Προς το περιεχόμενο

David Byrne: 'The internet will suck all creative content out of the world'


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σημειώσουμε επίσης ότι η μοντέρνα τέχνη δεν γίνεται στο photoshop ούτε στο paint (για ζωγραφική πάντα). Στα έργα αυτά υπάρχει τεχνική που δεν είναι έτσι εύκολα προσβάσιμη από όλους. Η εικόνα ενός μοντέρνου έργου τέχνης στην οθόνη είναι παραπλανητική.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ασε ρε με τον Βαρτανιάν (Αρμένης Συνταγματάρχης ?).

 

Όταν χρησιμοποιεί βιβλιογραφία από Delgado, Nystrom και Locher καταλαβαίνεις αμέσως τι καραγκιόζης είναι. Τι άλλο να πεις;

 

Κακώς το άφησες εδώ. Λερώνει.

 

Αντε γεια...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειώσουμε επίσης ότι η μοντέρνα τέχνη δεν γίνεται στο photoshop ούτε στο paint (για ζωγραφική πάντα). Στα έργα αυτά υπάρχει τεχνική που δεν είναι έτσι εύκολα προσβάσιμη από όλους. Η εικόνα ενός μοντέρνου έργου τέχνης στην οθόνη είναι παραπλανητική.

 

  Να σημειώσω εδώ, ότι όταν σε ταξίδι μου στη Μαδρίτη, επισκέφτηκα το Εθνικό Μουσείο Τέχνης Reina Sofia (που φιλοξενεί έργα του Picasso και  που, για καλή μου τύχη, είχε αφιέρωμα και στον Dali εκείνην την εβδομάδα  8) ) και είδα τη Guernica, πραγματικά, ανατρίχιασα!

 

Αυτό το συναίσθημα, όντως, είναι δύσκολο, αν όχι αδύνατο, να μεταφερθεί μέσω της οθόνης ενός υπολογιστή.

 

:)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να ορίσω κι εγώ την τέχνη μια που πήγε και εκεί η συζήτηση.

Τέχνη είναι τα έργα των ανθρώπων που μοχθούν γι' αυτή.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έναν παράλληλο συμπαντικό διάλογο βεβαίως θα ημπορούσα να είπω πως κάτι ''καλλιτέχνες'' σαν τη κιουρία, ευχαρίστως θα τις έβαζα απκα και θα της έδινα το κουλούρι στο χέρι ξεχειλωμένο...............Δεν είμαι φαλλοκράτης, το παράδειγμα είναι τυχαίο,το αυτό θα ημπορούσε να γίνει και με άρρενα συνάδελφο, αλλά δεν γουστάρω κουλούρια άντριδων  ;D ;D ;D

Μπανάνα

 

 

Αντρίκια και λαικά λαίμαι  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου