Προς το περιεχόμενο

paypal ή τράπεζα?


guitars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, έλω να κάνω κάποια μαθήματα και πρέπει κάθε μηνα να στέλνω κάποια χρήματα αγγλία

τι με συμφέρει καλύτερα, μεσω τράπεζας στο λογαριασμο ή μεσω paypal?

 

μου είπαν οτι μέσω τραπεζας κάθε φορά που βάζω χρήματα για να τα στέιλω εξω χρε΄ςνομαι + 21 ευρό ανεξάρτητα απο το ποσό που στέλνω στο παραλήπτη, με το paypal πόσο θα είναι η έξτρα χρέωση?

 

έχω χρεωστική και prepaid τησ Κύπρου, έχω κάνει λογαριασμό paypal αλλά δεν έχω συνδέσει ακόμη κάποια καρτα, παίρνει πολύ καιρό για να συνδεθεί η κάρτα στο paypal?

 

ευχαριστώ πολυ!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μερικά λεπτά μόνο...

 

Για ποσά (συνολικά) κάτω των 1500 ευρώ δε περνάς από κανένα θέμα. Απλά βάζεις την κάρτα και τελειώνεις.

 

Για να ανεβάσεις το ποσό όμως (συνολικά, το ξαναλέω) πρέπει να βάλεις και τραπεζικό λογαριασμό, στον οποίο θα χρεώσουν 2-3 ευρώ για να δουν ότι ισχύει και μετά θα είναι όλα εντάξει.

 

*Νομίζω, γιατί τα έκανα καιρό πριν... *

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κάνεις αίτηση στην τράπεζα σου να διαχειρίζεσαι τον λογαριασμό σου μέσω internet? Έτσι θα μπορείς να τα στέλνεις χωρίς έξοδα.

 

Πέρνα μια βόλτα από την τράπεζα σου και ρώτησε για πληροφορίες. Internet Banking λέγεται στην Κύπρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Γιατί δεν κάνεις αίτηση στην τράπεζα σου να διαχειρίζεσαι τον λογαριασμό σου μέσω internet? Έτσι θα μπορείς να τα στέλνεις χωρίς έξοδα.

 

Πέρνα μια βόλτα από την τράπεζα σου και ρώτησε για πληροφορίες. Internet Banking λέγεται στην Κύπρου.

Δεν είναι ανέξοδο. Είναι όμως πολύ φθηνότερο από το να το κάνεις στο κατάστημα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα τα εξοδα εξερχομενου εμβασματος μεσα στην ΕΕ ειναι απο 0,30 εως 0,80 ευρω αναλογα με την τραπεζα φυσικα πρεπει να εχεις το ΙΒΑΝ & το swift code του λογαριασμου που θα τα στειλεις γιατι αν δεν τα εχεις θα τα στειλουν μεν,θα σε σκισουν δε.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H τράπεζά σου (Πειραιώς) έχει καλύτερο exchange rate  από το paypal και φθηνή ( και ευκολη ) μεταφορά χρημάτων μέσω winbank.

Πρέπει όμως όπως είπε ο sf  να ξέρεις και το iban και λοιπες λεπτομέρειες . To swift στο βρίσκει το σύστημα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσακις εχω στειλει χρηματα εξω με τραπεζα (βασει προτιμολογιου η και ανευ ) η χρεωση ηταν 12 ευρω μεχρι τις 3000 !!!Με paypal ηταν μηδαμινο !!!

@Αudiokostas :γιατι αυτο ρε συ φιλε σε ποια κατηγορια ειμαστε ;

Πελατες που κανουν εμβασματα(βασει προτιμολογιου η εξωφληση τιμολογιου) στο εξωτερικο με ΤΤ /swift εχω δει να πληρωνιυν 50 ευρω προμηθεια στην Τραπεζα !!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου