Προς το περιεχόμενο

Τι μπάσα έχετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να μη σου προκαλεί τίποτα, γιατί ΔΕΝ είναι Ric... είναι ένα, χμμ, Scheffler (δεν την έχω ξαναδεί πουθενά αυτή τη φίρμα) και είναι απλά copy. To truss rod cover ήταν τελείως λευκό και χτυπούσε άσχημα στο μάτι, οπότε απλά το "εμπλούτισα" με το βαρύγδουπο logo... Τι να έγραφα, Gibson;  ;D ;D ;D

 

Οπότε, μη ντρέπεσαι καθόλου να βάλεις τα δικά σου...

 

Πότε κανονίζουμε καφεδάκι να το πάρω μάτι?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Musicman StingRay 5 Translucent Red...ένα εργαλείο για όλες τις δουλειές...ακόμα βέβαια έχω καημό για ένα vintage Precision, αλλά που θα μου πάει...

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως διαφωνώ ριζικά με την έννοια "καυσόξυλα" για οποιοδήποτε όργανο, αλλά αυτό είναι μια μεγάλη συζήτηση...

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως διαφωνώ ριζικά με την έννοια "καυσόξυλα" για οποιοδήποτε όργανο, αλλά αυτό είναι μια μεγάλη συζήτηση...

 

Εκτός διαφόρων harley benton και ΣΙΑ, θα συμφωνήσω απόλυτα. Εχω πάρει ένα 5άρι άταστο, έτσι για να δώ τι παίζει (jack&danny), και πραγματικά, εκτός του ότι μ'έχει βολέψει αφάνταστα, μου βγήκε πάρα πολύ καλό. Οπότε +2112  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, ακόμα και Harley Benton και συναφή δεν τα θεωρώ καυσόξυλα. Το κάθε όργανο έχει κάποιο ήχο που μπορεί να χρησιμεύσει κάπου, κάποτε. Το έχω διαπιστώσει ο ίδιος, γι αυτό το λέω... Ακόμα και όσον αφορά την εργονομία ενός οργάνου, κι εκεί ακόμα δεν υπάρχει όργανο που να μην είναι εργονομικό για κάποιο γούστο.

 

Δεν υποστηρίζω ότι είναι κατάλληλα για κάθε χρήση, αλλά για πολύ συγκεκριμένες χρήσεις μπορούν να σταθούν άνετα. (Και δεν εννοώ για χρήση σε τζάκι  ;D ;D )

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι αν και καταλαβαίνω σε φιλοσοφικό επίπεδο αυτά που λέτε δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με τίποτα να παίζω με ένα ελεινό Harley μπάσο πολύ απλά επειδή το θεωρώ απο τα πιο ευαίσθητα όργανα επειδή είναι το πρώτο που χάνεται στη μίξη πχ η σε ένα λαιβ πρέπει να πατάει γερά. Η κιθάρα λόγω του ότι έτσι κ αλλιώς είναι μπροστά μπορεί να παίζει με ότι θέλει. Το μπάσο πρέπει να είναι γίγαντας...

fuck you you fucking fuck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου