Προς το περιεχόμενο

''Δώσε μου αγάπη για λίγο'' Superfunk, Freerock, LK.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως στην ταινια θελω Νεστορα με πουρο να επιβλεπει το κλαδεμα των γαρυ-φαλλεων  :P

απο τον Φουζιο που θα φοραει φανελα Μπαρτσελονα.... ;D

For the time being!

542753_437942529615108_2116468169_n.jpg.9a6bcf24447bbf9db076cf42a3b390f0.jpg

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ο Τζιμπουρ αποκαμωμενος στην ακρη της..φυτειας,θα παιζει τελε με χορδες απο πετονια ως παλαιοχορδιτης που ναι... :D

Παρακαλώ την παραγωγή να του χορηγήσει δύο κιθάρες (όπως επιβάλλει η αίρεσις των παλαιοχορδιτών), έτσι ώστε αν σπάσει καμιά χορδή-πετονιά, να βγάλει μία από την άλλη κιθάρα και να την περάσει. :D

Χορδές δεν του χρειάζονται αν τα γυρίσματα της ταινίας κρατήσουν λιγότερο από πενταετία.

 

το κλαδεμα των γαρυ-φαλλεων  :P απο τον Φουζιο που θα φοραει φανελα Μπαρτσελονα.... ;D

Μόνο μην με βάλετε στην άκρη, να είμαι Μέσι. :D

Το 'χεις το σκηνοθετικό παλικάρι μου, θα κάνεις καριέρα εσύ.

Θα σου στείλω λελούδια, ένα μπουκέτο σκυλάκια, ελπίζω να σου αρέσουν. ;D ;D ;D ;D

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χορδές δεν του χρειάζονται αν τα γυρίσματα της ταινίας κρατήσουν λιγότερο από πενταετία.

Ακουλουθω το ρητο Ry Cooder,οσο πιο παλιες τοσο πιο καλα.

Και επειδη βλεπω συνεχιζεις την κοντρα τσακω αυτο:

Off topic:

Ξανακουγοντας το "Δωσε μου αγαπη για λιγο"και το "Παιδι" νομιζω οτι θα 'ταν ωραιο να

ακουγαμε περισσοτερα ελληνικα κομματια με τη φωνη του Σταυρου.

Και του λογου μου τον προτιμω στα χαρντ και τα συναφη αλλα το οτι δοκιμαζει πραγματα μονο καλο του κανει και μου δινει την αισθηση οτι δεν του ειναι "ξενα" και τα ελληνικα :D.

Με υλικο που να του "λεει" κατι νομιζω μπορει να σπασει τα τσιμεντα(Αλεφαντος). ;D

Εκεινος βεβαιως ξερει καλυτερα τι θελει να κανει,απλα μια σκεψη λεω.

Του λογου μου παντως θα ηθελα να τον ακουσω να τραγουδαει κατι σε Benson στυλ και απο πισω να παιζει οκταβες. :P :P ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ που πηδάω ξεδιάντροπα το τσατ  ;D αλλά να πω κι εγώ το κατιτίς μου.

 

Και οι τρεις συνδημιουργοί προσωπικά έχουν την εκτίμησή μου.

Όχι ότι μου αρέσει απαραίτητα ότι κάνουν αλλά έχουν προσωπικό ύφος και στυλ που στην τελική ίσως είναι και το πιο δύσκολο σε χώρους που είναι υπερκορεσμένοι από δημιουργίες.

 

Δεν είναι απαραίτητα μανιέρες/ευκολούρες αλλά ένα αναγνωρίσιμο προσωπικό μονοπάτι έκφρασης. Αν αρέσει ή δεν αρέσει είναι στου καθενός τα γούστα.

 

Απλώς στο συγκεκριμένο μου δόθηκε η εντύπωση ότι έγιναν αμοιβαίες παραχωρήσεις στα ύφη διαφορετικά εκφρασμένων δημιουργών, προκειμένου η προσπάθεια να γίνει εκατέρωθεν αποδεκτή. Κάτι σαν αυτό που πε στην αρχή ο Νικόλας.

 

Μπορεί να κάνω λάθος, μπορεί και να χω και δίκιο και ρόλο δεν παίζει κανένα.

 

Άμα γουστάρατε αυτό που κάνατε και τον τρόπο που το κάνατε, όλα καλά κι αέρα στα πανιά σας.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο παρα πολλά ακουσματα, λεγω ότι, θα ηθελα να εξετασετε τις δευτερες του εξαιρετου τραγουδιστή στα ρεφραιν, η απόδοση ίσως ήθελε λίγο τονισμό, οχι σε ένταση αλλα σε πιο δυναμική ερμηνεία ωστε να δώσουν περισσότερο όγκο και αίσθημα κορύφωσης

. Ειναι λιγο πνιχνη η ερμηνεία της δευτερης φωνης πάντα, δινει βέβαια ενα πιο grouch συναισθημα, αλλα λογω των στίχων, επειδη σε εκείνο το σημείο ζητάμε την αγάπη, πρεπει να τονιστεί ........... δεν ξέρω αν εγινα αντιληπτός. λολ

 

Σε περιπτωση που ξαναμιξάρετε το κομμάτι για καποιο λόγο, αν θελετε, δοκιμάστε το, νομιζω οτι έχω δίκιο.

 

Καντε ενα take παραπάνω...... μια ψυχή θα βγεί που θα βγεί lol

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κώστα, ειλικρινά.Εγώ με αυτό το video ξανα-ανακάλυψα την Ελλάδα.Για να μπω στο mood, με λέξη κλειδί :το'Ελληνικό'. Ξανα επισκεύτηκα Αριστουργήματα Ελλήνων αρχιτεκτόνων,ξανα είδα Έλληνεs σκηνοθέτεs  και ξανα άκουσα Ελληνική μουσική.Αν συνυπολογιστεί

ότι όλα αυτά έγιναν.σε ένα τριήμερο οιονεί διακοπών...ήταν μια μοναδική και πολύ ενδιαφέρουσα κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου