Προς το περιεχόμενο

Τolex στην Ελλαδα;


VAGTANPLAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω να βρω τολεξ για κατι κατασκευες (καμπινες)..εννοειται εψαξα ολα τα κλασικα καταστηματα κλπ σχετικα αλλα τζιφος ...το μονο που βρικα ηταν στο πρακτικερ κατι ρολα αυτολητα...

 

Οποιος γνωριζει περι του θεματος ας δωσει τα φωτα του...

 

Θενξ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

για πιο "authentic look tolex "θα προτεινα

http://www.banzaimusic.com/Tolex-Cabinet-Covering/

 

απο ελλαντα.. ψαξτο και εκει που κανουν σελλες για μοτο.

πιθανον να βρεις κατι αξιολογο. αν βρεις φροντισε να ειναι λεπτο για να κολησει καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα έψαχνα και εγώ για να καλύψω τα combo μου αλλα βρήκα μονο δερμάτινη.

Ωραίο είναι, καλά δουλεύετε , αλλα δεν είναι και πολύ ανθεκτική...

Όντως ψάξε για καλο υλικό που φτιάχνουν σελλες...

P1010371a.thumb.jpg.0d040369f46f9f294c32e99d3d1dbe52.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ,επειδη  ασχολουμαι συχνα πυκνα με ανακατασκευες Rhodes πιανων που εχουν επενδυση tolex -της Fender και οχι μονον ,αγοραζω απο τον Oλλανδο συνεργατη μου .(www.ep-service.com ).

AΛΛΑ στην οδο Μιαουλη (πισω απο την Αθηνας ) υπαρχει ενα μαγαζι που πουλαει Δερματινες σε διαφορα παχη και χρωματα για παπουτσια ,μποτες κλπ.Αν μπεις μεσα δεν θελεις να βγεις .Τεραστια ποικιλια και πολυ καλες τιμες.Προσοχη ομως στην επιλογη της δερματινης -δεν πρεπει να ειναι πολυ ψιλη για θεμα αντοχης αλλα ουτε και πολυ χοντρη για να μπορει να δουλευτει !!

ΥΠΑΡΧΕΙ και αλλο μαγαζι με special δερματινες (στρας , περιεργα χρωματα κλπ) .Αν θελεις να μαθω την διευθυνση του απο γνωστο μου πιανιστα που καναμε το rhodes του αστερι!!

Παιδια τα παντα υπαρχουν ατην Ελλαδα αρκει να ψαξετε λιγακι -ειδικα οι νεοι τα ωθελουν ολα στο σπιτι με courier  ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις !!

Τα ιντερνετικα τα εχω ψαξει αλλα ειναι απαγορευτικα τα κοστολογια οταν μιλαμε για 25 ευρα το μετρο + μεταφορικα. Να τα δωσω αλλα καλυτερα να πανε σε Ελληνα. !!

 

Περικλη με βοηθησες πολυ κ ευχαριστω !! Το τολεξ που ψαχνω το θελω σε μωβ χρωμα τυπου Marshal, δεν ειναι πολυ δυσκολο το χρωμα ελπιζω να βρω !

 

 

Ευχαριστω και παλι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαινε και σε κανένα μαγαζί που φτιάχνει ταπετσαρίες...σίγουρα θα βρεις δέρματα....εγώ ειχα πάρει με 4.50ε το τρέχον μέτρο αν θυμάμαι καλά!!! και δεν είμαι και σε καμία πόλη, θα βρεις στην ΑΘΗΝΑ αυτό που θες σίγουρα  !!!!! 

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες που υπηρχαν πριν λιγο κιαιρο ηταν 9 ευρω το τρεχον μετρο ( 100 εκατ.Χ120 η 130 εκατ.Φαρδος )

Για εναν Combo του μεγεθους twin reverb εχουμε κοστος περιπου 15 ευρω αγορα Δερματινης .Αν αγορασεις fender tolex απ0 εξωτερικο για το αντιστοιχο τρεχον μετρο θα πληρωσεις 25 + ευρω + μεταφορικα .

Αυτα τα ολιγα!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός απο το μαγαζι στη Μιαούλη που λέει ο Περικλής, δερματίνες αλλα σε μικρότερη ποικιλία χρωμάτων μπορεις να βρεις σε μαγαζια που πουλάνε υφάσματα χονδρική και λιανική. Ειδικότερα σε αυτα που βρισκονται στην μεση της Αιόλου κοντα στην εκκλησία (Νικίου, Βύσσης, Μιλτιάδου κλπ.). Το κόστος αγοράς ειναι σαφώς μικρότερο απο το να αγοράσεις τολεξ απο έξω.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου