Προς το περιεχόμενο

''Δώσε μου αγάπη για λίγο'' Superfunk, Freerock, LK.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι το καλύτερο κομμάτι του Νίκου (SF) που έχω ακούσει.

 

Ο Σταύρος απλά είναι ΦΟΒΕΡΟΣ.

Ότι και να τραγουδήσει, αν του αρέσει, θα το απογειώσει (πράγμα που γίνεται και εδώ).

 

Ο Λάκης όμως έχει ψυχολογικά, και φαίνεται από το video.

 

Σχεδόν μόνο πλάτες, οι άνδρες εξαφανίζονται, ο ένας πέφτει με βουτιά στην θάλασσα (αυτοκτονία? ;D), ο άλλος κάνει ένα τέταρτο να ανέβει τα σκαλιά (Αγγελόπουλος? ;D ;D) να πάει να βρει την γυναίκα που μόλις είχε ανέβει, ενώ θα έπρεπε να έχει κατεβάσει παντελόνια και να την φωνάξει να κατέβει .... :D

εμ αν βλέπεις όλο τον Αύγουστο Godard, αυτά παθαίνεις

Ρε μπας και έβλεπες και David Lynch? ;D ;D

 

Το κομμάτι είναι χιτάρα, και το video υπέροχο.

 

Μπράβο σε όλους σας. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

στο οποιο μεσα δεν υπαρχει καποια...Amitta ,Σοκοφρετα,Cosmote,Levis,Πακοτινια  ;D "τοποθετηση"....

 

 

 

Κάπου παίζει ένα "ray ban" θα τα πιάσουμε από εκεί. :P ;D ;D

 

Εγώ πάλι, σε περισσότερες αλλά ο άλλος ο ποιοτικός, δεν τον άφησε τον καλλιτέχνη. ;D

 

 

;D ;D ;D ;D..Εμ πέστα μην τα λέω εγώ! ;D ;D

 

 

 

Ο Λάκης όμως έχει ψυχολογικά, και φαίνεται από το video.

 

 

Στράτο, όταν τα λέγω ΔΕΝ με πιστεύετε ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πλανά είναι οντως καταπληκτικά, για το story είναι οι ενστάσεις μου, αλλά και παλι έγραψα κρίνοντας αυστηρα.

Γιατί αν και ημι-ερασιτεχνικο το κομματι θα μπορούσε να σταθεί επαγγελματικά.

:) :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@oselifer

 

Βρε πολύ καλώς λες τη γνώμη σου, με την οποία δεν διαφωνώ μάλιστα.

Εϊναι δύσκολο να έχεις ένα stroy σε ένα video και ειδικά όταν δεν ξέρω και τι ήθελε ο Νίκος (δυο p.m. ανταλλάξαμε), αλλά και ακόμα πιο δύσκολο να αποδώσεις ένα story.

 

Ε...λίγο και η Αυγουστιάτικη nouvelle vague κατάχρηση...δεν θέλει και πολύ να γίνει η ζημιά.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Λάκη στα τελευταία πλάνα εκεί στο έρημο ανοιχτό μπαρ, αυτουνού που παίζει, φαίνεται το βρακί του.

Ντροπή ρε συ. ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βρε Λάκη στα τελευταία πλάνα εκεί στο έρημο ανοιχτο μπαρ, αυτουνού που παίζει, φαίνεται το βρακί του.

Ντροπή ρε συ. ;D ;D ;D ;D

;D ;D ;D ;D

 

ΦίλΩς είναι μπλέ και πάει με την μπλέ τέντα στο βάθος...αλλά που να πιάσεις την hi-end τέχνη. :P :P ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμιζει καπως C-Real και θα μπορουσε ανετα να γινει χιτ.

Ωραιο ρεφρεν,πολυ ωραια τα φωνητικα του Παπ-εισαι και ποπ ρε Πατρινε? ;D-το βιντεο ομως ηθελε κι αλλα κοριτσα ρε Λακη.

Πολλα μπραβο σε ολους σας!

 

Βρε Λάκη στα τελευταία πλάνα εκεί στο έρημο ανοιχτό μπαρ, αυτουνού που παίζει, φαίνεται το βρακί του.

Ντροπή ρε συ. ;D ;D ;D ;D

Δηλ εσενα απ'ολα τα ωραια πισωπλανα που βγαινουν απ'τις πισινες σου εκανε εντυπωση το σωβρακο του ανδρος? :P :P ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο άσμα,"ψαγμένο"  ::) βίντεο με ωραίες παρουσίες,αισθησιακοραδιοφωνική παρουσία του τραγουδιάρη  ;D αλλά αυτό το αρμόνιο με το βιμπράτο, στην αρχή και στα ρεφραίν,εμένα μου φαίνεται "λίγο" παράταιρο. Ίσως να το αλλάζατε με κιθάρα και με εφέ τρέμολο ή βιμπράτο? (έστω με bigsby  :-X). Λέμε τώρα!!! :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά αυτό το αρμόνιο με το βιμπράτο, στην αρχή και στα ρεφραίν

 

που το ακουσες μπρε στα ρεφραιν?δεν εχει αρμονιο με βιμπρατο στα ρεφραιν... ;D ;D

 

παντως το αρμονιακι στην εισαγωγη το εβαλα σαν...φορο τιμης στον Springsteen μια και για καποιο λογο το κομματι μου θυμιζει το....I don't wanna fade away (και μετα λετε οτι ο Λακης δεν ειναι καλα... ;D ;D) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου