Προς το περιεχόμενο

Vocal Remover.. αφαιρεση φωνητικων απο τραγουδια


MasterX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

οι απαιτήσεις του καθενός μας βέβαια ποικίλουν ως προς την ποιότητα του αποτελέσματος και την "ανοχή" στα artifacts, οπότε ακολουθούν τα δυο αποτελέσματα που δίνει ο εν λόγω αλγόριθμος του site που χρησιμοποιεί ο φίλος μας fsatark (στο sample που έχουμε ως αναφορά μέχρι τώρα για να είναι πιο "αντικειμενικά" τα συμπεράσματα μας)...

 

original_sample_PhonicMind.com_karaoke_preview.mp3

 

original_sample_PhonicMind.com_vocals_preview.mp3

 

ΥΓ. στην δωρεάν εκδοχή δυστυχώς δεν επιτρέπει το πλήρες download...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σε όλους!

Εγώ χρησιμοποιώ το "ταπεινό" Behringer Mini Mix KARAOKE MACHINE στο οποίο συνδέω ένα ασύρματο μικρόφωνο AKG για αυστηρά οικιακή χρήση, βέβαια.. Το σήμα καταλήγει στα Behringer MS16 και είναι αρκετά καλό.

Σε ένα αρκετά μεγάλο εύρος τραγουδιών, η δουλειά γίνεται μια χαρά! Δηλαδή, ακυρώνεται η πολύ καλή φωνή του κανονικού τραγουδιστή και ακούγεται καθαρά η απαράδεκτη δικιά σου! 🙂 🙂 

https://www.thomann.de/gb/behringer_minimix_mix800_vox800.htm

 

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αναφέροντας πριν λίγο το iZotope RX 7 σε άλλο θέμα, σκέφτηκα ότι παρ ότι είναι η πρώτη μου εδώ και καιρό προτίμηση για audio editing, δεν έτυχε ποτέ να έχω δοκιμάσει τον αλγόριθμό του για αφαίρεση φωνητικών...

 

έτσι επ' ευκαιρία τον εφάρμοσα στο γνωστό μας sample (και για την αφαίρεση αλλά και για την διατήρηση μόνο της φωνής σε ένα στέρεο mix)...😉

 

iZotope RX7 MusicRebalance remove Vocal sample.mp3

 

iZotope RX7 MusicRebalance isolate Vocal sample.mp3

 

και όπως το περίμενα, είναι τελικά το καλύτερο (και) γι αυτή την δουλειά, με τα (κατά το δυνατόν) λιγότερα τεχνουργήματα (ειδικά στα ρυθμικά μέρη) από όσα software έχω προσωπικά δοκιμάσει... είναι βέβαια ακριβούτσικο (ντάξει μάλλον απαγορευτικό για κάποιον ερασιτέχνη) σαν σουίτα, αλλά... το καλό το πράμα...🙄

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου