Προς το περιεχόμενο

Ο νεος ειναι ωραιος ή ο παλιος ειναι αλλιως;


g.avram

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραία δουλειά έκανε ο ρεμιξάς (μήπως ρεμυξάς;) σε ένα πολύ ωραίο υλικό... Διαφορετικές γεύσεις...

Η μεταβολή από τρακ σε τρακ μου θύμισε λίιιιγο το ρημίξ του Mission Impossible για την ταινία. Όχι μουσικά, αλλά σε analog / digital φάση (για να μην πω για το Charlie's Angels)...

 

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα κερδίζει ο παλιός! Ο νέος όμως θα τραβήξει την προσοχή πιο εύκολα.

 

Παλιο = κάθομαι να το ακούσω

Νέο = μπορεί να μπει και σε διαφήμηση Martini

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..η νέα version είναι μαρκάν καλύτερη από την αρχική! Ο Ηλίας μάλλον έχει δίκιο σε όσα αναφέρει  σχετικά με τις δυναμικές που φαίνεται να "αποδυναμώνονται" σε αυτή, αλλά το τελικό αποτέλεσμα αναβαθμίζει το υπέροχο [έτσι κι αλλιώς] κομμάτι, αφού προσωπικά θεωρώ ότι σε τέτοιες μουσικές φόρμες, άλλα χαρακτηριστικά [που  πληρεί η νέα version] είναι σημαντικότερα! Εξαρτάται από την οπτική που το βλέπεις και σε καμία περίπτωση δεν τίθεται θέμα "μου αρέσει - δεν μου αρέσει". Προσωπικά η αρχική version με κούρασε, σε αντίθεση με τη νέα που μου επέτρεψε να "ακούσω" το κομμάτι και το παίξιμο των μουσικών! Προσωπική μου άποψη και σαφώς υποκειμενική!

 

" Keep Your Blues Fire Burnin' "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..η νέα version είναι μαρκάν καλύτερη από την αρχική! Ο Ηλίας μάλλον έχει δίκιο σε όσα αναφέρει  σχετικά με τις δυναμικές που φαίνεται να "αποδυναμώνονται" σε αυτή, αλλά το τελικό αποτέλεσμα αναβαθμίζει το υπέροχο [έτσι κι αλλιώς] κομμάτι, αφού προσωπικά θεωρώ ότι σε τέτοιες μουσικές φόρμες, άλλα χαρακτηριστικά [που  πληρεί η νέα version] είναι σημαντικότερα! Εξαρτάται από την οπτική που το βλέπεις και σε καμία περίπτωση δεν τίθεται θέμα "μου αρέσει - δεν μου αρέσει". Προσωπικά η αρχική version με κούρασε, σε αντίθεση με τη νέα που μου επέτρεψε να "ακούσω" το κομμάτι και το παίξιμο των μουσικών! Προσωπική μου άποψη και σαφώς υποκειμενική!

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την αποψη σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα κερδίζει ο παλιός! Ο νέος όμως θα τραβήξει την προσοχή πιο εύκολα.

 

Παλιο = κάθομαι να το ακούσω

Νέο = μπορεί να μπει και σε διαφήμηση Martini

 

Κάπως έτσι μου φαίνεται κι εμένα ,αλλά όπως και νάχει είναι όμορφο . Μπράβο σας

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

βασικά, περίπου όπως τα έγραψε ο ez:

 

Το κομμάτι είναι τόσο προικισμένο που όπως και να το δουλέψει κάποιος θα εξακολουθήσει να διατηρεί τη γοητεία του.

 

Έχει όγκο, επιθετικότητα -σε σχέση με το πρωτότυπο- αλλά και μιά ελαφρώς "αγχωτική/κλαμπίστικη" ενέργεια που το κάνει ν'ακούγεται φλατ, σαν οι μουσικοί να μην έχουν -ή να μην επιλέγουν να χρησιμοποιήσουν- δυναμικές.

Τίποτα δεν τάχει όλα. Κάτι κερδίζει, κάτι χάνει.

 

αλλά, όπως λέει κ ο SF:

 

Το κομματι ειναι πολυ ωραιο,η νεα μιξη ειναι σαφως ανωτερη και τεχνικα αλλα και σαν μηχανισμος ‘αναδειξης‘ του τραγουδιου.

 

Βασικά είναι πολύ καλό κομμάτι  ;D μάρεσαν και τα δύο.

 

Κόλλησα περισσότερο με τη νέα μίξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου