Προς το περιεχόμενο

''Δώσε μου αγάπη για λίγο'' Superfunk, Freerock, LK.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι ωραία στιγμή,

μολις ξυπνησα, πηρα τα φάρμακα μου, παραπαίοντας εφτιαξα τον φρεντο καπουτσινο μου γλυκο με κανέλα στην nespresso καφετιερα μου (έμμεση διαφήμηση lol), ανοιξα το pc, μπηκα στο νοιζ, ειδα το post και σε full screen απόλαυσα το τραγουδι και το video clip.

 

 Επειδή ακριβώς ειναι τοσο καλό και προσεγμένο, μου εφτιαξε τη διάθεση.

 

Εξαιρετικό. Δεν θα μπορούσε να ηταν και αλλιώς αφου εμπλέκονται στην δημιουργία του τόσο αξιόλογοι fellow musicians.

 

Υποκλίνομαι ταπεινά.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το ξανάκουσα 3 φορές ;D ,με μπέρδεψε η κιθάρα με το chorus-flanger? .Μοναδικό μου ελαφρυντικό το ότι το άκουσα από τα μεγαφωνάκια του λάπτοπ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι πιστεύω οτι άνετα μπορεί να πρωταγωνιστήσει στα Hit charts.

 

"Δροσερή" μουσική (το tremolάκι trademark του SF ;)), ωραία και ταιριαστά με το ύφος φωνητικά, κατάλληλο video.

 

Με την ευχή μου λεβέντες!...

 

 

 

...βγαίνει και σε backing track για noiz online jam?   ;D ;D ;D

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ ωραιο το κομματι.

 

Στην παραγωγη, κατι με ψιλοχαλασε, αλλα δεν ξερω ακριβως τι.  ;D Οχι οτι μου φανηκε κακη ή με καποιο "λαθος", απλως ισως την περιμενα λιγο διαφορετικη ωστε να απογειωθει το τραγουδι στα αυτια μου. Ισως να ηθελα λιγο πιο μπροστα ή λιγο πιο "καθαρη" τη φωνη, ισως παλι απλως τα αυτια μου να ειναι βουλωμενα  :)

 

Στο βιντεο, ενω μ'αρεσε, μαλλον θα ηθελα περισσοτερο χρωμα, μου φανηκε λιγο "ξεθωριασμενο" αλλα οχι απο "αποψη", αλλα απο οχι πολυ καλο color correction.

 

Αυτο που κυριως μετραει βεβαια, δηλαδη το τραγουδι, ειναι παρα πολυ ωραιο.

 

ΥΓ. Παρτε και μια θετικη ψηφο στο youtube!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οτι μου φανηκε κακη ή με καποιο "λαθος", απλως ισως την περιμενα λιγο διαφορετικη ωστε να απογειωθει το τραγουδι στα αυτια μου

 

Απλα αυτο που ακους και σε "ενοχλει" ειναι η....ελλειψη μπαντας,μια και οντως υπαρχει αυτο το "μονοδιαστατο"...πραγμα που παντα γινεται οταν καποιος παιζει ΟΛΑ τα οργανα μονος του (και δεν ειναι ο Prince ή ο Lenny Kravitz... ;D) σαφως αν επαιζε στο κομματι κανονικη,και καλη,μπαντα θα ειχε περισσοτερα "επιπεδα"  ....η φωνη μου εσταλει απο τον ...τεμπελχανα τον ΣΤΑΥΡΟ σε mp3 οποτε παλι καλα να λες... ;D ;Dν (σε εδωσα στεγνα τραγουδιαρη.. ;D)...εξω απο τη πλακα την εβαλα λιγο πιο "μεσα" μια και το τραγουδι "ροκεψε" με την ερμηνεια του Σταυρου και μου φανηκε καλυτερη επιλογη να τη μιξαρω λιγο πιο χαμηλα απο οτι,ως...σκυλος.. ;D, μιξαρω συνηθως τις φωνες σε ελληνικα τραγουδια....

 

Ευχαριστω παντως ολους για τα καλα λογια αν και η ερμηνεια του Σταυρου ειναι που φτιαχνει το κομματι (καλα για το βιντεοκλιπ του Λακη....δεν το συζητω καν... ;D)  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο ρε παιδια! πολυ ωραιο!!!!

Οντως η φωνη του παπ δεν αναγνωρίζετε αλλα παραμένει εξαιρετική...

Το τραγουδάκι δίνει ωραια συναισθηματα και κολλάει ταμαμ με τους στιχους.

 

το βιντεο δε μαρεσε...θα ηθελα κατι πιο bolywood  :P :P :P

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά σας φχαριστάω και όλους όσους δεν ευχαρίστησα αρχικώς. :D ;D

 

Ειδικά τώρα:

 

 

Στο βιντεο, ενω μ'αρεσε, μαλλον θα ηθελα περισσοτερο χρωμα, μου φανηκε λιγο "ξεθωριασμενο" αλλα οχι απο "αποψη", αλλα απο οχι πολυ καλο color correction.

 

 

 

Να σου πω την αλήθεια ήταν σκοπούμενο αυτό , το  "ξεθωριασμενο" , και κυρίως το έκανα (μου έβγαζε πιο μελαγχολία έτσι αλλά και πιο cinematic) μετατρέποντας στο secondary color correction από computer RGB to studio RGB .

 

Στον αντίποδα , τις φωτογραφίες από το filming , τις ήθελα πιο saturated. Σου βάζω δύο να δεις τι εννοώ. (αυτές τις ήθελα σαν αφίσσα)

939584638_____1.thumb.jpg.ab5e69715b989b3c89b8555516faaaf9.jpg

1125054723_____2.thumb.jpg.bee6ed8eb18313c1c0e66fc7f5a7fa34.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φέρνει σε C-Real ; Ναι πολύ, πάρα πολύ

Η σκηνή κοπέλα - λουσμένο στο φως αγόρι θυμίζει loosing my religion (στα δικά μου μάτια)

Επίσης έχω την αμυδρά υποψία ότι ο νεαρός με το λινοπαντέλονο δεν φορεί underwear ;

Αν ναι τότε έχει δίκιο ο Νικόλας . Ο Λάκης άλλαξε.

 

 

Στο ρεζουμέ.

Ωραία συνεργασία.

 

Άντε να κάνουμε τίποτις και οι μεταλάδες  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου