Προς το περιεχόμενο

Πολυεφε ηλ/ακουστικης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

   Δυστυχως δεν εχω κι εγω σχηματισει αποψη για τιποτα απο οσες επιλογες συζηταμε,

παρα μονο σκεψεις κανω,γιατι ειναι η 1η μου φορα που θα χρησιμοποιησω εφε ή looper ή και τα δυο μαζι ενδεχομενως..

       Ετσι οπως το σκεφτομαι παντως ,ιδανικα θα ηταν :

Reverb (spring,hall,plates.rooms διαφορες επιλογες) --

Καλο Delay (με ενδιαφερει να ρυθμιζεται χρονικα οπως θελω εγω)

Flanger,chorus κ.α modulations--

Octaver για να βγαζει μπασο--

και πολυ λιγοτερο Overdrives-Distortion κ αλλα εφε ηλεκτρικης...

Αν μπορουσαν αυτα βεβαια να συνδυαστουν κ με ενα δυνατο looper θα ηταν το απολυτο!

 

  Το G Natural της TC το εχω ξανακουσει,ειναι ενα απ αυτα που θαθελα να δοκιμασω

γιατι ειναι εστιασμενο αποκλειστικα στον ακουστικο ηχο,αλλα ακομα δεν το εχω ψαξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εφόσον το budget σου είναι €500, έχε υπόψη σου και τα νέα πετάλια της tc electronic (hall of fame reverb, flashback delay κ.α.). Επίσης, μπορείς να αγοράσεις και μεμονωμένο looper (π.χ. το rc-2 της boss, ή και το ditto της tc). Ακόμη καλύτερα εάν κοιτάς και μεταχειρισμένα, σίγουρα θα μπορέσεις να βρεις και 3-4 αξιοπρεπή πετάλια για να κάνεις την δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ευχαριστω πολυ φιλε  ndnikola ..

Καθομαι και κοιταω τωρα κ για τα πεταλακια που προτεινεις κ ολες τις αλλες επιλογες...

Και τα μεμονωμενα ειναι ωραια φαση ,και ολοι οι φιλοι με ηλεκτρικες μου λενε οτι

ειναι η πιο ποιοτικη λυση σε σχεση μ'ενα πολυμηχανημα...

    Μαλλον ομως στρεφομαι περισσοτερο προς  compact λυση για τα εφε-loops σε μια ,το πολυ δυο συσκευες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Φιλε producer thanx για τις πληροφοριες!! Εχω να σε ρωτησω ενα σωρο πραγματα

για την G Natural ...Αν ειναι ευχρηστη,αν εχει δυνατη κ αθορυβη προενισχυση,

ποσα preset μπορει να κανεις, looper ξερω οτι δεν εχει δυστυχως, octaver ομως δεν ειμαι

σιγουρος..ή κατι αντιστοιχο που μπορει να χρειαστεις για να κανεις μπασογραμμη σε μια loopa...

    Αλλα οι δικες σου παρατηρησεις μετρανε πολυ περισσοτερο απο τις δικες μου ερωτησεις,

οπότε αν θες ,πες μερικα highlights της που σε εντυπωσιασαν ,ή αντιστοιχα καποιες

σοβαρες ή μη ελλειψεις της για να παρω μια ιδεα ,αφου ουτε την εχω δοκιμασει καν...

 

 

Μαλλον λογω παραβασης κανονισμων σβηστηκε κ το μνμα του producer..

Ειναι ΟΚ ομως φανταζομαι να μας πει 2 λογια για την εμπειρια του με την G Natural

για να παρω κι εγω μια ιδεα απο 1ο χερι,σωστα?!?

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια αξιόλογη και φθηνή πρόταση είναι το Zoom G3, έχει όλα τα εφφέ που ζητάς και πολλά περισσότερα,αν βέβαια σου αρκούν τα 40 seconds  που έχει το looper.Επίσης έχει και drum machine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια  thanx για ολες τις πληροφοριες...

Χτες επεσα με τα μουτρα στο διαβασμα  ;D  ψαχνοντας κ συγκρινοντας ολες

τις επιλογες..

      Θαθελα αν εχει κανεις εμπειρια με  TC electronic G Natural,

να μας ενημερωσει...Χωρις να εχω καταληξει ακομα,κλεινω λιγο παραπανω προς αυτη την επιλογη λογω του

οτι ειναι σχεδιασμενη για ακουστικο ηχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγγελία για το g natural εχει στοιχεία επικοινωνίας, εαν θες επικοινώνησε και ρωτα τον πωλητή. Φυσικά εαν θέλει να γράψει και εδω κάποιος για το g natural, δεν υπαρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή σημείωση σχετικά με το RC-300.

Τα εφέ που έχει το συγκεκριμένο looper είναι πολύ basic και ελάχιστα παραμετροποιήσιμα. Είναι σαν κάτι έξτρα και σίγουρα δεν θα πάρεις το συγκεκριμένο αν θέλεις με γνώμονα τα εφέ, αλλά τις looping λειτουργίες του.

 

Η καλύτερη πρόταση που βλέπω είναι να πάρεις ένα αξιόλογο πολυεφέ - πεταλιέρα και ξεχωριστά ένα looper (πχ jamman solo Rc3 κλπ).

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου