Προς το περιεχόμενο

μετατροπή από Υamaha Styles σε Triton Arpegiators?


Petros29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ? ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ. Η ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ARPEGIATORS STYLES ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ Η STYLES.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Petros29, αν γινόταν αυτό, θα έδινα 10 χρόνια απ την ζωή μου.

 

Είναι η μόνη παραφωνία στην αρτιότητα της λειτουργικής δομής της σειράς triton oi κατά τα άλλα φανταστικοί arpeggiators να προγραμματίζονται απο το χρήστη τόσό δύσκολα και να μην είναι συμβατοί έστω με μετατροπή απο άλλο format. Το εχω ψάξει πάρα πολύ και μακάρι ειλικρινά να κάνω λάθος και να υπάρχει τρόπος να εισάγεις arpeggio patterns βασισμένες σε άλλο format .

 

Αλλα απ την άλλη μου κάνει εντύπωση πως προγραμμάτισαν τα presets οι ανθρωποι. Μονο μέσω του numeric pad και των triggering μεθοδων.

 

Μήπως υπάρχει editor σε software και convertoras . ?

 

Τί να πώ. !! Η έρευνα συνεχίζεται,,......................

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ, ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΠΛΕΟΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ HARDWARE (ΠΧ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.

ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.

 

ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΠΩΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΚΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ARPEGIO PATTERNS! ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙΑ ΤΟΥ ΤΡΙΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ! ΚΑΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ EDITOR ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.

 

ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΑΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ (ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΦΙΚΤΟ) ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ STYLES ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ FORMAT, KAI ΠΑΡΑ ΠΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΔΙΝΑΝ 1 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΡΓΑΝΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΞΑΝΑΔΩΣΟΥΝ ΑΛΛΟ ΜΙΣΟ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ STYLES ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναμπήκα στο irishacts.com και ξαναέθεσα το θέμα των arpeggio patterns . Εκεί, που ξέρουν τα πάντα για τα triton επιβεβαιώθηκε ξανά οτι τα user arpeggio paterns προγραμματίζονται μόνο απ τον χρήστη στο grid editor. Το μόνο που μπορείς να βρείς είναι διατιθέμενα pcg files αν ψαξεις στο net τα οποία περιεχουν user arpeggio patterns και περιέχονται σε drum programms ή oombinations απο άλλους και αν βρείς ελληνικά , θα το εκτιμήσω αν τα στείλεις και σε εμένα............................ :lol: :lol:

 

Τουλάχιστον εγώ έχω ενα psr 550 και κάνω τα styles midi files και τα εισάγω στο triton αλλά όπως ξέρεις σίγουρα κι εσύ μας είναι διαθέσιμα μόνο στο sequencer και στο pattern mode .

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου