαγο στιφαδο  απο τα χερακια μου θα πεις το δεσποτη Παναγιωτη... ;D)....ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ αριστον λοιπον και λιγο κρεας μια φορα την εβδομαδα,τοσο τρωω ,καλο κανει.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα συνηθισμένα, δεν τρώω κουνέλι αλλά δεν σας λέω γιατί...

Γιατι? Εχει κι αυτο "μαυρα μορια"? ???

(αυτος ηταν ο λογος που ενας φιλος μου δεν ετρωγε χοιρινο... ;D)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιατι? Εχει κι αυτο "μαυρα μορια"? ???

(αυτος ηταν ο λογος που ενας φιλος μου δεν ετρωγε χοιρινο... ;D)

 

Γιατί έχω δουλέψει πάνω από 15 χρόνια με κουνέλια ως πειραματόζωα και δεν τα βλέπω ως φαγητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου