Προς το περιεχόμενο

Σπουδή στο φλάουτο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε απαντηση προς το πμ σου: ειναι διαφοροι παραγοντες που συντελουν στο παιξιμο του φλαουτου.εγω δε γνωριζω το πως ειναι διαμορφωμενη η μασκα του στοματος σου ή ποσο σφιγγεις τα χειλη σου.δεν θελω να κανω μαθημα σε κανεναν εδω στο φορουμ,δεν ειμαι υποχρεωμενος ουτε ισχυει αυτο που θα πω για ολους αφου δεν υπαρχει "κανονικα"...

θελω ομως να συμβουλεψω οτι καλο θα ειναι καθε νοτα να τη "βλεπεις" ξεχωριστα.θα καταλαβεις με τον καιρο τι παει να πει αυτο...επισης,η διαχειριση του αερα των ψιλων νοτων σε σχεση με τις χαμηλες εχει μεγαλη διαφορα.κοιτα επισης εαν οι ταπες των κλειδιων του οργανου σου κλεινουν απολυτα.εντελει υποψιαζομαι οτι μαλλον φυσας προς τα εξω αντι για μεσα,επανω στο riser του φλαουτου.οι χαμηλες ειδικοτερα θελουν υποστηριξη αφου δεν ειναι ευελικτες νοτες.πατα γερα τα κλειδια.

 

υ.γ τι φλαουτο εχεις? ασημενιο,χρυσο?μαθητικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μαθητικό είναι. Έχω αρχίσει και "βλέπω ξεχωριστά" τις νότες όπως είπες. Παίζω 1 ώρα και παίζω ολόκληρα μόνο χαμηλές νότες. Αρχίζουν σιγά σιγα να βελτιώνονται! Πρέπει να επιμείνω πολύ.

 

Κάτι άλλο , γνωρίζεις ποια από τις μεθόδους Gariboldi op131 (etudes mignonnes) kai Gariboldi op132 (20 petites etudes) είναι πιο προχωρημένη; να υποθέσω ότι λόγω αρίθμησης η πιο "εύκολη" είναι η op131 και μετά ένα επίπεδο πιο πάνω είναι η op132?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,χαιρομαι που προσπαθεις και βλεπεις βελτιωση...!!! τωρα για gariboldi δε θυμαμαι κ πρεπει να το κοιταξω,επισης κ εσυ μπορεις με αναζητηση στο διαδικτυο.κοιτα και αλλες σπουδες εκτος gariboldi.προσωπικα δε θα πηγαινα αμεσα σε σπουδες με το ξεκινημα ως αρχαριος ,αλλα θα προτιμουσα τα βιβλια του trevor Wye.καλη μελετη κ οτι χρειαστεις εδω ειμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά αυτές τις 2 μεθόδους τις βρήκα στο ιντερνετ και τις κατέβασα και δεν ξέρω απο ποια να ξεκινήσω. Σε παλαιότερο post μου είχαν συστήσει gariboldi για το επίπεδό μου και βρήκα αυτές τις δύο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιαδηποτε εκδοση,δεν εχουν τρομερη διαφορα οι ασκησεις μεταξυ τους.απευθυνσου στην δασκαλα σου για περισσοτερες ασκησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου