Προς το περιεχόμενο

Πείραμα σε ηλεκτρομεταλοτσιλαουτ


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατατοπιστικότατος ο τίτλος ξέρω  ;D

Έχω στο μυαλό μου μερικούς ήχους το τελευταίο καιρό. Έβαλα λίγο κάτω το κώλο και έγραψα 5 πράγματα έτσι για να υπαρχουν. Τα μίξαρα και λίγο έβαλα και φωνούλες και ανεβάζω να ακούσετε ένα να μου πείτε την αποψή σας.

Ξέρω έχει πολλές ατέλειες φωνές-κιθάρες-μετρήματα αλλά το έφτιαξα σήμερα το απόγευμα και πιο πολύ με ένοιαζε να ακούσω απόψεις για το ύφος. Τί θα αλλάζατε τη θα βάζατε μέσα ακόμα για να δέσει πιο πολύ το κομμάτι.

Μου ακούγεται λίγο άδειο σε μερικά σημεία. Επίσης καμία ιδέα να βγεί ΠΙΟ δυνατό το τελικό κομμάτι σε ένταση? Maximizer έβαλα και πάλι τίποτα.

 

https://soundcloud.com/korakidis-nikolas/the-hero-korakidisn-demo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, η υλοποίηση σου ειναι πολλά υποσχόμενη.

 

Ενορχηστρωτικα ειναι φτωχη και ακουστικα μπορω προς το παρον να σου κανω τις εξης παρατηρησεις

 

Η μποτα ειναι δολοφονική σε ενταση και χαμηλες συχνοτητες, πρεπει να την χαλαρωσεις λιγο για αρχη

 

Η ενταση της φωνης σου πνιγεται γιατι ειναι πολυ χαμηλα το ιδιο και ολα τα φωνητικα

 

Πρεπει να δωσεις καλυτερα επιπεδα και διασταση στον ηχο

 

Ιδιαιτερα στο πρωτο μερος τα μοτιβα στα οργανα ειναι μονοτονα και τα strings θα μπορουσαν να αναπνεουν περισσοτερο. Αυτο.

 

Στο δευτερο verse τα πραγματα βελτιωνονται αλλα χανονται παλι στις εντασεις

 

Θελει εμπλουτισμο γιατι ειναι πολυ ωραιο πραγματικα

Εφοσων ολα αυτα τα εχεις επισημανει και εσυ εγω στην θεση σου δεν θα ανησυχουσα για την συνθεση σου.

 

Δωσε βαρος μονο στην ενορχηστρωση και ολα θα πανε καλά lol

 

Eξαιρετικο παντως, πολύ ωραιο

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ακούγεται λίγο άδειο σε μερικά σημεία. Επίσης καμία ιδέα να βγεί ΠΙΟ δυνατό το τελικό κομμάτι σε ένταση? Maximizer έβαλα και πάλι τίποτα.

Αν κατεβασεις την μποτα που λεει και ο φιλος ο maximizer πιστευω θα καταφερει να ανεβασει και την ενταση

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως η μπότα είναι πολύ ψηλά. ;D

Τώρα στα πλήκτρα δε ξέρω τι μπορώ να κάνω. ΊΣως αν βάλω άλλα plug ins μιας και δεν παίζω πλήκτρα με το αυτί τα κάνω ένα ενα.

Πάντως όντως η παραγωγή είναι πολύ λασπομένη και το καταλαβαίνω σήμερα που ξύπνησα πρωί με καθαρό αυτί, μιας και χτές δούλευα 3-4 ώρες στο κομμάτι.

Το θέμα είναι πως υστερώ πολύ στις μίξεις και ότι κάνω είναι με presets.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Your English accent is worse than mine. ;)

 

Σιγάαααααα... :P ΊΣως επειδή είναι One take τα φωνητικά και τα λόγια τα σκαρφίστηκα εκείνη τη στιγμή. Σίγουρα μου το λένε πρώτη φορά αυτό μιας και έχω κάνει ιδικά εδώ μέσα πάνω απο 15 covers και δε νομίζω είχα ποτέ μεγάλο θέμα  ;D

Εκτός πάλι αν είσαι γόνος της Βασιλικής οικογένειας και έχεις το αξάντ στο DNA σου οπότε σίγουρα έχεις καλύτερη  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός πάλι αν είσαι γόνος της Βασιλικής οικογένειας και έχεις το αξάντ στο DNA σου οπότε σίγουρα έχεις καλύτερη  ;D ;D ;D ;D

Haven't you seen my fluent use of English language? ;)

 

 

 

 

 

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haven't you seen my fluent use of English language? ;)

 

 

 

 

 

 

 

:o Oh indeed Sir. Deeply sorry I am Sir. May your forgiveness strike upon my poor empty head Sir! A misunderstoud it was all Sir.  :o

With us may the force be Sir. (Half British-Half Yoda) ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου