Προς το περιεχόμενο

Γιατί μόνο μουσική τεχνολογία;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολοι κατευθειαν να πεταξετε το δηλητηριο σας.

Δεν μου κανει εντυπωση τοτε,γιατι πιστευετε σε αυτο το συστημα.

Επιθετικοι ανθρωποι,επιθετικος λογος,επιθετικη ενεργεια,επιθετικα συναισθηματα.

 

Ενα συστημα υπαρχει για να επιβιωνει το ιδιο το συστημα και οχι τα ατομα που το απο

τελουν. Καλη συνεχεια στο να υποστηριζετε αυτους που τους εχουν κανει πλυση εγκεφαλου

μεσα απο την εκπαιδευση.

 

Αναζητηστε την αληθεια στη φυση και οχι στο συστημα.

 

Αν καποιος φταιει για τη μουσικη σημερα,ειμαστε εμεις οι ιδιοι γιατι δεν βλεπουμε αυτο

που συμβαινει μπροστα στα ματια μας.

 

 

 

άλλωστε, τα έλεγε και ο μέγας συμπαντολόγος/συμπαντιστής Τσιτσάνης, που απηύδησε από τη μεγάλη κατανάλωση κρέατος..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 429
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Να γυρίζει όμως... έτσι?

 

;D

 

Θα μπορούσες να αναζητήσεις απαντήσεις από πιο απτά ζητήματα της πολιτικής και της οικονομίας.

 

Με συνθήματα γκουρού του woodstock -τα οποία οδηγούν σε θάνατο στην ηλικία των 30- δεν κυβερνείται ο κόσμος.

 

Σημειωτέον ότι τέτοια κινήματα έχουν αποτύχει παταγωδώς να αλλάξουν τα δεδομένα ενω είχαν δε την πλήρη στήριξη όσων κατηγορούσαν και αυτό διότι οι τελευταίοι ήξεραν ότι δεν κινδύνευαν από απλοϊκές ρητορείες.

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Φύση...τα είπαμε αυτά...

 

Το είπε αυτό όντως αλλά ξέρει πως ξέρουμε πως δεν ήταν παρά μια υπεκφυγή, οπότε του δίνω άλλη μια ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανεμφάνιση μετά από πολύ καιρό για πολύ συγκεκριμένο λόγο:

 

Ελπιζω να κανεις πλακα.

Η δυτικη ιατρικη διαγνωση παντα θα αποτελειται απο περιπλοκα ονοματα

ασθενειων που δειχνουν ακριβως την αδυναμια ή τη μη θεληση να  τα αντιμετωπισει.

 

Επισης,τα φαρμακα ειναι κατασκευασμενα απο ανθρωπους διαφορετικα δεν ειναι φαρμακα,και ετσι ο οργανισμος  εχει προβλημα να τα αναγνωρισει ως αληθινα.

Στοχευουν στο να κατευναζουν το συμπτωμα και οχι να χτυπουν την αιτια της παθησης.

Πάσχω από χρόνια-ανίατη ασθένεια η οποία δεν θεραπεύεται από δυτικού τύπου φάρμακα, παρά μόνο κατευνάζονται τα συμπτώματα όπως γράφεις.

Όταν πρωτοδιαγνώστηκε, έπρεπε να τρώω ψητό συκώτι κάθε μέρα για 2 μήνες γιατί ο αιματοκρίτης μου ήταν σε αδιανόητα χαμηλά επίπεδα, χωρίς στάλα αλάτι γιατί με τόση κορτιζόνη που έπαιρνα θα γινόμουν τούμπανο από το πρήξιμο.

 

Στην παρούσα φάση, αν μείνω για δύο μήνες χωρίς "δηλητήρια", υποφέρω. Διαρκείς πόνοι, εμφανή προβλήματα κινητικότητας, εξετάσεις που θα έκαναν κάθε γιατρό να μου κάνει εισαγωγή σε νοσοκομείο και άλλα.

Αντιθέτως, κάθε τόσο που πηγαίνω στο νοσοκομείο και μου βάζουν έναν ορό γεμάτο "δηλητήριο" στο χέρι, σηκώνομαι μετά από δύο ώρες και για την υπόλοιπη μέρα κάνω ό,τι ευχή υπάρχει για να έχουν πάντα ό,τι καλύτερο οι άγιοι άνθρωποι που εφηύραν αυτό το μαγικό πραγματάκι που μπαίνει στη φλέβα μου και με κάνει να ζω αξιοπρεπώς και όχι σαν γέρος ετών 28.

 

Προφανώς είμαι αναγκασμένος πάντα να δουλέυω με την πεζή, ποταπή έννοια που δίνεις εσύ στην εργασία ώστε να μπορώ να πληρώνω ασφαλιστικές εισφορές και να έχω ασφάλεια υγείας (π.χ. δεν μπορώ να κάνω αποκέντρωση και να πάω σε ένα βουνό να αναπνέω αέρα) γιατί αυτή η θεραπεία είναι πανάκριβη και αν μείνω χωρίς ασφάλιση, καλύτερα να πάω να φουντάρω.

 

Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι μετά από όλα αυτά πόσο βερεσέ ακούω τις φιλοσοφίες περί του healer που όλοι έχουμε μέσα μας.

Ναι, συμφωνώ ότι το να έχουμε όλοι εσωτερική και ψυχική ηρεμία και ισορροπία είναι κάτι που σίγουρα βοηθάει πάρα πολύ. Αλλά κάποιοι από εμάς δεν έχουν την επιλογή να μένουν σε αυτό και όχι στους γιατρούς.

 

Μέχρι να βρεις έναν τρόπο να επιτρέψεις σε έναν άνθρωπο στη δική μου κατάσταση να μπορεί να ζήσει χωρίς "δηλητήρια", ξεκίνα να νιώθεις ότι υπάρχει κόσμος που δεν έχει αυτό που εσύ θεωρείς δεδομένο και νομίζεις ότι μπορεί να διατηρηθεί με αμπελοφιλοσοφίες και χόρτα. ΝΙΩΣΕ!

 

 

Υ.Γ. Συγγνώμη για το ύφος μου. Οφείλεται στο γεγονός ότι το θέμα της υγείας είναι κάτι που προσωπικά θεωρώ ιδιαίτερα σοβαρό για να το ξεφτιλίζουμε έτσι.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανεμφάνιση μετά από πολύ καιρό για πολύ συγκεκριμένο λόγο:

Πάσχω από χρόνια-ανίατη ασθένεια η οποία δεν θεραπεύεται από δυτικού τύπου φάρμακα, παρά μόνο κατευνάζονται τα συμπτώματα όπως γράφεις.

Όταν πρωτοδιαγνώστηκε, έπρεπε να τρώω ψητό συκώτι κάθε μέρα για 2 μήνες γιατί ο αιματοκρίτης μου ήταν σε αδιανόητα χαμηλά επίπεδα, χωρίς στάλα αλάτι γιατί με τόση κορτιζόνη που έπαιρνα θα γινόμουν τούμπανο από το πρήξιμο.

 

Στην παρούσα φάση, αν μείνω για δύο μήνες χωρίς "δηλητήρια", υποφέρω. Διαρκείς πόνοι, εμφανή προβλήματα κινητικότητας, εξετάσεις που θα έκαναν κάθε γιατρό να μου κάνει εισαγωγή σε νοσοκομείο και άλλα.

Αντιθέτως, κάθε τόσο που πηγαίνω στο νοσοκομείο και μου βάζουν έναν ορό γεμάτο "δηλητήριο" στο χέρι, σηκώνομαι μετά από δύο ώρες και για την υπόλοιπη μέρα κάνω ό,τι ευχή υπάρχει για να έχουν πάντα ό,τι καλύτερο οι άγιοι άνθρωποι που εφηύραν αυτό το μαγικό πραγματάκι που μπαίνει στη φλέβα μου και με κάνει να ζω αξιοπρεπώς και όχι σαν γέρος ετών 28.

 

Προφανώς είμαι αναγκασμένος πάντα να δουλέυω με την πεζή, ποταπή έννοια που δίνεις εσύ στην εργασία ώστε να μπορώ να πληρώνω ασφαλιστικές εισφορές και να έχω ασφάλεια υγείας (π.χ. δεν μπορώ να κάνω αποκέντρωση και να πάω σε ένα βουνό να αναπνέω αέρα) γιατί αυτή η θεραπεία είναι πανάκριβη και αν μείνω χωρίς ασφάλιση, καλύτερα να πάω να φουντάρω.

 

Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι μετά από όλα αυτά πόσο βερεσέ ακούω τις φιλοσοφίες περί του healer που όλοι έχουμε μέσα μας.

Ναι, συμφωνώ ότι το να έχουμε όλοι εσωτερική και ψυχική ηρεμία και ισορροπία είναι κάτι που σίγουρα βοηθάει πάρα πολύ. Αλλά κάποιοι από εμάς δεν έχουν την επιλογή να μένουν σε αυτό και όχι στους γιατρούς.

 

Μέχρι να βρεις έναν τρόπο να επιτρέψεις σε έναν άνθρωπο στη δική μου κατάσταση να μπορεί να ζήσει χωρίς "δηλητήρια", ξεκίνα να νιώθεις ότι υπάρχει κόσμος που δεν έχει αυτό που εσύ θεωρείς δεδομένο και νομίζεις ότι μπορεί να διατηρηθεί με αμπελοφιλοσοφίες και χόρτα. ΝΙΩΣΕ!

 

 

Υ.Γ. Συγγνώμη για το ύφος μου. Οφείλεται στο γεγονός ότι το θέμα της υγείας είναι κάτι που προσωπικά θεωρώ ιδιαίτερα σοβαρό για να το ξεφτιλίζουμε έτσι.

 

Μπες εδω και γραψε το προβλημα σου.

 

https://twitter.com/GiorgosAftias

 

 

Αυτου του ανθρωπου ασπαζομαι τις αποψεις.

 

Θα σου απαντησει.

Γραψτου κιολας για τα δηλητηρια που επαιρνες(κορτιζονη) ωστε να καταλαβει

την ολη κατασταση.

Θα σου προτεινει ακριβως τι να κανεις και δεν θα χρειαζεσαι τα δηλητηρια για να μην υποφερεις.

Δεν υπαρχει ασθενεια μη θεραπευσιμη.

 

 

 

 

EDIT, άλλαξα το link και έβαλα το twitter του Γιώργου του Αυτιά που πραγματικά νοιάζεται για όλα τα προβλήματα. Θα σου πει και για συντάξεις, ασφαλιστικό κλπ. Ευχαριστώ και καλή διασκέδαση

Harilatron.

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wannabeδιαχειριστης που αφηνει τα προσβλητικα σχολια

χωρις επεξεργασια.

 

Ενα λινκ εβαλα πραγματικης βοηθειας και το εβγαλε.

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύδιε είναι τραγικό αυτό που κάνεις σε έναν άνθρωπο που έχει το πρόβλημά του και έχει τη δύναμη να στέκεται και να το αντιμετωπίζει με δύναμη.

Το να ''πουλάς'' φρούδες ελπίδες σε άρρωστους ανθρώπους είναι ένα έργο που το έζησα πριν χρόνια με το συχωρεμένο πατέρα μου και είναι ότι πιο ανέντιμο .

 

Δεν θέλω να σου παραστήσω το δάσκαλο, ούτε καν είμαι πατέρας για να σε συμβουλεύσω, απλά μόνο θα σε προτρέψω να είσαι λιγότερο αφελής και φανατικός. Όλα στη ζωή έχουν ένα μέτρο ,αυτό είναι που ψάχνουμε όλοι μας . Άλλος στην Αλάσκα που δυστυχώς δεν φυτρώνουν λαχανικά και φρούτα ,άλλος στην Αθήνα μέσα στο καυσαέριο ,άλλος σε στοές ορυχείου ,άλλος στη Σαχάρα, στο βουνό,στη θάλασσα σε μοναστήρι .

 

Δεν υπάρχει μία και μοναδική αλήθεια, υπάρχουν πολλές μικρές επί μέρους. Άνοιξε λίγο το μυαλό σου ,διάβασε κι άλλα πράγματα παραέξω απ τις θεωρίες σου,παρατήρησε συμπεριφορές και τρόπους γύρω σου ,δεν είναι όλοι ''δηλητηριασμένοι'' 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

wannabeδιαχειριστης που αφηνει τα προσβλητικα σχολια

χωρις επεξεργασια.

...

 

Ε, κάτι μου λέει ότι είσαι μαθημένος στο δούλεμα.

 

Μην το παίρνεις ως επιθετικότητα.

Υπάρχει ένα όριο που σχετίζεται με την υγεία και τις νομικές συνέπειες των τσαρλατάνων το οποίο εν προκειμένω παρακολουθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου