Προς το περιεχόμενο

Ποιών 3 album τη δημιουργία θα παρακολουθούσατε;


raf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

( παραγωγη & πληκτρα Βαγγελης Παπαθανασιου )

 

 

Χμμμ με αυτό μου θύμισες ότι θα είχε τρομερό ενδιαφέρον να έβλεπα τους Aphrodite's Child να γράφουν το 666 και ιδιαίτερα τον ύμνο: The Four Horsemen  8)

 

 

@Altone: Αρχικά εκτίμησα την μουσική σου. Τώρα βλέπω με χαρά ότι έχεις και τις σωστές επιρροές (αν και δεν φαίνονται στα κομμάτια που ανέβασες)- βλέπε Rush  ;)  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άντε ρε, σαχλέ  ;D ;D

 

Τώρα που το ξανασκέφτομαι θα ήθελα να είμαι παρών σε οποιαδήποτε ηχογράφηση δίσκου των Motley Crue κι ας μην μου αρέσουν καθόλου  ;) 8)

 

Like!  ;) ;)

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Μόνο 3 δεν παίζει.

β) Δεν είναι αυτά που μου αρέσουν περισσότερο από όλα αλλά αυτά που θα ήθελα να είμαι εκεί.

 

Πάμε.....

 

Beatles- Sgt Peppers Lonely Hearts…

Τι να λέμε. Θα πρεπε να είναι το default album προτίμησης. Δεν είναι το αγαπημένο μου αλλά είναι το άλμπουμ that changed the world από τους fabulous four.

 

Rolling Stones - Sticky Fingers

Το μεγαλύτερο ροκ συγκρότημα σε ένα καταπληκτικό blues rock album και πάνω στα ντουζένια τους. Ευτυχώς θα λείπει και ο Woods  ;D και θα ναι εκεί (Alabama και Λονδίνο) και ο Ry Cooder και ο Ian Stewart. Αν μάθει η Marianne πως θα μαι εκεί, θα έρθει και αυτή.

 

Lynyrd Skynyrd – One more from the Road

Μήνες στο δρόμο με τα καλύτερα παιδιά του Νότου. Κέρδισε από το πιο σοφιστικέ Fillmore των Allman καθότι είναι λιγότερο σοφιστικέ  ;D, r&r on the road και γραμμένο σε μεγαλύτερη χρονική διάρκεια (όχι ένα βράδυ)

 

Bruce Springsteen - The River

Κέρδισε στο τσακ από το Nebraska που θα μου έδινε πολλές ώρες κουβέντας με τον Springsteen σπίτι του και από το seminal Born to Run, μόνο και μόνο για την δεύτερη πλευρά του album στην οποία θα έπαιζα κι εγώ. Έστω και ντέφι. Uncredited.

 

The Blues Brothers - Briefcase Full o Blues

Έχουμε και λέμε. Donald Dunn, Steve Jordan, Steve Cropper, Lou Marini, Tom Scott, Mat Murphy,  Belushi και Akroyd στο ίδιο δωμάτιο. Δεν μεταδίδω άλλο. Τέλος.

 

Shortlisted αλλά δεν τα κατάφεραν στο τσακ σήμερα

James Brown Live at the Appolo, Blonde on Blonde, U2-War, Led Zeppelin – II, Jam – Live, ίσως Ziggy Stardust……..

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bruce Springsteen - Nebraska

Παρά λίγο να με προλάβει ο άλλος, αλλά το έχω ξαναπεί ότι είμαι φαν.

Θα έφτιαχνα καφέ στον Μπρους, θα άραζα σε μίαν ακρούλα και θα το βούλωνα.

 

Vangelis - Albedo O.39

Ο άνθρωπός μας. Άσε που μπορεί στα ενδιάμεσα να δεχόταν να πάμε για σουβλάκια.

 

Spice Girls - Spice

Πριν εμφανισθούν οι διάφοροι Μπέκαμ και τέτοια, θα είχα την ευκαιρία να μιλήσω στα κορίτσια για τις ελληνικές ομορφιές. Έτσι όπως είναι και πολλές, θα ήταν ΟΚ να εμφανισθεί και κάποιος φίλος, χωρίς να στραβομουτσουνιάσω.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ με αυτό μου θύμισες ότι θα είχε τρομερό ενδιαφέρον να έβλεπα τους Aphrodite's Child να γράφουν το 666 και ιδιαίτερα τον ύμνο: The Four Horsemen  8)

 

Σωστός,ύμνος.

Long Live Rock 'n' Roll!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spice Girls - Spice

Πριν εμφανισθούν οι διάφοροι Μπέκαμ και τέτοια, θα είχα την ευκαιρία να μιλήσω στα κορίτσια για τις ελληνικές ομορφιές. Έτσι όπως είναι και πολλές, θα ήταν ΟΚ να εμφανισθεί και κάποιος φίλος, χωρίς να στραβομουτσουνιάσω.

 

Είσαι τεράστιος.  ;D

Με 'βαλες σε σκέψεις. Kylie Minogue ίσως πρίν καμιά 15 χρόνια;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι τεράστιος.  ;D

Με 'βαλες σε σκέψεις. Kylie Minogue ίσως πρίν καμιά 15 χρόνια;

Όχι γιατί ήταν ήδη διάσημη με τον Jason Donovan από την πολύ επιτυχημένη Αυστραλέζικη σαπουνόπερα Neighbours και κουβάλαγε τον λάκη (και πολύ attitude) μαζί της.

 

Αν και πρωτότυπη η πρόταση του Τρόλευ, νομίζω ότι είναι άσκοπο χαράμισμα να παρεβρίσκεσαι με καλλιτέχνη. Εξάλλου σκέψου η πρόταση "ναι, μαζί με τους Stones/Beatles είμαι στο στούντιο. Sound Consultant." τι θα έφερνε κοντά σου. Άσε στα back stage με τους Skynyrd.  8)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μπυροποσία στα σκαριά... αναφέρεται το όνομα Rolling Stones?  ::) ::) ::)

 

Γιατί ρε Audiokostas, μου κάνεις τέτοια τώρα? Θα με βάλεις να ξαναποστάρω δηλαδή?

Εγώ φταίω που δεν ήθελα να ρίξω λάδι στη φωτιά... ;D ;D ;D ;D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@audiokostas

Μα το είπα ήδη, σε ηχογραφήσεις των Motley Crue.  8)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου