Προς το περιεχόμενο

Rig Kontrol & Guitar Rig!


Wild_Rose

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μόλις πριν λίγες ώρες παρέλαβα το Rig Kontrol 3 (έχω ήδη εγκατεστημενο το Guitar Rig 5 στο PC μου) και έχω ξετρελαθεί! Πιο πριν χρησιμοποιούσα το Guitar Rig Mobile (το πουλάω αν ενδιαφέρεται κανείς, δείτε τις αγγελίες!), το οποίο ήταν άψογο, αλλά κάθε φορά που ήθελα να αλλάζω preset ή να ενεργοποιήσω κάποιο εφέ, έπρεπε να αφήσω το παίξιμο και να πιάσω το πληκτρολόγιο.

 

 

Ως bedroom player είναι ό,τι καλύτερο για μένα.. πολύ θα ήθελα να έχω κάνα φοβερό και τρομερό Marsall για τη Les Paul μου, αλλά δυστυχώς είναι ακριβό το "άθλημα"  :-[ (και μάλλον θα είχα ξεκουφάνει και τους γείτονες!  ;D ) Με λίγο ψάξιμο στο νετ, βρίσκεις και πολλά και πολύ καλά presets και είσαι κομπλέ!  ;D

 

Αυτός ο τύπος έχει κάνει ένα ωραίο βίντεο σχετικά με το Rig Kontrol, αν θέλετε ρίξτε το μια ματιά

 

 

Ασχολείται κανείς άλλος με Guitar Rig?

DSC01700.thumb.jpg.b6fd6b334fd68299cc3a1b02b53b1a8a.jpg

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Συγχαρητήρια για την αγορά,να τη χαρείς όσο και όπως θέλεις!! ;D Η ασχολία μου με το Guitar Rig ξεκινά και τελειώνει με την προσθήκη μερικών effects (compressors+flanger+delay) σε μερικά leads που ηχογραφώ,είτε για το forum,είτε για τη μπάντα.Είναι εξαιρετικό software και για bedroom players και για πιο ερασιτεχνικές ηχογραφήσεις!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ'ευχαριστώ Bill! θέλει λίγο εξοικίωση πάντως το πάτημα των κουμπιών καθώς παίζω... χάνω κάποιες νότες!  :D :D

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

σ'ευχαριστώ Bill! θέλει λίγο εξοικίωση πάντως το πάτημα των κουμπιών καθώς παίζω... χάνω κάποιες νότες!  :D :D

 

Σίγουρα!!Εδώ ένα πετάλι παίρνουμε και στην αρχή χρειάζεται χρόνος προσαρμογής,φαντάσου εδώ με τόσες επιλογές και τόσα κουμπιά!  ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εξαιρετικό software και για bedroom players και για πιο ερασιτεχνικές ηχογραφήσεις!

Όχι μόνο Bill. Εκτός και αν εννοείς ότι μπορείς να καταλάβεις το Guitar Rig σε μια ηχογράφηση;

 

Ασχολείται κανείς άλλος με Guitar Rig?

 

Με γεια. Το σκεφτόμουν κι εγώ αλλά ήταν ακριβό και τελικά βολεύτηκα με το Midi από το σαχλόφωνο. Μετά πήρα την HD300 αλλά όλο στο Guitar Rig  γυρνάω. Όταν τα μάθεις αυτά τα προγραμματάκια, είναι απίστευτα εργαλεία.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο Bill. Εκτός και αν εννοείς ότι μπορείς να καταλάβεις το Guitar Rig σε μια ηχογράφηση;

Στείλτον στον Gregg ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όχι μόνο Bill. Εκτός και αν εννοείς ότι μπορείς να καταλάβεις το Guitar Rig σε μια ηχογράφηση;

 

Αν χρησιμοποιηθεί καλά,εννοείται πως δε θα το καταλάβω,είναι πολύ καλό software αν ξέρεις να το χρησιμοποιήσεις και να το mixάρεις καλά.Απλά εγώ είμαι ολίγον τι άσχετος με αυτά! ;D

 

To παλικάρι εδώ παίζει όλες τις κιθάρες με Guitar Rig 5 και είναι τέλειες!Αλλά ας μη βγούμε άλλο εκτός topic! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια. Το σκεφτόμουν κι εγώ αλλά ήταν ακριβό και τελικά βολεύτηκα με το Midi από το σαχλόφωνο. Μετά πήρα την HD300 αλλά όλο στο Guitar Rig  γυρνάω. Όταν τα μάθεις αυτά τα προγραμματάκια, είναι απίστευτα εργαλεία.

ευχαριστώ! και εγώ στην αρχή γι'αυτό είχα παρει το GR mobile.. αλλά το βρήκα σε προσφορά το Rig Kontrol και μιας και είχα πληρωθεί... και είναι καλοκαίρι και έχω ξεμεινει στην πόλη, είπα να πάρω ένα παιχνίδι για τη στεριά  ;D :D

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου