Προς το περιεχόμενο

Απλήρωτος ηχολήπτης διέκοψε συναυλία του Μαχαιρίτσα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι είναι αυτά τα αναίσχυντα A-ss T-o M-outh που τσαμπουνάτε ωρέ αλήται?

Καλά δεν υπάρχει ένας μοδ να τους περιορίσει ?

Ωρέ που πάμε ,σε τι ατραπούς βαδίζομεν?

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Για τους Δήμους (O.T.A γενικότερα) και για τις πληρωμές τους η αλήθεια είναι ότι νομοθετικά ισχύει ένα πολύπλοκο και χρονοβόρο καθεστώς εκταμίευσης (ψήφιση δαπάνης, έγκριση αυτής, εμπλοκή Ελεγκτικού συνεδρίου κ.λ.π), που καταρχήν τουλάχιστον γίνεται για λόγους διαφάνειας.

 

Ένα από τα πολλά, γνωστά προβλήματα της γραφειοκρατίας.

 

Διευκρινιστικά το αναφέρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δική μου περίπτωση η οικονομική υπηρεσία του δήμου με πήγαινε από Δευτέρα σε Δευτέρα ώσπου μου είπαν το ιστορικό:  Τι θέλεις κι επιμένεις; Δεν ξέρεις ότι τα χρήματα δεν θα τα πάρεις ποτέ;

Το αναφέρω αυτό γιατί υποπτεύομαι ότι ο απλήρωτος ηχολήπτης της απλήρωτης εταιρίας μάλλον εργαζόταν για λογαριασμό κάποιου δήμου.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ίσως", ε;

 

Και μόνο η "πρώτη" αντίδραση...;

 

 

Στο video για το οποίο συζητάμε,η συνομιλία μεταξύ Μαχαιρίτσα-ηχολήπτη,είναι αντιληπτή από το κοινό.

Έχοντας δουλέψει σε συναυλίες,δε θα αργούσα να στρέψω τα βέλη μου εκεί που πρέπει,μετά την πρώτη μου ενδεχόμενη εν θερμώ αντίδραση κατά πάντων..

 

Ο Μαχαιρίτσας προσφέρθηκε να τον εξοφλήσει από το πορτοφολι του, τι άλλο καλύτερο να έκανε...

 

Με τέτοιες ατάκες αλληλεγγύης επί σκηνής θα τον εξοφλούσε σίγουρα..

"Kαλά είσαι καλά;"

"Δεν μπορούμε να συννενοηθούμε,εντάξει"

 

Για την ιστορία,τόσο τον Μαχαιρίτσα όσο και τον ηχολήπτη τους αποζημείωσε ο τοπικός δήμος την επόμενη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στην δική μου περίπτωση η οικονομική υπηρεσία του δήμου με πήγαινε από Δευτέρα σε Δευτέρα ώσπου μου είπαν το ιστορικό:  Τι θέλεις κι επιμένεις; Δεν ξέρεις ότι τα χρήματα δεν θα τα πάρεις ποτέ;

Το αναφέρω αυτό γιατί υποπτεύομαι ότι ο απλήρωτος ηχολήπτης της απλήρωτης εταιρίας μάλλον εργαζόταν για λογαριασμό κάποιου δήμου.

 

Ναι, δεν αναφερόμουν σε εσένα, πως θα μπορούσα άλλωστε, αφού δεν ξέρω τι και πως.

Επίσης, ναι, αν θες τη γνώμη μου (σαφή και ξεκάθαρη) πολλές φορές αυτό το καταρχήν περίπλοκο σύστημα εκταμίευσης στάθηκε αφορμή για να γίνουν περαιτέρω καταχρήσεις στις πληρωμές.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το πορτοφολι ως το χερι ειναι μεγαλη αποσταση...

 

Δεν δικαιωνω τον ηχοληπτη  αλλα αναρωτιεμαι..

Ενας καλλιτεχνης αυτου του βεληνεκους..δεν ειναι ικανος να ΠΡΟΛΑΒΕΙ τα παντα?

Προφανως οι σχεσεις του καλλιτεχνη με τα ''σχετικα με  τη  συναυλια στο Μαρκοπουλο'' ηταν μαυρα μεσανυχτα....

Και  αυτο γιατι..Ο γατος απ το Παρισι του εχει εξασφαλισει πολλες εμφανισεις το καλοκαιρι.

Κακως.

ΝΑ ΗΞΕΡΕ.

 

Φυσικά και δικαιώνεις τον ηχολήπτη αφού:

 

1. αμφισβητείς - με το έτσι θέλω -  ότι ο Μαχαιρίτσας θα έδινε τελικά χρήματα στον ηχολήπτη, χωρίς κανένα πειστήριο.

 

2. στην ερώτηση "μα πού να ήξερε ο Μαχαιρίτσας εκ των προτέρων τι παίζεται" απαντάς "ΝΑ ΗΞΕΡΕ", και πάλι με το έτσι θέλω.

 

Με άλλα λόγια, μόνο στον Μαχαιρίτσα έχεις να αποδώσεις ευθύνες και μάλιστα με αυθαίρετους ισχυρισμούς... Ε, πόσο περισσότερο πια να δικαιώσεις τον ηχολήπτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δικαιώνεις τον ηχολήπτη αφού:

 

1. αμφισβητείς - με το έτσι θέλω -  ότι ο Μαχαιρίτσας θα έδινε τελικά χρήματα στον ηχολήπτη, χωρίς κανένα πειστήριο.

 

2. στην ερώτηση "μα πού να ήξερε ο Μαχαιρίτσας εκ των προτέρων τι παίζεται" απαντάς "ΝΑ ΗΞΕΡΕ", και πάλι με το έτσι θέλω.

 

Με άλλα λόγια, μόνο στον Μαχαιρίτσα έχεις να αποδώσεις ευθύνες και μάλιστα με αυθαίρετους ισχυρισμούς... Ε, πόσο περισσότερο πια να δικαιώσεις τον ηχολήπτη...

 

Διαφωνησα εξ αρχης με το σταματημα της συναυλιας χωρις προειδοποιηση. :)

Ποσο αλλο να κατηγορησω το -απληρωτο- προσωπικο?

 

Ενας σοβαρος καλλιτεχνης,δεν αφηνει να συμβουν τετοια πραγματα στη συναυλια του.

Ναι,κοβει το λαιμο του.. :)

Δεν ειναι ετσι θελω.Ειναι ετσι πρεπει. ;)

 

Γιατι...στην Ελλαδα,πρεπει να κανεις τα παντα ο  ιδιος...Δυστυχως.

Εκτος αν σ εχουν μαθει στα πουπουλα λογω...ποιοτητας... >:(

 

Γενικα παντως,ας μιλαμε με ρεαλισμο...με ρεαλισμο της πιατσας δηλαδη,γιατι η αξιοπιστια της εχει πεθανει σ αυτη τη χωρα εδω και πολλα  χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παντως το καθεστως του "απληρωτου" τεινει να γινει πιο πολυ κανονας παρα εξαιρεση σιγα σιγα σε πολλες παρεμφερεις δουλειες (δημους, συναυλιες, τηλεοραση, ραδιοφωνο, ωδεια, οτιδηποτε πολιτιστικο... Δε νομιζω να τελειωνει γρηγορα η λιστα

 

Το απιστευτο σ αυτη την ιστορια για μενα ειναι το ποσος πολυς κοσμος ειναι απληρωτος στην ελλαδα αυτη τη στιγμη, συνεχιζει να δουλευει για μηνες με τετοιο καθεστως, πολλες φορες χανει τα χρηματα του η και τη δουλεια του στο τελος. Ολοι εχουμε φιλους σ αυτη τη θεση φανταζομαι. Η πραγματικοτητα μιας χρεωκοπημενης χωρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το καθεστως του "απληρωτου" τεινει να γινει πιο πολυ κανονας παρα εξαιρεση σιγα σιγα σε πολλες παρεμφερεις δουλειες (δημους, συναυλιες, τηλεοραση, ραδιοφωνο, ωδεια, οτιδηποτε πολιτιστικο... Δε νομιζω να τελειωνει γρηγορα η λιστα

 

Το απιστευτο σ αυτη την ιστορια για μενα ειναι το ποσος πολυς κοσμος ειναι απληρωτος στην ελλαδα αυτη τη στιγμη, συνεχιζει να δουλευει για μηνες με τετοιο καθεστως, πολλες φορες χανει τα χρηματα του η και τη δουλεια του στο τελος. Ολοι εχουμε φιλους σ αυτη τη θεση φανταζομαι. Η πραγματικοτητα μιας χρεωκοπημενης χωρας

 

Το καθεστώς του απλήρωτου και του απολυμένου ακμάζει στον ιδιωτικό τομέα κυρίως.

Είναι ο ιδιωτικός υπάλληλος/εργάτης παιδί ενός κατώτερου θεού και έχει αποδειχτεί αυτό περίτρανα και επανειλημμένα. 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου