Προς το περιεχόμενο

''Δώσε μου αγάπη για λίγο'' Superfunk, Freerock, LK.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Τραγούδι σε μουσική και στίχους του Νίκου (superfunk), που τραγούδησε ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΑΣ (freerock), και έκαμα το οβίδεον.

 

Υ.Γ.

Είχα περιορισμούς καλλιτεχνικούς όμως...ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΑΣ μου είπε να ΜΗΝ βάλω πολλές γυναίκες γιατί ΔΕΝ είναι.....POISON. :P :P ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Μπράβο ρε παιδιά...

 

Η φωνή δεν ακούγεται σαν του Σταύρου (πολυ λίγη βραχνάδα)

το βίντεο δε φαινεται να είναι δικό σου (πολύ λίγες γυναίκες)

η μουσική δε φαίνεται να είναι το Νίκου (πολύ λίγο καλοκαίρι εκεί μέσα).

 

Τι σκατά κάνατε και τα μπλέξατε ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ;;;  ;D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Αυτά είναι!

 

Συνεργασίες που ανθούν! Τέλεια! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx for the kind words maestro...

 

η μουσική δε φαίνεται να είναι το Νίκου (πολύ λίγο καλοκαίρι εκεί μέσα).

 

 

οταν γραφω ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ τετοια γραφω...αφου κατα βαθος ειμαι ερωτικος και ευαισθητος.... ;D

 

να τονισω οτι το τραγουδι οριτζιναλι... ;D  ηταν λιγο πιο...λαϊκο αλλα ο ροκας ο ΠαπαδοπουλΑς το εφερε στα μετρα του αλλαζοντας λιγο τη μελωδια στο ρεφραιν ωστε να μοιαζει λιγο περισσοτερο με Lynyrd Skynyrd .. ;D...κανονικα δεν ανεχομαι τετοια πραματα... ;D...αλλα εχει φωναρα ο ατιμος και ετσι τον αφησα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φίλος σκηνοθέτης... Κόψε λίγο τον Ιταλικό- Γαλλικό σουρεαλιστικό κινηματογράφο, γιατί σε έχει επηρεάσει. Πολύ «τρε γκρο» πλάνο και πλάτη- το έχεις ρίξει στην ποιότητα και με ανησυχείς.  ;D ;D ;D Με εξαίρεση την έξοδο της κυρίας από την πισίνα- εκεί φίλμαρε ο Λάκης που αγαπήσαμε  ;) ;D ;D

 

Το άσμα ήταν πολύ συμπαθές- πάντως αν το άκουγα και δεν ήξερα ποιος τραγουδάει, δεν θα αναγνώριζα τον Σταύρακα- ο οποίος πάντως το είπε καλά. Ας πούμε ότι ήταν πιο pop η ερμηνεία του και δεν τον έχουμε συνηθίσει έτσι.  

 

Μπράβο σας

 

ΥΓ: Αν κατάλαβα από τα credits μόνο ο... Lakis Kallianides προαλείφεται για διεθνή καριέρα  ;D Οι άλλοι δύο είναι για την εγχώρια αγορά  ;D ;D ;D

 

Και φυσικά ο διαβόητος καπιτάλας σας προσέγγισε με βδελυρό σκοπό να σας μετατρέψει σε εμπορικούς καλλιτέχνες  ;D Προσοχή, μέχρι και tele θα σας βάλει να πάρετε  :o  ;D          

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλος σκηνοθέτης... Κόψε λίγο τον Ιταλικό- Γαλλικό σουρεαλιστικό κινηματογράφο, γιατί σε έχει επηρεάσει. Πολύ «τρε γκρο» πλάνο και πλάτη- το έχεις ρίξει στην ποιότητα και με ανησυχείς.  ;D ;D ;D Με εξαίρεση την έξοδο της κυρίας από την πισίνα- εκεί φίλμαρε ο Λάκης που αγαπήσαμε  ;) ;D ;D

 

Το άσμα ήταν πολύ συμπαθές- πάντως αν το άκουγα και δεν ήξερα ποιος τραγουδάει, δεν θα αναγνώριζα τον Σταύρακα- ο οποίος πάντως το είπε καλά. Ας πούμε ότι ήταν πιο pop η ερμηνεία του και δεν τον έχουμε συνηθίσει έτσι.  

 

Μπράβο σας

Θα έγραφα τα ίδια με μικρότερη επιτυχία, οπότε αρκούμαι στο να συμφωνήσω με τον ογκόλιθο της ροκ. :D

Ωραίο πράμα οι συνεργασίες!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίνοντας αυστηρα,οπώς αρμόζει σε μια τέτοια δουλεια θα έλεγα οτι μου αρέσει πολύ η φωνη και η μουσική,άλλα επιδέχονται βελτίωση οι στίχοι και το βίντεο.

 

Βασικά,στο ρεφραίν κάτι δε μου κολλάει, και δε μου αρέσει η εναλλαγή αγάπη για λίγο,για λίγο αγάπη...

Για το βίντεο ενοιωσα οτι είναι λίγο ασυνδετο , και δεν υπάρχει κάποιο σενάριο.θα προτιμούσα να επικεντρώνεται σε μια κοπελα και να ξέρω τι βλεπω..

 

Αυτά με καλη προθεση.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σας ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου παίδες...

 

Ειδικότερα:

 

@ Nikolas

 

Μπράβο ρε παιδιά...

 

Η φωνή δεν ακούγεται σαν του Σταύρου (πολυ λίγη βραχνάδα)

το βίντεο δε φαινεται να είναι δικό σου (πολύ λίγες γυναίκες)

η μουσική δε φαίνεται να είναι το Νίκου (πολύ λίγο καλοκαίρι εκεί μέσα).

 

 

 

Θεός!!! ;D ;D ;D ;D

@VAGTANPLAN Σε ευχαριστούμε MAN!

 

@Terry……εμ αν βλέπεις όλο τον Αύγουστο Godard, αυτά παθαίνεις. ;D ;D :-* :-*

Και γαμώ τις αναλύσεις. Το έχεις!!…..το αυτό και ο @ Yameth!

@oselifer Σενάριο;; Ποιο σενάριο; ;D ;D ;D

 

Πάντως υποτίθεται ότι είναι πέντε διαφορετικές , αλλά ίδιες ιστοριές. Σε διαφορετικούς τόπους αλλά ταυτόχρονα, δηλαδή η «αναζήτηση» της αγάπης (έστω και για λίγο) και η μη ανταπόκριση…..λέω εγώ… ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι το βιντεο μου αρεσει πολυ ασε που ειναι και ενα απο τα λιγα βιντεο "εμπορικου" (λεμε τωρα.... :P) ελληνικου ασματος  στο youtube στο οποιο μεσα δεν υπαρχει καποια...Amitta ,Σοκοφρετα,Cosmote,Levis,Πακοτινια  ;D "τοποθετηση".... για να...μπορεσει να γινει.....(σε απλα ελληνικα....δεν πηρε δεκαρα ο LK για να το κανει... ;))  

 

Να αποδωσω επισης Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι.. ;D...αναφεροντας οτι την "τζαζ" κιθαρα στο τελευταιο ρεφραιν δεν την εχω παιξει εγω (δεν ΜΠΟΡΩ να την παιξω ετσι κι αλλοιως.. ;D) αλλα ο Αϊδος... 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτιμούσα να επικεντρώνεται σε μια κοπελα και να ξέρω τι βλεπω..

Εγώ πάλι, σε περισσότερες αλλά ο άλλος ο ποιοτικός, δεν τον άφησε τον καλλιτέχνη. ;D

 

Κατά τα άλλα, όπως τα είπε το Τέρυ. Το κομμάτι είναι αξιοπρεπέστατο και ραδιοφωνοφιλικό. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου