Προς το περιεχόμενο

Korg Trinity Plus και USB Drive


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζετε πού μπορώ να μετατρέψω το fdd του Trinity σε usb;

Κάποιο ενδεικτικό κόστος;

Διαβάζει οποιαδήποτε χωρητικότητα ;

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστή εγώ με λίγο ψάξιμο βρήκα στο e bay emulator πολύ φθηνό και αξιόπιστο! Αν θυμάμαι καλά διαβάζει μέχρι 4 gb φλασάκι. Θα κάνεις το φλασάκι διαμόρφωση (με software) μέχρι 100 εικονικές δισκέτες. Στην ουσία είναι σαν να έχεις 100 δισκέτες έτοιμες για φόρτωμα.Το μόνο που θα πρέπει να κοιτάξεις είναι να έχει τα 2 κουμπάκια επάνω τα οποία αλάζουν μία μία τις εικονικές δισκέτες. Εγώ το έχω σχεδόν 1 χρόνο επάνω στο Korg pa 50 και δουλεύει μια χαρά και το πέρασα και σε ένα triton απο ένα φίλο μου.Ανέβασα και μια φωτό...  :) Άν και έχω καιρό να ψαχτώ στο e bay η τιμή τότε που το αγόρασα  ήταν απο  30-40 ευρω περιπου..Αξίζει τον κόπο πιστεύω.

392043_339805409380309_20500741_n.jpg.f957e8fe869ae452ee8275806c3c1886.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 χρόνια αργότερα...

Είναι δεκαετία που έχει τελευταία απαντήσει κάποιος, αλλα έπειτα από πολλά χρόνια άναψα ξανά το trinity μου και η δισκέτα δεν λειτουργούσε.
Άγόρασα λοιπόν ένα emulator και το εγκατέστησα, αλλά δεν γνωρίζω κάποιο πρόγραμμα για να κάνω format το USB.
Όσα βρίσκω στο web δεν λειτουργούν με το pc ή το mac μου οπότε θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει θα με βοηθούσε πολύ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου