Προς το περιεχόμενο

Θήκη για 88αρι stage piano


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Ψάχνω για αγορά μιας (σκληρής κατα προτίμηση) θηκης με ροδακια για το roland rd700nx. Εχω βρει στο thomann μια gator tsa 88 η οποία είναι αρκετά ακριβή, αγγίζοντας τα 250€. Εχετε να προτείνετε κάτι αλλο σχετικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε

 

εγώ για το Kurzweil μου έχω την tsa lxl88 αλλά την είχα πάρει κάπου στα 180 από thomann.Με έκπληξη προ εξαμήνου περίπου παρατήρησα την ανατιμολόγηση . Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι άλλο να σου προτείνω.Για την ακρίβεια πρόσφατα αντικατέστησα και την παλιά ημίσκληρη του korg m3 επίσης με gator tsa 61.Πραγματικά πρόκειται για πολύ στιβαρή κατασκευή.Την θήκη για το 88ρι την έχω λιώσει 2 χρόνια στην χρήση και στις συχνές μετακινήσεις και δεν έχει πάθει τίποτε απολύτως.Το θέμα είναι τώρα ότι ειδικά στο 88ρι οι τιμές για άγνωστο λόγο ξέφυγαν(στα 61 αν θυμάμαι καλά περίπου ίδια τιμή με παλιά την αγόρασα).Ίσως να κοιτούσα κάτι σε ημίσκληρη για να μειωθεί λίγο και το ήδη μεγάλο βαρός λόγω των πλήκτρων που σαφώς θα είναι και οικονομικότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την πληροφορία. Η αλήθεια είναι πως η συγκεκριμένη θήκη ξεφεύγει λίγο από τα χρήματα που είχα υπολογίσει να δώσω, αλλά βλέπω ότι είναι απαραίτητο πρωτον να έχει ροδάκια, όταν μιλάμε για όργανο βάρους 25κιλων, και δευτερον να είναι σκληρή για την καλύτερη προστασία του ίδιου του οργάνου. Βέβαια το συνολικό βάρος θα είναι οριακό για ανέβασμα/κατέβασμα από το αμάξι, αλλά πιστεύω να τα καταφέρω χωρίς πρόβλημα στη μέση...

Ξέρετε στην Ελλάδα ποιος αντιπροσωπεύει την gator μήπως πετύχουμε καλύτερη τιμή από τον Γερμανό;

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτα και εδω: http://www.pasolutions.gr/corporate/details.php?PrID=5510

 

Πηγα να παρω εγω κατι καλωδια και απλα ειδα οτι εχει! Τιμες και τετοια δε ξερω! Αυτη την εβδομαδα θα ειναι κλειστο! Εγω ρωτησα για pedalboard και οι τιμες του ηταν καλες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου