Προς το περιεχόμενο

Joyo JW-01 Digital Wireless


teospir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το'χει φιλος μου και το εχω δει αρκετες φορες σε λαιβ. καλο ειναι χωρις πολυ θορυβο απλα εχει μικρη εμβελεια 10-15 μετρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο θορυβος που λες θα μας προβληματισει ? μιας και παιζουμε με αρκετο gain.Μηπως  προσδιδει επιπλεον ( πριμα , μεσσαια ) στον ηχο η ειναι εντελως ουδετερο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω ...δεν ξερω..πιο παλια ο αλλος κιθαριστας της μπαντας μου ειχε παρει ενα[ μου φαινεται ητανshure ] αλλα εκανε τοσο θορυβο που αναγκαστηκε και το εδωσε. σε σχεση με εκεινο το joyo ειναι ΠΟΛΥ ησυχο. οχι δεν παρεμβαινει σε πριμα μεσαια κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry κατι εγινε.. λοιπον δεν αλλοιωνει τον ηχο, τωρα σε πολυ gain...δεν ξερω..φθηνο ειναι παντως δεν θα ξοδευτεις ..και μου φαινεται πως ειδα ενα εδω στις αγγελιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ήδη πιο παλιό thread για το συγκεκριμένο wireless --> http://www.noiz.gr/index.php?topic=196396.0 (πρώτα κάνε search και άμα δε βρίσκεις κάποιο υπάρχον thread τότε φτιάξε, για να μη γεμίζει το forum διπλά και τριπλά threads για το ίδιο πράγμα) :) Βέβαια τότε ήταν νωρίς και δεν το είχε κάποιος για να μας πει γνώμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!

παλιοτερα ειχα ενα φτηνο wireless (t bone)και εχω να πω τα εξης για οσους ανησυχουν:

1. αν σου βγαζει θορυβο βαζεις λιγο παραπανω noise reduction και τελειωσε το θεμα

2. αν τονιζει ή μειωνει καποιες συχνοτητες τοτε αντιστοιχα απτο eq του ενισχυτη το διορθωνεις.

3. Οσο πιο μακρια εισαι απτον δεκτη τοσο δεν πιανει.

4. Αν ειναι να παιξεις στην σκηνη του wacken ή σε μεγαλα stages καλυτερα να μην το παρεις γιατι δεν εχει και τοσο μεγαλη εμβελεια

5. Αν θες να κανεις την πλακα σου σε μικρα gigs τοτε μαζι με τα 1+2 πιο πανω εισαι καλυμενος.

6. οτι πληρωνεις παιρνεις.

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο προσωπικη εμπειρια για τη συγκεκριμενη εταιρεια το  '' οτι πληρωνεις παιρνεις '' δεν ισχυει.Εχει πεταλια που η ποιοτητα τους ειναι πολλαπλασια της τιμης τους.Καποιος ακομα που να ειναι κατοχος η να εχει παιξει με το συγκεκριμενο JW-01 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρατηρηση στο "οτι πληρωνεις παιρνεις"..

προφανως το να φτιαξεις πεταλια ειναι πιο ευκολο και βοηθαει να μειωσεις δραστικα το κοστος αναλογα με τα υλικα και το κοστος των εργατικων που χρησιμοποιεις.

 

ομως σε τετοια wireless συστηματα, δεν μπορεις να περιμενεις οτι με 60$ θα χτυπησεις εστω και αξιοπρεπως μηχανηματα εταιριων οπως η shure, line 6, senheiser κλπ.

 

Ας ειμαστε ρεαλιστες, ενσωματωνουν αλλου ειδους τεχνολογια απο τα απλα πεταλια - τα οποια φυσικα και στεκονται πολυ καλα απεναντι στους ανταγωνιστες τους.

 

Απο κει και επειτα σου εγραψα πιο πανω τι να περιμενεις απο αυτο το μηχανημα και για τι χρηση θα σου αποδοσει τα μεγιστα! ;)

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου