Προς το περιεχόμενο

Νέο stage πιάνο!



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

...αν τελικά πας και πάρεις το Yamaha θα είσαι ο 2ος σε σύντομο χρονικό διάστημα που "απορρίπτει" τις όποιες προτάσεις εντός του forum, και πραγματικά δεν ξέρω γιατί, θα το ψάξω πάντως.

Μα ήδη έχουν γίνει προτάσεις και για το Yamaha.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

pliktrologe: Πέραν από αυτό που λέει ο αγαπητός Μανώλης, είναι επίσης και το poll που αυτή τη στιγμή έχει 1ο το yamaha με 3 ψήφους ενώ όλα τα άλλα από 1 ψήφο (το Casio τον δικό μου ψήφο)...

 

Άρα... αν πάει για yamaha μια χαρά λογικό μου φαίνεται, αν και διαφωνώ! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ήδη έχουν γίνει προτάσεις και για το Yamaha.

Ναι, και αυτό δήλωσε ως πρώτη επιλογή αρχικά, το θέμα είναι το ότι είναι πολλοί που "ψηφίζουν" το Yamaha αλλά κανένας δεν το κάνει συζήτηση, να μας πει τι και πως και γιατί. Υποπτεύομαι τελικώς ότι είναι θέμα "brand" και όχι θέμα κλαβιέ, ή δυνατοτήτων γιατί το SP250 ή το Casio είναι σίγουρα καλύτερα από το Yamaha σε κλαβιέ, και με την λογική ότι το παλικάρι ενδιαφέρεται κυρίως για το κλαβιέ, θα έπρεπε να το απορρίψει. Ε, να δεις τελικά που το Yamaha θα πάρει.

Στην επόμενη παρόμοια συζήτηση πάντως εγώ θα αλλάξω στρατόπεδο. Θα λέω εξ'αρχής "πήγαινε πάρε το Yamaha με κλειστά μάτια, μην δοκιμάσεις τίποτα" και θα φαίνομαι κακώς και άδικος.

pliktrologe: Πέραν από αυτό που λέει ο αγαπητός Μανώλης, είναι επίσης και το poll που αυτή τη στιγμή έχει 1ο το yamaha με 3 ψήφους ενώ όλα τα άλλα από 1 ψήφο (το Casio τον δικό μου ψήφο)...

 

Άρα... αν πάει για yamaha μια χαρά λογικό μου φαίνεται, αν και διαφωνώ! ;)

Κι εμένα λογικό θα μου φανεί, και ναι θα διαφωνήσω κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θα πάρει το Yamaha θα το πάρει γιατί 1ον) είναι φτηνό και αξιοπρεπές και 2ον) θα το βρει να το δοκιμάσει, σε αντίθεση με τα άλλα που είναι πολύ δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι σας ευχαριστώ πολύ που ασχολείστε...

μόλις γύρισα από το μάθημα μου και θα τα δω όλα μαζί με την δασκάλα μου μάλλον.

 

Καθώς τώρα τελευταία την πάτησα με μια "πολύ" ακριβή συσκευή στο σπίτι, θα ήθελα να κάνω την πολύ κομβική ερώτηση: όσον αφορά το after sales service, φθηνά ανταλακτικά/επισκευή κλπ (αν και είναι πιο πολύ θέμα αντιπροσώπου εδώ) ποια εταιρία υπερέχει σε αυτόν τον τομέα;

Έχουμε άποψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάλια μαύρα είναι η Ελλάδα σε αυτόν τον τομέα, ειδικά αν δεν πάρεις Yamaha καλύτερα πάρε το απέξω, και γενικά καλύτερα απέξω, αλλά και εκεί έχεις μεταφορικά οπότε όπως και να έχει την έβαψες.

 

Πάντως λογικά τα ψωμιά του θα τα βγάλει αν το προσέξεις, για 2-3 χρόνια που είναι η εγγύηση πιστεύω είσαι καλυμμένος, ε μετά αν πάθει τίποτα πας για καινούργιο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αντιπροσωπιες τι να σου πω ειναι λιγο πικρα το θεμα (υπαρχουν ομως πολυ καλη τεχνικοι εκτος αντιπροσωπιας)οκ δεν χαλανε και τοσο ευκολα.... μην το μελετας και πολυ ομως  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Να παει ο ιδιος να τα δοκιμασει να δει,να ακουσει και να νιωσει τις διαφορες αυτο θα ειναι το ποιο σωστο  8)

+1000

Να ρωτήσει και πόσα χρόνια εγγύηση παρέχουν.

 

Αν θα πάρει το Yamaha θα το πάρει γιατί 1ον) είναι φτηνό και αξιοπρεπές και 2ον) θα το βρει να το δοκιμάσει, σε αντίθεση με τα άλλα που είναι πολύ δύσκολο.

Χμ, και αυτό σωστό.

 

Καθώς τώρα τελευταία την πάτησα με μια "πολύ" ακριβή συσκευή στο σπίτι, θα ήθελα να κάνω την πολύ κομβική ερώτηση: όσον αφορά το after sales service, φθηνά ανταλακτικά/επισκευή κλπ (αν και είναι πιο πολύ θέμα αντιπροσώπου εδώ) ποια εταιρία υπερέχει σε αυτόν τον τομέα;

Ανάλογα από που αγόρασες. Μπορεί να αγόρασες από μαγαζί που πουλάει "κουτιά".

 

Έχουμε άποψη;
Δεν μπορώ να απαντήσω γιατί θα θεωρηθεί διαφήμιση.

 

Χάλια μαύρα είναι η Ελλάδα σε αυτόν τον τομέα, ειδικά αν δεν πάρεις Yamaha καλύτερα πάρε το απέξω, και γενικά καλύτερα απέξω, αλλά και εκεί έχεις μεταφορικά οπότε όπως και να έχει την έβαψες.

Μάλιστα.

 

Πάντως λογικά τα ψωμιά του θα τα βγάλει αν το προσέξεις, για 2-3 χρόνια που είναι η εγγύηση πιστεύω είσαι καλυμμένος, ε μετά αν πάθει τίποτα πας για καινούργιο  ;D

Μόνο 2-3 χρόνια ?

 

Απο αντιπροσωπιες τι να σου πω ειναι λιγο πικρα το θεμα (υπαρχουν ομως πολυ καλη τεχνικοι εκτος αντιπροσωπιας)οκ δεν χαλανε και τοσο ευκολα.... μην το μελετας και πολυ ομως  ;D

Δηλαδή οι εντός δεν είναι καλοί ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή οι εντός δεν είναι καλοί ?

 

Ναι εχεις δικιο και ρωτας δεν το συνταξα εγω σωστα  :-\ οι τεχνικοι δεν μου φταινε αν οι στρατηγικες καποιον αντιπροσωπιων ειναι για κλαματα,αλλα υπαρχουν και τεχνικοι που ειναι εξισου καλοι και εκτος αντιπροσωπιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου