Προς το περιεχόμενο

Midi Guitar Solution


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.jamorigin.com/midi-guitar/

Έχει δοκιμάσει κανείς ετούτο? Θα κατεβάσω τη demo version βέβαια...αλλά λέω μπάς και κάποιος έχει να μας δώσει καμμία γνώμη

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αφού είναι free to try πες μας κι εμάς. Απο το βίντεο μου φάνηκε "κάπως". Θα είναι επανάσταση αν δουλεύει σωστά πολυφωνικά με ακρίβεια. Δύσκολο όμως.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι free to try πες μας κι εμάς.

Πρέπει να περιμένετε μέχρι στο ΣΚ γιατί δεν έχω χρόνο, γι αυτό έλεγα μήπως υπήρχε κανένας τολμηρός. Από την άλλη αλλάζω μηχάνημα και είμαι μπροστά σε ψυχολογικό σοκ...δεν δουλεύει τίποτα :'( :'(

 

Σοβαρέψου...:P

Άσε ρε φίλος να το γλεντήσουμε λίγο ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δοκιμασει μια πολυ παλιοτερη εκδοση του και μπορω να πω οτι ειχα εκπλαγει πολυ με το ποσο καλα δουλευε σε σχεση με αυτο που περιμενα. Το tracking για μεμονομενες νοτες ηταν αλαθητο και αν το bend σου ηταν χωρις βιμπρατο τοτε το επιανε και αυτο, διαφορετικα ειχε ενα θεμα εκει.

 

Μεγαλη εντυπωση μου εκανε επισης ποσο καλα "επιανε" τα ακκορντα, στο 90% των περιπτωσεων ειχε τις σωστες νοτες. Με κατι διαστηματα ελατωμενης δευτερας τα εβρισκε λιγακι σκουρα αλλα σε ενα ενημερωτικο mail που εστειλαν πριν λιγο καιρο διαβασα οτι το εχουν διορθωσει. Επισης θυμαμαι ειχε αρκετο latency.

 

Οπως ειπε και ο yameth το ντεμο ειναι τζαμπα οποτε ριξε του μια ματια, ισως εχουν κανει προοδο απο τοτε που το δοκιμασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπε και ο yameth το ντεμο ειναι τζαμπα οποτε ριξε του μια ματια

Αυτό εννοείται...έτσι κι αλλιώς σε λίγο πέφτουμε σε mode διακοπών και θα ασχοληθώ λίγο με όλα αυτά που έχω μαζεμένα :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ακούγονται πολύ καλά λόγια από όσους το δοκιμάζουν, παρότι είναι beta. Τα συγκεκριμένο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, με αφορμή όμως το Post θα το δοκιμάσω άμεσα. Εχω δοκιμάσει όμως κάποια τελευταίας γενιάς software synths και fx, τα οποία πλέον όχι μόνο φτάνουν το hardware αλλά του ρίχνουν στα αυτιά  :D κανονικά και με το νόμο  ;D οπότε δε θα μου κάνει εντύπωση να έχουμε εξελίξεις και στον τομέα του software midi tracking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=196152.0 λοιπον το χρησιμοποιω απο τοτε (ειμαι beta tester) και πιστευω οντως οτι η σημερινη του εκδοση 0.8.2 εαν βελτιωσει λιγο το latency (το οποιο ειναι και τωρα playable) αποτελει επανασταση στις audio to midi εφαρμογες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ την αλήθεια...το είχα δεί τότε αλλά δεν έδωσα σημασία. Πές μας λίγα πράγματα αφού το έχεις δοκιμάσει.

Πώς συνδέεται? Ανοίγεις ένα midi κανάλι και απλά παίζεις με τη κιθάρα? ή θέλει κάποια άλλη σύνδεση?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου