Προς το περιεχόμενο

Σκύλος σε σπίτι με μουσικά όργανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ζωα εκπαιδευονται. Μαθε λοιπον στο ζωο σου να παιζει κι αυτο το μουσικο σου οργανο, ετσι θα το εκτιμησει και δεν θα σκεφτει ποτε να το δαγκωσει, γρατζουνισει κλπ.

Ολα ειναι θεμα εκπαιδευσης... 8)

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παιδια δεν εχω, αλλα ουτε και Gibson!!! ;D

 

Εχω ζησει με γατα με παθος για το ρικοφον (!!) και να καθεται πανω στα μονιτορ (!!), πορωση με τα καλωδια (!!) και πολυ πλακα οταν καθεται στο διπλα γραφειο και κοιταζει τις κυματομορφες στο cubase!!

 

Απο σκυλο, να μου κυνηγαει/παιζει με το ποδι μου ενω κραταω τεμπο!

 

Οτι και να λεμε, ειναι πραγματι αφασια τα ζωα, ειτε σκυλια, ειτε γατια, ειτε συγκατοικοι, αλλα μια ζημια θα στην κανουν..

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάρεις...τα οφέλη που θα έχεις από τη φιλία του είναι υπεράνω κάθε ζημιάς ;)

 

+1000!!!

 

Βρέθηκα με ένα σπασμένο headstock όταν "στούκαρε" ο δικός μου πάνω σε ένα stand και η κιθάρα...απογειώθηκε,αλλά ευχαρίστως θα έδινα όλα τα...headstock που είχα,έχω ή θα έχω για να "γυρνούσε" πίσω...  :'(

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

Σκύλο (σκύλα μάλλον  :) ) θα πάρω, αυτό είναι δεδομένο. έχει ήδη γίνει η κράτηση μόλις γεννήσει η εγκυμονούσα ενός φίλου, Samoyed συγκεκριμένα.

 

Βασικά πιο πολύ με ανησυχεί κάτι που πιθανά δεν έχω σκεφτεί και κάποιος που ήδη έχει σκύλο έχει να μου πει από εμπειρία, πχ "μην κρεμάς τις κιθάρες στον τοίχο, τις βλέπουν σαν παιχνίδι" ή οτιδήποτε άλλη πρακτική συμβουλή μπορεί να σκεφτεί κάποιος.

 

Από εξοπλισμό παίζουν διάφορα καλούδια, αλλά συνήθως σπίτι παίζω στο pc στην κάρτα ήχου για εξάσκηση. Όσο για αποθήκευση οι ηλεκτρικές είναι σχεδόν πάντα σε θήκη και έχω και 2 ακουστικές κρεμασμένες στον τοίχο, οπότε δεν νομίζω να έχω πρόβλημα. Πιο πολύ για ον ενισχυτή με απασχολεί που είναι έξω.. Σχεδιάζω πάντως το δωμάτιο αυτό να είναι γενικότερα κλειστό ώστε να μην μπορεί να μπει μέσα..

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδιάζω πάντως το δωμάτιο αυτό να είναι γενικότερα κλειστό ώστε να μην μπορεί να μπει μέσα..

 

(Δες χιουμοριστικα το σχολιο μου που ακολουθει)

 

Αναμενω την ημερα που θα ποσταρεις εδω και θα μας πεις "ξεχασα την πορτα ανοιχτη και τα εκανε πουτ@να...  :-\ "

 

Γιατι συμφωνα με τους νομους του Μερφι, θα την ξεχασεις ανοιχτη την χειροτερη δυνατη στιγμη που θα τα εχεις ολα τα καλουδια σου απλωμενα, που θα λειπεις απτο σπιτι αναγκαστικα αρκετες ωρες και η σκυλιτσα θα εχει τρελο κεφι να καταστρεψει τα παντα και θα σκεφτεται "ευκαιρια να μπω στο απαγορευμενο δωματιο χελ γεααααα παω να τα κανω πουτ@να!!"

 

 

Περα απο την πλακα, ειναι πολυ ομορφο να εχεις ενα ζωο στο σπιτι..τις κιθαρες σε θηκες, τα πεταλια σε κουτια κλπ κλπ στον ενισχυτη τι να κανει το καημενο!  :P

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Miltos23 ετοιμάζω νέο thread "καταστροφές και κόστος από το παλιόσκυλο" που θα το ανεβάσω σε κανα 3μηνο.. χαχα

 

Επειδή έχω ένα κόλλημα με τον εξοπλισμό, σχεδόν ποτέ δεν τα αφήνω χύμα, είναι τα ψυχολογικά που έχει αφήσει η Ελληνίδα μάνα με την ηλεκτρική από μικρός...

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει περα απτη πλακα ειναι πολυ ομορφο να εχεις ενα κατοικιδιο..ειδικα αν συγυριζει κιολας ακομα καλυτερο!  :P

 

Δεν θα το μετανιωσεις και αν προσεχεις τα πραγματα σου ποτε δεν θα ανοιξεις το τοπικ που περιγραφεις!

 

Αναμενουμε φωτο απτη μικρουλα σου!

 

υγ: η δικια μου ελληνιδα μανα: σκουνταει το σταντ με τη κιθαρα (ακουστικη φτηνιαρικη) με την ηλεκτρικη σκουπα και ενω παει να πεσει την πιανει στον αερα απτο μπρατσο...  :o

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχουν κανόνες για τα ζώα...είναι ανάλογα το χαρακτήρα....

 

εγώ τα έχω όλα στο πάτωμα και η δικιά μου προσέχει να μην σκουντήξει ή πατήσει τίποτα καθώς περνάει....

 

είναι και θέμα χαρακτήρα και πως θα το μάθεις....(όχι με ξύλο φυσικά!!)

 

Miltos23 μην τρομάζεις τον κόσμο ρε συ :P

μπορεί να γίνει κάποια ζημιά από ζώο..αλλά το ίδιο μπορεί να γίνει και με ένα μωρό...ακόμα κι από ενήλικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σκύλο τα τελευταία 7 χρόνια και μεγάλου μεγέθους σχετικά (λαμπραντόρ 35 κιλά) και στο σπίτι μου έχω ηλεκτρονικά τύμπανα με άπειρα καλώδια, το pc μου με άλλα τόσα καλώδια, κιθάρα σε στάντ και ενισχυτή. Ποτέ ο σκύλος μου δεν έχει πειράξει τίποτα από αυτά και μάλιστα όταν περνάει από εκεί κοντά είναι πάρα πολύ προσεκτικός έως και φοβισμένος μην κάνει καμία ζημιά... Επίσης έμαθε να κατουράει έξω από την δεύτερη μέρα που τον είχα και από τότε δεν ξανακατούρησε ποτέ μέσα...

 

Γενικά το καλύτερο θα ήταν να αφήνεις τον σκύλο σου να μπαίνει στο δωμάτιο με τον εξοπλισμό σου για να μαθαίνει και να εξοικειώνεται στο τι επιτρέπεται και τι απαγορεύεται να κάνει. Επίσης καλό είναι να παίζεις κοντά του ή δίπλα του το όργανο σου για να συνηθίζει στον ήχο και να μην φοβάται.

 

Επίσης μια συμβουλή είναι να του έχεις αρκετά παιχνίδια δικά του ώστε αν του έρθει να ξεδώσει να το κάνει σε αυτά και όχι σε ότι άλλο βρει.

Γενικά όσο είναι μικρός θα θέλει να δοκιμάζει τα πάντα που βρίσκει αλλά αν του μάθεις από νωρίς ότι έχει τα δικά του παιχνίδια για να μασάει δεν θα πειράξει ποτέ τίποτα...

 

Τώρα αν τον βγάζεις βόλτα μια φορά την βδομάδα ή τον έχεις κλεισμένο μέσα όλη μέρα μόνο του χωρίς ούτε ένα παιχνίδι ε τότε κάπου θα θέλει να ξεδώσει και το σκυλάκι και κάτι θα την πληρώσει. Σε αυτή την περίπτωση όμως δεν θα φταίει το ζωντανό σε τίποτα και καλύτερα να μην πάρεις σκύλο αν δεν είσαι σίγουρος ότι θα έχεις τον απαραίτητο χρόνο για να ασχολείσαι μαζί του.

 

Αν όμως μπορείς να του προσφέρεις αυτά που ζητάει (βόλτα τουλάχιστον 1-2 φορές την μέρα και αρκετά παιχνίδια και γυμναστική) τότε θα αποκτήσεις μια από τις καλύτερες σχέσεις της ζωής σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι μπορούμε να ανοίξουμε ένα νέο thread "Ελληνίδα μάνα" το οποίο απλά δεν θα τελειώσουν ποτέ οι ιστορίες...πχ. η στιγμή που έχεις πρωτοαγοράσει οθόνη LCD για το pc Και πλησιάζει απειλητικά με το Azax...

 

Για το σκυλί συμφωνώ οτι είναι όλα θέμα εκπαίδευσης..τώρα αν είναι να γίνει η ζημιά θα γίνει οτι και να κάνεις (Λούστη Μέρφυ)..το θέμα είναι να το προφυλάξεις όσο γίνεται. Αν πχ έχω την ηλεκτρικούλα μου σε hardcase, θέλει πολύ προσπάθεια από το σκυλί και συνεργασία από την θήκη για να πάθει κάτι σοβαρό η κιθάρα..

 

Απλά σκέφτηκα οτι όσο υπάρχουν άνθρωποι που είδαν την μπύρα Grolsh και σκέφτηκαν να φτιάξουν strap retainer για την κιθάρα τους, όλο και κάτι θα έχουν σκεφτεί για να κρατήσουν τα σκυλάκια/γατάκια τους μακριά από την Limited custom 3way-split neck-through tattood'  gold plated δεν-ξερωγω-τι-άλλο κιθάρα τους.. (χωρίς παρεξήγηση αν κάποιος έχει τέτοια  ;D ;D )

 

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου