Προς το περιεχόμενο

Πού θα βρω ψηλή βάση για πλήκτρα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

 

Ψάχνω μια ψηλή βάση για πλήκτρα, για να μπορώ να παίζω άνετα όρθιος. Έχω περάσει από αρκετά μαγαζιά στην Αθήνα (4-5) κι όσες είχαν, δεν έφταναν στο επιθυμητό ύψος. Αν κάποιος γνωρίζει κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο (για 2 πλήκτρα κιόλας), θα του ήμουν ευγνώμων!

 

Για περισσότερες λεπτομέρειες... Θα ήθελα κάποια που να έχει μίνιμουμ απόσταση από το δάπεδο μέχρι τη βάση του πρώτου οργάνου 95+cm. Έχω βρει την Quiklok Z-72 που είναι ότι πρέπει, αλλά θα προτιμούσα να αποφύγω να δώσω 150€-200€ για παραγγελία από το εξωτερικό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σταύρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα ήθελα κάποια που να έχει μίνιμουμ απόσταση από το δάπεδο μέχρι τη βάση του πρώτου οργάνου 95+cm.

Πολυ ψηλα ρε φιλε, γιατι τοσο πολυ? Τελος παντων, κοιτα την QUIKLOK QL-642:

 

2107.jpg

 

QL_642_623_pos.jpg

 

Θα την βρεις στον Ριχαρδο στα 108€.

http://alturl.com/gjq6s

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ape hanger style δεν έχει ρε παιδιά που θέλω εγώ?

 

χααχ

  παντως αυτη την εχω μπανισει κι εγω του Ριχαρδου, θα την παρω γιατι θελω αλλαγή.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση Waterfall. Δεν είμαι πανύψηλος (1.84), αλλά θέλω οι βραχίονες να είναι παράλληλα με το έδαφος και να μη σκύβω μπροστά (και για να βολεύομαι αλλά και για τη μέση).

 

Μια χαρά το ύψος της QL-642. To μόνο που με ανησυχεί είναι μήπως δεν είναι σταθερή για 2 πλήκτρα στο μάξιμουμ ύψος των 96,4cm που θα την έβαζα. Θα την τσεκάρω σίγουρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως αυτή είναι καλύτερη ?  ::)

 

http://alturl.com/4rupz

 

Φαίνεται πολύ πιο σταθερή αλλά βαριά (10 kg λέει) και δύσκολη για μεταφορά. Ίσως να βολεύει κάποιον με 3 όργανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλησπέρα,

την περίπτωση να την εχεις πιο χαμηλα κ να βάλεις πανω το flight case σου (αν εχεις)

πως την βλεπεις ;  ;)

Και τα πεντάλ που θα τα βάλει;   ή ΔΕΝ έχει πεντάλ;

Άσε να μας πει πρώτα τι όργανα θέλει να βάλει πάνω στη βάση, τα βλέπω επικίνδυνα τα πράγματα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου