Προς το περιεχόμενο

(Re)Painting Guitar


Bith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα για βερνικι η Tru Οιl εχεις να μου πεις διαφορες μεταξυ τους? Γιατι απ οτι εχω δει σε διαφορα site το αποτελεσμα του tru oil μου αρεσε παρα πολυ...

Με tru-oil το κάνεις και μόνος σου με ελάχιστες γνώσεις και αρκετή υπομονή ακόμα και στο σαλόνι του σπιτιού σου με ένα σφουγγάρι/πανί.

Το βερνίκι προϋποθέτει, χώρο, εργαλεία και γνώσεις.

Το tru-oil (εγώ το πέρασα στο τέλος και με κερί για έπιπλα) θωρακίζει το χρώμα από νερά, σκόνες φθορές χρόνου μεν αλλά σίγουρα δεν έχει την αντοχή του καλού βερνικιού.

Σαφώς με την επιείκια που δείχνει κανείς με τις προσωπικές του κατασκευές, είμαι πολύ ευχαριστημένος με το δικό μου water-stained μπάσο που έχει καμιά 15αριά χέρια tru-oil. Αλλά δεν θα το έλεγα και ανθεκτικό στα μικρογδαρσίματα σε σχέση με την αντίστοιχη βαφή του Fender. Αλλά το δικό μου με φκιάν περισσότερο.  ;D

Η επόμενη προσπάθεια σκέφτομαι να είναι γομαλάκα.

Αν βρω χρόνο, χώρο και θάρρος......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αλλά το δικό μου με φκιάν περισσότερο.  ;D

Αυτος ειναι ο μονος λογος για να το κανω μονος μου..για να λεω κοιτααααααααα εγω το κανααααααααααα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ειναι ο μονος λογος για να το κανω μονος μου..για να λεω κοιτααααααααα εγω το κανααααααααααα   :P

Αξία ανεκτίμητη.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν εύκολα και δύσκολα για ένα καλό μάστορα...απλά όλα έχουν τη τιμή τους ;)

Σαφως,αλλα για βαλε το τι θα σου ζητησει ενας μαστορας για να περασει βερνικι και τι θα σου ζητησει για να σου περασει tru oil  ;) Εκει στοχευε η απαντηση μου

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως,αλλα για βαλε το τι θα σου ζητησει ενας μαστορας για να περασει βερνικι και τι θα σου ζητησει για να σου περασει tru oil  ;) Εκει στοχευε η απαντηση μου

O καλός ο μάστορας...ΔΕΝ θα σου περάσει tru oil σε αυτό το όργανο γιατί δεν αξίζει ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O καλός ο μάστορας...ΔΕΝ θα σου περάσει tru oil σε αυτό το όργανο γιατί δεν αξίζει ;)

-1  >:(

 

Και μιας και μιλαμε για μαστορους αν τελικα αποφασισω οτι δεν θα το κανω εγω εδω λεω να την παω http://theartofwood.gr/

αφού θα την πας σε μάστορα γιατί την έτριψες? Αρχικά δεν ήθελες να την φτιάξεις μόνος σου?  μελέτησε και θα τα καταφέρεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-1   >:(

Ο καλός ο μάστορας...οφείλει να σε προστατέψει...εάν επιμένεις βέβαια...έχει και ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, ΟΤΕ... να πληρώσει ;) ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλός ο μάστορας...οφείλει να σε προστατέψει...εάν επιμένεις βέβαια...έχει και ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, ΟΤΕ... να πληρώσει ;) ;D

Που κολλαει αυτο ? Φυσικα και η διαδικασια το να στο περασει με λαδι ο "μαστορας" θα ειναι πιο ακριβη απο το να στην περασει βερνικι....Και το "οφειλει να σε προστατεψει" αστο γιατι αν του τα "σκασεις" θα σου κανει κωλοτουμπες (οπως καθε επιχειρηματιας/επαγγελματιας βεβαια)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου