Προς το περιεχόμενο

μεγαλη χαρη, πολυ ευκολη. ηχογραφηση ρυθμου


ggeorge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα

θελω μια πολυ μεγαλη χαρη απο καποιον

 

εχω εναν φίλο (Μας χωριζουν 1000 χιλιομετρα περιπου)που παιζει (μαθαινει) μπουζουκι και δεν εχει κιθαρα για να παιζει για να προπονειται

Μου ζητησε να του γραφω τον ηχο της κιθαρας για δυο τρια τραγουδια για να παιζει μαζι του....  :'(

ετσι ομως καθε τραγουδι θα θελει και διαφορετικη ηχογραφηση.

 

Θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου στειλει τρια-τεσσερα  λεπτα τον ρυθμο του ζειμπεκικου με ντραμς ή τουμπερλεκι ή midi οτι να ναι.  Το βασικο ρυθμο μονο. χωρις κολπα κλπ

 

Εχω ηχογραφησει ενα μετρο του ζειμπεκικου με τουμπερλεκι αν δεν εχετε η δε μπορειτε να το κανετε εσεις και μονο την ενωση με το qubase θελω

Δυστυχως δεν εχω πλεον υπολογιστη για τετοιες δουλειες. Ο τωρινος είναι λαπτοπ 10 ετιας χωρις χωρο στο σκληρο ισα ισα για να διαβασω στο ιντερνετ δυο τρια site...  :'(

 

Αν καποιος μπορει ας μου στειλει ενα πμ να του δωσω μειλ να του στειλω το αρχειο αν το χρειαζεται κλπ

 

Χιλια ευχαριστω εκ των προτερων και απο μενα αλλα και απο τον φίλο  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ρίξε μια ματιά εδώ και εδώ.

 

Επίσης κάνοντας μια αναζήτηση "ζεϊμπέκικο ρυθμός midi" στο Google, θα σου βγάλει αρκετά πράγματα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μας γραφεις και τα δυο τρια τραγουδια ποια ειναι μπας και βρουμε χρονο και τα γραψουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια χιλια ευχαριστω για τη βοηθεια

Τα λινκ νομιζω οτι λυνουν το προβλημα. Δε θελει και κατι ιδιαιτερο....

 

Τα τραγουδια που μου ζητησε τα εγραψα ολα με κιθαρα. Απλα θελω τους ρυθμους για τα επομενα γιατί είναι λιγο δυσκολο να του γραφω συνεχεια...

 

Δυο τρια ρεμπετικα-λαικα  ήταν ... ( αποψε μ ' εγκατελειψες κλπ)

 

Ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε που υπαρχει και το audacity και εφτιαξα και το δικο μου σε δυο λεπτα....

ειχα μεινει στο qubase που θελει πολλες απαιτήσεις απο τον υπολογιστη...

 

ο φιλος εχει ηδη κανονισει συναντηση με φίλους για να παιξει το πρωτο του τραγουδι συνοδεια κιθαρας ομως.   ;D Δε του εχω στειλει τα κρουστα ακομα.... καλυτερα βεβαια με κιθαρα αλλα πιο δυσκολο για μενα...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου