Προς το περιεχόμενο

Vangelis And The Journey To Ithaka (excerpt)


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κωστα, το ενδιαφερον δεν ειναι το τι γραφουμε εμεις, αλλα το βιντεο που φανταζομαι δεν ειδες ακομα. Δες το και σχολιασε αν θες.

 

Δε θα μου χαλάσεις και το Κώστα τώρα. Εμείς ακούμε  Lady Gaga και διαβάζουμε Μωρή Κλέρ, ντάξει?  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αφου φανταζεσαι οτι δεν το ειδα, ειμαι σιγουρος οτι φανταζεσαι οτι ειμαι και ασχετος και δεν εχω τι να πω για το θεμα των πληκτρων, διαφορων συνθετων , εγω ο ιδιος δεν ξερω που το ντο, γραφω μονο στο cubease, δεν μπορω να παιξω με συνθεσαϊζερ γυρω μου στο στυλ του , παρα μονο ξερω τη lady gaga και αν παιζει ρολο το dress code ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΚΑΤΙ.

 

xaxaxa, μουχαχα

 

Αν με καλυπτουν αυτα που διαβαζω γιατι να σχολιασω?

Οχι απολυτα, αλλα σε αρκετο βαθμο.

 

  Αστε με ησυχο μην με στεναχωρειτε.

 

 

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου φανταζεσαι οτι δεν το ειδα, ειμαι σιγουρος οτι φανταζεσαι οτι ειμαι και ασχετος και δεν εχω τι να πω για το θεμα των πληκτρων, διαφορων συνθετων , εγω ο ιδιος δεν ξερω που το ντο, γραφω μονο στο cubease, δεν μπορω να παιξω με συνθεσαϊζερ γυρω μου στο στυλ του , παρα μονο ξερω τη lady gaga και αν παιζει ρολο το dress code ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΚΑΤΙ.

 

xaxaxa, μουχαχα

 

Αν με καλυπτουν αυτα που διαβαζω γιατι να σχολιασω?

Οχι απολυτα, αλλα σε αρκετο βαθμο.

 

  Αστε με ησυχο μην με στεναχωρειτε.

 

 

 

 

 

 

  Σε καλύπτει ο DP? Μα έτσι αφήνουμε ακάλυπτη τη Lady Gaga βορά στις αδίστακτες επιθυμίες του Καταρράκτη με Κ  ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνώ ότι η Λέιντι Γκαγκά (ο τόνος απαραιτήτως στο δεύτερο "γκα") είναι καλή - αν γουστάρεις να δεις βυζόκωλο, αν και τα γούστα μου είναι πιο εκλεπτυσμένα -  άλλα απ' αυτό μέχρι να πεις ότι είναι τραγουδίστρια/καλλιτέχνιδα/θέα της ποπ/γουατέβερ απέχει τριαντατέσσερα σύμπαντα, and then some.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως βλεπετε ρε παιδια τα ντοκυμαντερ με τον βαγγελη , δειτε και τη lady gaga , διαβαστε μερικα πραγματα γι αυτη οσων αφορα τη μουσικη που γραφει και το ιστορικο της για την ηλικια της τοτε σε σχεση με το εργο της  και τις τοτε  εμφανισεις πριν γινει η lady gaga και μετα να συζητησουμε, αμα την συγκρινετε με τη madonna.

 

Τελος ο vangelis αποτελει και για εμενα προτυπο οχι μονο για τις καινοτομιες που εισηγαγε στον κινηματογραφο αλλα και για πολλα αλλα πραγματα για την εποχή του αλλα δεν ειναι αμετοχος στο συστημα προώθησης των καλλιτεχνων, ακομα και οτι εχει φτιαχτει γι αυτον παρουσιαζεται με τροπο υπερβολικα εκθειαστικο για αυτο που κανει, ο τροπος που παρουσιαζονται αυτα απο το συστημα προωθησης στη μουσικη βιομηχανια εχει συμβαλλει ωστε να ειναι ο vangelis αυτο που ειναι περαν απο το ποιος ειναι, τι ικανοτητες εχει, ποσο καινοτόμος ειναι, πως αντιλαμβανεται και αποδιδει την μουσικη του κλπ.

 

Τελος δεν θεωρω τον vangeli ουτε κορυφη σε αυτο που κανει, ουτε συνθετικα τεχνικα σαν συνθεση με πεθαινει, απλα με ενθουσιαζει και αγγιζει τα συναισθηματα μου, ο κορκολης  και ο alan silvestri με φοβιζουν περισσοτερο και αν μη τι αλλο την αποψη μου την λεω για να την πω, δεν με ενδιαφερει αμα θα δυσσαρεστησω με αυτο που αντιλαμβανομαι.

 

Ετσι λοιπον συνθετικα περαν απο την αποδοση του εργου του , οι συνθεσεις του μου φαινονται αστειες (χωρις τα delay , τα arpeggiator, τα φιλτρα και τα αλλα καλα της τεχνολογιας) οπως και παικτικα ακομα και συγκρινοντας τον και με εμενα τον ιδιο. Τοσο πολυ.

 

Απο την αλλη εχω ακουσει τα εργα του και τα παρακολουθω χιλιαδες φορες,

και τα προηγουμενα ποστ σας , οπως και το θεμα του remastered ηταν πηγη εμπνευσης, εκλαιγα οταν ειδα ενα στιγμιοτυπο που επαιζε το chariots of fire και ο σκηνοθετης μαζι με εναν αλλο ειχαν βαλει το χερι στο πηγουνι και ακουγαν, δακρυσα και ανοιξε η ψυχη μου οταν επαιζε ο ιδιος και το ξαναακουγα και στο τελος λεει , δεν θα σας παιξω το nti nti nti , αυτο θα το κανει το μηχανημα. ειναι που δεν βλεπω

  Και μαλιστα ετοιμαζα μια διασκευη του chariots of fire και θα την εβαζα στα clips παιζοντας το κι ολος, τοσο μου αρεσαν τα θεματα.

 

Δεν θα το κανω γιατι με στεναχωρησες waterfall. Τωρα γυριζω λειτουργικο και κανω delete το project στο sonar

  Κι ομως ......... σε αγαπω και εσενα και τον κυκλωπα και θα σας διαβαζω παντα με ενδιαφερον.

  Και θα σχολιαζω οποτε και οπως θελω εγώ, χωρις φοβο και με παθος γιατι ξερω τον εαυτο μου στη μουσικη, ξερω ποιος ειμαι, πολλες φορες οταν παει να μου πει καποιος τελευταια ρε φιλε ποσο καλος εισαι, του λεω , δεν χρειαζεται να το λες, ΤΟ ΞΕΡΩ, ενω παλια ελεγα... σιγα μωρε.

ΕΓΩ.

 

Συγνωμη για το παραλληρημα αυταρεσκειας και ξιπασμου-ξεπεσμου.

 

Back to the subject.

 

Με εσενα βασιλη θα τα πουμε , δεν σε ξεχναω αλλα ετρεχα και δεν μπορεσα να ανεβω στο "χωριο" ακομα, εβγαλε και κρυα, πυκνωσε η δουλεια ...........

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσική δεν είναι ούτε τα 4/4 ούτε πόσες νότες /sec μπορεί να παίξει κάποιος. Και μόνο που μπαίνει στο thread του Βαγγέλη η Lady Gaga και η Madonna......τι να πω.  :(

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσικη ειναι ΚΑΙ αυτο, αλλα εχεις δικιο, αυτο με την gaga μπηκε απο σποντα λογω αλλου thread, πανω στην κουβεντα μας,

γενικα στην μουσικη εγω πιστευω δεν πρεπει να συγκρινουμε ανομοια πραγματα αλλα ουτε να εκτιμουμε ενα στυλ η και ενα οργανο επειδη αρεσει σε εμας η ειμαστε εμεις καλοι καλε σε αυτο και να απαξιωνουμε τα αλλα. Μονο καλο κανει αυτο και βγαζει και θετικη ενεργεια που τοσο την εχουμε αναγκη.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος δεν θεωρω τον vangeli ουτε κορυφη σε αυτο που κανει, ουτε συνθετικα τεχνικα σαν συνθεση με πεθαινει...ο κορκολης  και ο alan silvestri με φοβιζουν περισσοτερο...οι συνθεσεις του μου φαινονται αστειες οπως και παικτικα ακομα και συγκρινοντας τον και με εμενα τον ιδιο.

eject.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eject.gif

 

περιμενα να βαλεις το βιντεακι με τον καραγκιοζη χαχα

(δεν θα πιστεψεις ποσο γελιο εχω ριξει με αυτο)

τελος (off topic) την σκηνη που περιεγραψα και παιζει ο βαγγελης με τον σκηνοθετη ειδα ξανα ολα τα βιντεακια απο το thread remastered αλλα δεν την βρισκω, δεν θυμαμαι αν τελικα την ειδα στα related.

 

Και ηθελα να το ξαναδω, αμα θυμασαι τι λεω η  κανω λαθος και την εχεις εντοπισει πουθενα στειλε μου το link και σου υποσχομαι οτι μολις φυγει το M1 που εβαλα στις αγγελιες και ειμαι ετοιμος στο moxf που θα παρω, θα σου φτιαξω ενα βιντεο αφιερωμενο σε εσενα και θα βαλω ολη μου την τεχνη για να σε ευχαριστησω και τιμησω με τον τροπο μου που συνέβαλες  στο να δω τις αρετες του και να μαθω τις λειτουργιες που αγνοουσα.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου