Προς το περιεχόμενο

Απλήρωτος ηχολήπτης διέκοψε συναυλία του Μαχαιρίτσα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Κανιμώθριος, ειμαι σιγουρος οτι αν ειχες πληρωσει εισιτηριο για να δεις την αγαπημενη σου μπαντα και καποιος "αδικημενος" ηχοληπτης σταματαγε την συναυλια λογω των οποιων δικαιων ή μη αιτηματων του, θα εβριζες ολη μερα.

 

Ναι,ίσως η πρώτη μου αντίδραση να ήταν αυτή.

Αν όμως η αγαπημένη μου μπάντα "One solution revolution" lifestyle,απαξίωνε επί σκηνής τον ηχολήπτη για την πράξη του,θα έβριζα τη μπάντα..

 

Άλλωστε το περιστατικό δεν αφορά έναν οποιονδήποτε καλλιτέχνη ή μπάντα.

Αφορά κάποιον που έχει συγκεκριμένα καλλιτεχνικά-πολιτικά χαρακτηριστικά και αυτό που λέω εγώ είναι ότι κάποια στιγμή τα λόγια πρέπει να συνοδεύονται από πράξεις.

Κοντολογίς,περισσότερο θα με εκνεύριζαν τα λόγια που απηύθυνε ο Μαχαιρίτσας στον ηχολήπτη,παρά η στάση του ηχολήπτη.

 

Kαι αυτό που γράφει ο mustafank θα μπορούσε να γίνει,όπου και ο κόσμος θα αντιλαμβανόταν τι συμβαίνει,αλλά και ο καλλιτέχνης θα έδειχνε στην πράξη πόσα απίδια πιάνει ο σάκος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν ημουν ο Μαχαιριτσας,θα εβγαζα χρηματα εκεινη τη στιγμη να πληρωσω τα παιδια.

Οχι αλλους διαλογους απο μικροφωνα.

Οχι αλλες συζητησεις...

 

Εκτος αν το ΑΤΜ μου ειναι στην Ελβετια... :-X

 

Το δελτιο τυπου...

Μου θυμιζει κοινοβουλευτικο εκπροσωπο κομματος που διαψευδει εσωκομματικες αναταραξεις...Ελεος...

Τελικα καποιοι νοιαζονται περισσοτερο για τη φημη τους απ οτι η Στικουδη...

Που εχει και ωραια ποδια... 8)

 

Διαφωνω με το σταματημα της συναυλιας αν δεν υπηρξε προειδοποιηση. :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν έγιναν όλα πριν αρχίσει η συναυλία?

"Παιδια αν δεν πληρωθούμε δεν παίζετε. Κάντε ότι νομίζετε".

Εκεί να δούμε τι θα γινόταν.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος αν το ΑΤΜ μου ειναι στην Ελβετια.

 

+1000  

 

Ειναι αλλωστε γνωστο οτι το ΑΤΜ ΟΛΩΝ των γνωστων και επιφανων ...‘‘αντιμνημονιακων‘‘ στην Ελλαδα ΕΚΕΙ βρισκεται... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μην ήταν κάτι προσχεδιασμένο, μπορεί να έγινε απλά πάνω στην τσαντίλα. Δεν μιλάμε για συνδικαλιστικό όργανο ή οργανομένους εργαζόμενους, ποιός ξέρει τι σκηνικά θα προηγήθηκαν και τι θα ειπώθηκε. Ναι μεν οι θεατές δεν φταίνε σε τίποτα (που εδώ που τα λέμε φταίνε και παραφταίνε αφού ακούνε Μαχαιρίτσα  ;D) αλλά απ' την άλλη δεν ξέρουμε πως ακριβώς εξελήχθηκε το σκηνικό για να κατηγορήσουμε τον ηχολήπτη. Ότι θα μπορούσαν να γίνουν χίλια δυό "καλύτερα" πράγματα εννοείται όμως δεν λέει και τίποτα αυτό.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,ίσως η πρώτη μου αντίδραση να ήταν αυτή.

 

"ίσως", ε;

 

Και μόνο η "πρώτη" αντίδραση...;

 

Το δελτίο τύπου προσπαθεί να θολώσει τα νερά (ρίχνοντας την ευθύνη  κάπου αόριστα και απρόσωπα) όταν τα πράγματα φαίνονται αρκούντως ξεκάθαρα στο βίντεο. Ο ηχολήπτης την έκανε τη δουλειά, χάνοντας το δίκιο του με τον τρόπο αντίδρασης που επέλεξε. Ο Μαχαιρίτσας προσφέρθηκε να τον εξοφλήσει από το πορτοφολι του, τι άλλο καλύτερο να έκανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μην ήταν κάτι προσχεδιασμένο, μπορεί να έγινε απλά πάνω στην τσαντίλα. Δεν μιλάμε για συνδικαλιστικό όργανο ή οργανομένους εργαζόμενους, ποιός ξέρει τι σκηνικά θα προηγήθηκαν και τι θα ειπώθηκε. Ναι μεν οι θεατές δεν φταίνε σε τίποτα (που εδώ που τα λέμε φταίνε και παραφταίνε αφού ακούνε Μαχαιρίτσα  ;D) αλλά απ' την άλλη δεν ξέρουμε πως ακριβώς εξελήχθηκε το σκηνικό για να κατηγορήσουμε τον ηχολήπτη. Ότι θα μπορούσαν να γίνουν χίλια δυό "καλύτερα" πράγματα εννοείται όμως δεν λέει και τίποτα αυτό.

Όντως και θα προσέθετα ότι αυτό δεν είναι απεργία. Απεργία είναι όταν λες δεν θα έρθω στη δουλειά (συναυλία εν προκειμένω) σήμερα. Αυτό θα το έλεγα μάλλον κάτι σαν ακτιβισμό ή πιθανόν και πράξη τσαντίλας.

 

Δεν θα ήθελα να επεκταθώ σε πιο πολιτικά χωράφια αλλά αυτά για το ψευδεπίγραφο τσεγκεβαριλίκι είναι σωστά.

 

Επίσης για τους δήμους, θα ήθελα να προσθέσω ότι οι εκδηλώσεις για ερασιτεχνικά συγκροτήματα που έκαναν παλιά κάποιοι δήμοι (δεν ξέρω αν συνεχίζονται) ήταν θετικές ενέργειες.

 

Οι περισσότεροι Έλληνες καλλιτέχνες που σέβομαι απέχουν από συνεργασίες με δήμους, αν και προφανώς υπάρχουν και συνεργασίες που είναι καθαρές. Η μανιέρα κάποιων πάντως που έχουν θησαυρίσει από συνεχείς συνεργασίες με δήμους, κόμματα κττ ασφαλώς είναι αηδιαστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ελεύθερος επαγγελματίας είχα την ατυχία να δουλέψω με δήμο. Χρειάστηκαν 10 χρόνια εκ των οποίων τα 4 στα δικαστήρια και μια ευτυχής συγκυρία για να πάρω τα χρήματά μου. Η εμπειρία μου με οδήγησε στο παρακάτω αξίωμα.

Σε όποια δουλειά επιχειρήσετε σχετική με δήμο, το χρήμα μπροστά.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

----"Παιδια αν δεν πληρωθούμε δεν παίζετε. Κάντε ότι νομίζετε".

 

----Καλυτερα!Εμεις θα πληρωθουμε παντως.Α παμε και πιο νωρις για πατσα... ;D ;D ;D

 

Ο Μαχαιρίτσας προσφέρθηκε να τον εξοφλήσει από το πορτοφολι του, τι άλλο καλύτερο να έκανε...

Απο το πορτοφολι ως το χερι ειναι μεγαλη αποσταση...

 

Δεν δικαιωνω τον ηχοληπτη  αλλα αναρωτιεμαι..

Ενας καλλιτεχνης αυτου του βεληνεκους..δεν ειναι ικανος να ΠΡΟΛΑΒΕΙ τα παντα?

Προφανως οι σχεσεις του καλλιτεχνη με τα ''σχετικα με  τη  συναυλια στο Μαρκοπουλο'' ηταν μαυρα μεσανυχτα....

Και  αυτο γιατι..Ο γατος απ το Παρισι του εχει εξασφαλισει πολλες εμφανισεις το καλοκαιρι.

Κακως.

ΝΑ ΗΞΕΡΕ.

 

Ειναι αλλωστε γνωστο οτι το ΑΤΜ ΟΛΩΝ των γνωστων και επιφανων ...‘‘αντιμνημονιακων‘‘ στην Ελλαδα ΕΚΕΙ βρισκεται... ;)

Σαντ μπατ τρου,

Τσεγκεβαραγουιλοβγιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου