Προς το περιεχόμενο

Απλήρωτος ηχολήπτης διέκοψε συναυλία του Μαχαιρίτσα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@samy

 

Δεν είμαστε στο ίδιο μήκος κύματος, απόψε τουλάχιστον.

 

Εγώ επιδιώκω μία ανάγνωση του περιστατικού έξω από τις προσωπικές μου εμπειρίες και τα γούστα μου. Εσύ αναφέρεις (απρόκλητος) προσωπικά σου βιώματα (που απλώνονται σε δεκαετίες, αν διάβασα σωστά), και επιμένεις ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν σαν μέτρο αξιολόγησης του περιστατικού και της στάσης αυτού που διέκοψε τη συναυλία.

 

Σε αυτό το δεύτερο πλαίσιο, θα γράψω για τρίτη φορά ότι αν ο άνθρωπος είναι υπάλληλος, τότε δεν μπορούσε να κάνει τίποτε άλλο εκτός από αυτό που έκανε. Αν είναι ελεύθερος επαγγελματίας, είχε άλλες επιλογές και τον επικρίνω για τον αντι-επαγγελματισμό του. Τόσο απλά.

 

Πάνο-όχι ο Lydios  ;D- δεν είμαστε αλλού,ούτε σε μαλώνω ,ή διαφωνώ μαζί σου .

 

Δεν υπάρχουν διαφορετικές αναγνώσεις ,ούτε κουβαλάω βαλίτσες από χτες.

Δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ απλήρωτου υπαλλήλου  και απλήρωτου επιχειρηματία. Δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας ,αλλά έτσι είναι αν μιλάμε για επιχειρηματίες και ουχί λαμόγια. Και οι επιχειρηματίες κάνουν έξοδα ,οφείλουν σε υπαλλήλους ,αν η συμφωνία λέει πως ο κιμάς κόβεται παρουσία του πελάτη και σου πουν τη τελευταία στιγμή πως το κόψαμε πριν έρθετε γιατί δεν θα προλαβαίναμε ,στραβώνω ,εγώ τουλάχιστον  ;D

 

Το ίδιο πρόβλημα έχουν και τα παιδιά στην εταιρία ,οι αποθηκάριοι και οι κοπέλες στα γραφεία,ότι και να υποστηρίζω εγώ ,πως έπεσε η δουλειά-το βλέπουν- δεν εισπράττουμε-το βλέπουν-δεν παίρνουμε παραγγελίες- το βλέπουν ,αυτοί εξακολουθούν να λένε πως εγώ έχω έξοδα-χρέη-μεταφορικά να έρθω στη δουλειά,τι θα κάνω? Πως θα ζήσω την οικογένειά μου?

Μη βλέπεις πως εγώ είμαι μοναχικός καουμπόις χωρίς χρέη και το παίζω υπεράνω με 5 μηνιάτικα απλήρωτα.

Τέλος πάντων ισχύει αυτό που είπε ο ΛΚ ,σε συνδιασμό με αυτό που βιώνω εγώ. Ότι έχουμε συμφωνήσει ,πέραν αυτού,θα σε φάω το κουλούρι τπτ άλλο .  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aς κανουμε ενα μουσικο διαλειμμα, ακολουθωντας παντα τα μουσικα γουστα του φιλου μας Samy...image.gif

 

http://www.youtube.com/watch?v=kXm2xn_GSPU

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο-όχι ο Lydios  ;D- δεν είμαστε αλλού,ούτε σε μαλώνω ,ή διαφωνώ μαζί σου .

 

Δεν υπάρχουν διαφορετικές αναγνώσεις ,ούτε κουβαλάω βαλίτσες από χτες.

Δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ απλήρωτου υπαλλήλου  και απλήρωτου επιχειρηματία. Δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας ,αλλά έτσι είναι αν μιλάμε για επιχειρηματίες και ουχί λαμόγια. Και οι επιχειρηματίες κάνουν έξοδα ,οφείλουν σε υπαλλήλους ,αν η συμφωνία λέει πως ο κιμάς κόβεται παρουσία του πελάτη και σου πουν τη τελευταία στιγμή πως το κόψαμε πριν έρθετε γιατί δεν θα προλαβαίναμε ,στραβώνω ,εγώ τουλάχιστον  ;D

 

Το ίδιο πρόβλημα έχουν και τα παιδιά στην εταιρία ,οι αποθηκάριοι και οι κοπέλες στα γραφεία,ότι και να υποστηρίζω εγώ ,πως έπεσε η δουλειά-το βλέπουν- δεν εισπράττουμε-το βλέπουν-δεν παίρνουμε παραγγελίες- το βλέπουν ,αυτοί εξακολουθούν να λένε πως εγώ έχω έξοδα-χρέη-μεταφορικά να έρθω στη δουλειά,τι θα κάνω? Πως θα ζήσω την οικογένειά μου?

Μη βλέπεις πως εγώ είμαι μοναχικός καουμπόις χωρίς χρέη και το παίζω υπεράνω με 5 μηνιάτικα απλήρωτα.

Τέλος πάντων ισχύει αυτό που είπε ο ΛΚ ,σε συνδιασμό με αυτό που βιώνω εγώ. Ότι έχουμε συμφωνήσει ,πέραν αυτού,θα σε φάω το κουλούρι τπτ άλλο .   ;D

 

Δυστυχως υπαρχει σχεδιο υποβαθμισης των λαων,και εμεις απλα ειμαστε

μια συγχρονη και τρανταχτη περιπτωση.

 

Πολεμωντας την αιτια,νικας και το προβλημα ΠΑΝΤΟΥ.

 

Ld

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα δεν αντεξε ο ανθρωπος και κατεβασε το διακοπτη ,απο εγκυρη πηγη εμαθα οτι ξεχασε τις ΩΤΑΣΠΙΔΕΣ του εκεινο το βραδυ και η διοργανωτρια εταιρια αρνηθηκε να του πληρωσει επιδομα επικινδυνοτητας....και εδω που τα λεμε....δεν ειχε και αδικο...φανταζεσαι τον εαυτο σου να...ακουει Μαχαιριτσα για πανω απο 5 λεπτα? ;D

Υπαρχουν και ορια...μετα απο αυτα ακομα και οι γιγαντες λυγιζουν... ;D

Θεος! Απειρα respect!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου