Προς το περιεχόμενο

Απ: Roger Waters - The Wall 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Microvie εσύ ήσουν;  ;D

       

 

Ρε Terry, μαζί λες να κάναμε πλάκες Walking in the Dark! Κοίτα που ξαναβρισκόμαστε μετά από τόσα χρόνια! Να ξαναβρεθούμε και στο Wall αλλά όχι στη συναυλία, να βρεθούμε απευθείας για περπάτημα!

 

Για όλα τα άλλα που γράφεις, και εγώ ομοίως. Το έκοψα το σπόρ. Μόνο σε μαζεμένες, μετρημένες συναυλίες μέσα στο Άστυ πλέον.

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θεση σας θα έκανα μηνυση και θα επαιρνα τα λεφτα μου πισω,μαζευτειτε και καντε την ΟΛΟΙ μαζι για να μη πληρωνετε πολλα.

 

Συμφωνώ. Σίγουρα θα υπάρχει κάποιος τρόπος. Ότι γράφουν τα εισιτήρια από πίσω δε σημαίνει πως ΔΕΝ είναι και παράνομα και καταχρηστικά? Δηλαδή άν έγραφε πως ενώ μπαίνατε στο χώρο θα σας .... και λίγο (κάτι που κάνουν, εδώ που τα λέμε) θα νοιώθατε υποχρεωμένοι να τους κάτσετε επειδή το γράφει?

 

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει χιλιογίνει αυτή η συζήτηση, και σας (ξανα)ενημερώνω πως όπως έχω διαπιστώσει ο ίδιος άπειρες φορές, το παρκάρισμα σε... άλλο νομό και το περπάτημα στο λιοπύρι και στο σκοτάδι για πολύ ώρα συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα μεγάλα καλοκαιρινά φεστιβάλ του εξωτερικού, όπως βεβαίως και το τεράστιο μποτιλιάρισμα στο τέλος. Όποιος πάει, το έχει πάρει απόφαση πως θα τα φάει στη μάπα, και απλά είναι προετοιμασμένος να μην χαλάσουν την ζαχαρένια του. Αλλιώς, είναι ελεύθερος να κάτσει σπίτι του και να γκρινιάζει όσο θέλει. Αυτά για όσους το έχουν καημό να προπαγανδίζουν πως είμαστε οι αιωνίως φασκελωμένοι.

 

Από κει και πέρα, η έλλειψη δυνατότητας εξαργύρωσης και τα προβλήματα επιστροφής για όσους δεν έχουν την πολυτέλεια του αμαξιού είναι θέματα που σηκώνουν άνετα αγανάκτηση (αν και η δυσκολία επιστροφής ΕΠΙΣΗΣ συμβαίνει σε όλα σχεδόν τα μεγάλα καλοκαιρινά φεστιβάλ του εξωτερικού, που για να μπορέσουν να φιλοξενήσουν 80.000-120.000 κόσμο σε σκηνές ή μη είναι αναγκαίο (και από πλευράς ηχορύπανσης, και διευθέτησης της ανθρώπινης μάζας, και χωροταξικώς, και ασφαλείας) να βρίσκονται στη μέση του πουθενά.

 

Ξένα φεστιβάλ, Terravibe, πού η ομοιότης???

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μερικοί από σας θα έχετε δει και το Rock in Athens του 85 ...

 

Τότε που έγινε γενική συσκότιση και οι Cure έπαιξαν ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ unplugged... (λές να μήν ήταν οι Cure, λές να έχω παραμεγαλώσει και ξεχνάω...)

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι γράφουν τα εισιτήρια από πίσω δε σημαίνει πως ΔΕΝ είναι και παράνομα και καταχρηστικά?

Σωστο αλλα εχω την εντυπωση πως στα δικαστηρια υπερτερουν τα τεκνασματα και η λογικη του παραλογου παρα η κοινη λογικη,οταν προκειται να εχεις αντιμετωπο κολλοσους.Παντως εγω που εκλεισα εισητιρια μεσω του site του Waters δεν ειδα πουθενα να αναγραφει πως ενδεχεται να αλλαξει η τοποθεσια της συναυλιας,τα εισητηρια με υποχρεωνουν να τα παραλαβω απο το συναυλιακο χωρο,ο οποιος συμφωνα με την επισημη ιστοσελιδα του waters ειναι το ΟΑΚΑ.Στο mail μου αυτο αναγραφεται και ειναι το "πιστοποιητικο" της παραγγελιας μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θεση σας θα εκανα μηνυση και θα επαιρνα τα λεφτα μου πισω,μαζευτειτε και καντε την ΟΛΟΙ μαζι για να μη πληρωνετε πολλα.

 

Φοβαμαι οτι they don't stand a chance. Προβλεπεται στους ορους και αλλαγη τοποθεσιας και ημερομηνιας.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καθίστε σπίτι σας , βοήθηστε  να γίνει ρόμπα η κ@λοεταιρεια ,και κερδίστε την αξιοπρέπεια σας !

 

Δίκιο έχεις αλλά έχουμε πληρώσει και ΟΣΕ, δυσκολοι καιροί για να χαρίζουμε χρήματα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβαμαι οτι they don't stand a chance. Προβλεπεται στους ορους και αλλαγη τοποθεσιας και ημερομηνιας.

 

Καθόλου απαραίτητο αυτό... πχ. από εδώ που παρατέθηκε νωρίτερα:

 

 

Yπάρχουν πολλά νομικά "πατήματα" απέναντι σε καταχρηστική συμπεριφορά που βλάπτει στοιχειώδη δικαιώματα του καταναλωτή. Συν τοις άλλοις, οι όροι αυτοί δεν είναι νόμοι του κράτους, απλά υποβάλλονται από τον διοργανωτή και μπορούν κάλλιστα να προσβληθούν στο αρμόδιο δικαστήριο σε ανάλογες περιπτώσεις (όπως πχ. γίνεται και με δικαστικές ακυρώσεις συμβολαίων πάσης φύσεως). Άπειρες φορές έχω δει καταχρηστικούς όρους που σε δικαστήριο δεν θα μπορούσαν καν να σταθούν (ειδικά πχ. σε κάποια πάρκινγκ που γελοιωδώς αποποιούνται τόσες πολλές ευθύνες λες και το'χεις παρκάρει δίπλα από... κρατήρα ενεργού ηφαιστείου ή ξεκλείδωτο σε καμιά φαβέλα του Ρίο).

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου