Προς το περιεχόμενο

Απ: Roger Waters - The Wall 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ που είχα κλείσει αεροπορικά (ναι από Θεσσαλονίκη είμαι) και τα ΑΛΛΑΞΑ προχτές για να είμαι εκεί την 1η Αυγούστου (πληρώνοντας 60€), τώρα ΤΙ στα σκατά πρέπει να κάνω δηλαδή; Να ρίξω μια βόμβα στα γραφεία της Ντιντής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 310
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι λύση να βρει... να βάλει το Μίλτο να τον φέρει;

 

Ή θα τα σκάσει πάλι ή θα πουλήσει το μαγικό χαρτάκι μπας και ρεφάρει κάπως για το αεροπλανικό.

 

Κάνε καμιά δέηση...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είχα κλείσει αεροπορικά (ναι από Θεσσαλονίκη είμαι) και τα ΑΛΛΑΞΑ προχτές για να είμαι εκεί την 1η Αυγούστου (πληρώνοντας 60€), τώρα ΤΙ στα σκατά πρέπει να κάνω δηλαδή; Να ρίξω μια βόμβα στα γραφεία της Ντιντής;

 

::)

Κριμα ρε συ...

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

::)

Κριμα ρε συ...

 

Ευτυχώς (αν μπορεί να το πει κανείς) είχα αλλάξει μόνο το εισιτήριο της επιστροφής, επομένως πετάω πάλι 31 Ιουλίου άρα θα μπορώ να είμαι στη συναυλία.

 

Η τσατίλα ήταν γιατί από το αεροπλάνο θα μπορώ να βλέπω και τα 60€ που θα πετάνε απόξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς (αν μπορεί να το πει κανείς) είχα αλλάξει μόνο το εισιτήριο της επιστροφής, επομένως πετάω πάλι 31 Ιουλίου άρα θα μπορώ να είμαι στη συναυλία.

 

Η τσατίλα ήταν γιατί από το αεροπλάνο θα μπορώ να βλέπω και τα 60€ που θα πετάνε απόξω..

Κρίμα, τουλάχιστον όμως πετύχαμε καλύτερο μέρος, το ΟΑΚΑ από τη Μαλακάσα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα, τουλάχιστον όμως πετύχαμε καλύτερο μέρος, το ΟΑΚΑ από τη Μαλακάσα

δε θεωρώ πως "πετύχαμε" κατι...

αντιθέτως η εταιρεία απλά κατάφερε (για όποιον λόγο κι αν έγινε...τσαντίλα κόσμου? μηνύσεις? έφτασαν οι διαμαρτυρίες στα αυτιά της παραγωγής του Waters?) να κρατήσει τα προσχήματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι περιέργος να μάθω το ποσοστό προπώλησης μέχρι τη στιγμή της ανακοίνωσης για Τεραβάιμπ...πάντως δύσκολες οι εποχές ακόμα για συναυλίες...τι κουλό κι'αυτό, παλιότερα που υπήρχε γενικότερη οικονομική άνεση, οι συναυλίες στο ΟΑΚΑ ήταν ουσιαστικά ανύπαρκτες...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σταθω σε μερικες λεπτομεριες:

1. οι οροι από πίσω στο εισητήριο επιτρέπουν στην εταιρεία να αλλαξει τον χώρο οπότε κατι μηνύσεις που διάβασα στις προηγούμενες σελίδες δεν θα πετύχαιναν τίποτα γιατί ουσιαστικά κάθε εισητήριο αποτελεί μια "συμβαση" μεταξύ της εταιρείας και του αγοραστή.

 

2. Οι τιμές ήταν αρκετά καλές, ακομα και για άνεργους οπότε εβαλαν (λιγο) μυαλό με 50 ευρω μπορουσες να δεις waters και depeche mode πραγμα αδιανόητο τα παλιότερα χρόνια!

 

3. Λογικα η προπώληση δεν πήγε καλα για να αλλαξαν χώρο ή θα δημιουργήθηκε κάποιο αλλο πρόβλημα, πχ διαφωνία με το ΟΑΚΑ. Μην σας φαίνεται περίεργο, μπορεί να εκλεισαν το Live αλλά να χάλασε η συμφωνία με το ΟΑΚΑ που θα την είχαν δεδομένη λόγω παλαιότερης συνεργασίας. Μετα θα είδαν ότι τους συνέφερε να αλλαξουν χώρο αλλα τελικά με τον φόβο να μείνουν μονο με τα λεφτα της  προπώλησης το ξαναπήγαν στο ΟΑΚΑ. Σίγουρα όμως ότι έκαναν το εκαναν γιατί είχαν κάποιο συμφέρον.

 

4. Η μαζική αντίδραση στο ιντερνετ και μέσω του επίσημου site του waters έφερε τα επιθυμητά αποτελέσματα.

 

5. προκαλεί όμως τεραστια εκπληξη πως άλλαξαν δύο φορές τον τόπο διεξαγωγής μέσω ανακοινώσεων και δεν θα με συγκλόνιζε αν 2-3 μερές πριν την συναυλία την μεταφέρανε στη Μαλακάσα

 

6. όπως και να έχει δεν μπορούμε μαζικά να απέχουμε απο κάποια συναυλία, πχ φανταζεστε όταν ήρθαν οι sabbath με 60 ευρω εισητηριο να μην πήγαινε κανενας? ή οταν ήρθαν οι rammstein που ήταν όνειρο για πολλούς? Δυστυχώς όταν έχουμε να κάνουμε με μουσική και κάποιες once in a lifetime εμπειρίες τότε πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα τα "σκανε".

 

7. Ακόμα και αν ρίχναμε την DIDI και έκλεινε μετα ποιος θα διοργάνωνε τέτοια live? δεν είναι εύκολο να κλείσεις χώρους, να εξασφαλίσεις τα πάντα (ηχητική καλυψη,χορηγιες, προσωπικο) μέσω χρηματικών προκαταβολών (γιατι κανεις δεν δεχεται πιστωση απο ελληνική εταιρεία) και να τα οργανώσεις ΑΝ ΔΕΝ εχεις κονε στο χώρο. Το τι θέλει ο κόσμος είναι δύσκολο, αλλοι χαλιούνται με το billing, αλλοι θέλουν να βλέπουν τα ιδια και τα  ίδια, αλλοι να είναι παμφθηνο το εισητήριο κλπ κλπ.. Εδώ καλά καλά αν το σκεφτείτε δεν υπαρχει ένας καλός ανοιχτός χώρος για live, η πλατεια νερού είναι τέλεια αλλα εχει θέματα ακουστικής, το ΟΑΚΑ και τα γήπεδα γενικά είναι για μεγάλο αριθμό ατόμων, το πάρκο τρίτση ήταν μια καλή λύση (αλλα σιγά μην επαναληφθεί συναυλία εκεί).. Καταλήγω στο ότι δεν μπορούν να γίνουν ριζικές αλλαγές παρά μονο σιγα σιγα να ελπιζουμε και μεσω της ομαδικής αντίδρασης να βελτιώσουμε τα πράγματα.

 

Αυτά!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 3, την πιθανότητα ασυμφωνίας από προφορική συνεννόηση τη βλέπω πιο χλωμή κι από κι απ'την Cate Blanchett στο Elizabeth.

 

Οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει ο,τι γουστάρει. Εγώ έχω επιλέξει ουκ ολίγες φορές να μην παω σε συναυλίες για διάφορους λόγους (venue, κόστος, διοργάνωση, κ.ά.).

 

Δεν έχω όρεξη να υπερασπιστώ ή να επιτεθώ σε καμία εταιρία (βλ. DIDI στη προκείμενη) αλλά το σκεπτικό "μην πάτε κόντρα γιατί αν κλείσει δεν υπάρχει άλλος να φέρνει μπάντες" είναι εκτός πραγματικότητας. Αν ο διοργανωτής ως μονοπώλιο με μαμάει συστηματικά, τότε I got two words for him:

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου