Προς το περιεχόμενο

Μήπως θέλω precision??


gadget

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γρήγοροι ρυθμοί ζωής, οικονομική κρίση, αποξένωση, αγχος κούραση και ελάχιστος ελευθερος χρόνος. Ένα μόνιμο αίσθημα ανικανοποίησης μαζί με ένα κοκτέιλ απο ψυχολογικά προβλήματα! όλα αυτά εξωτερικέυονται σε θυμό, νεύρα, κατάπτωση, κόπωση και καταναλωτική μανία... πιστεύοντας πως τα υλικά αγαθά θα γεμίσουν το κενό της ζωής μας!

 

Βρίσκομαι στο στάδιο της καταναλωτικής μανίας... βοηθήστε με να γίνω έρμαιο της και να αποφασίσω!  ;D

 

Έχουμε στήσει μια μπαντούλα και απο τον Aύγουστο και μετά υποβιβάστηκα σε μπασίστας :P

 

Έχω κανα 2 χρόνια τώρα ενα πολύ τίμιο squier vm jazz που ,απο όσα μπορώ να ξέρω, παράπονο δεν έχω. Άσε που είναι κουκλί και νιώθω πολύ cool όταν το κρεμάω πάνω μου.

 

Κάνοντας όμως πρόβες και παίζοντας αποκλειστικά μπάσο το τελευταίο τρίμηνο βγαίνουν μικρά μικρά "θέλω".  Ο ήχος που μου έχει κολλήσει είναι αυτός απο το preset του GuitarRig5 precision bottom και απο όσο καταλαβαίνω είναι ένας ήχος κοντά στα precision μπάσα.

 

Στο σπίτι όλα γκουντ αλλα στις πρόβες δεν έχω καταφέρει να τον πλησιάσω.

 

Μην φταίει το μπάσο, μην φταίνε οι μαγνήτες, μην φταίει το ότι ακόμα δεν το ξέρω καλά και δεν ξέρω να ρυθμίζω και τους ενισχυτές καλά?

 

Να μπώ στην διαδικασία να κοιτάω για κανα squier precsion ή μήπως με τα μισά λεφτά θα κάνω μια αναβαθμισούλα στο υπάρχον και θα είμαι άρχοντας?

 

Να πώ ότι παιχτικά δεν έχω κανένα θέμα με το jazz ίσως μόνο το βάρος που σε συνδιασμό με τη ζώνη με κουράζει σχετικά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχουμε στήσει μια μπαντούλα και απο τον Aύγουστο και μετά υποβιβάστηκα σε μπασίστας :P

 

Μήπως θέλω precision??

Ένα χέρι ξύλο θέλεις.

 

Δεν σου λέω τίποτα.

Για να μάθεις.

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά παθαίνεις όταν αγοράζεις fender... Λούσου τα τώρα, αντί να πάρεις ένα τίμιο Ibanez να κάνεις τη δουλειά σου σαν άνθρωπος...  :P

(πλακίζω)

 

Πήγαινε δοκίμασε ένα Precision κάπου (βρωμάει ο τόπος) ή αν μπορείς δανείσου από κάπου ένα για μία πρόβα και δες αν όντως σου κάνει... Αν δεις πως είναι πιο κοντά στο επιθυμητό αποτέλεσμα που θες τότε go for it... Από το νετ δεν μπορούμε να σου δώσουμε και πολλή βοήθεια παραπάνω...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θέλω precision??

 

Δηλαδη ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΠΑΣΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ PRECISION? :o :o

 

Ρε τι μαθαινει κανεις γερνωντας.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα χέρι ξύλο θέλεις.

 

Φίλος σε έχω! Πες μου το που και πότε και θα είμαι εκεί... θα είμαστε Mano-a-mano ή να πώ στην παρέα απο τον Κολωνό και στο παλικάρι απο το thread με τις αγγελίες που δέρνει?

;D ;D ;D ;D

 

Αλήθεια τώρα, αν πέσω γονυπετής και παρακαλάω για συγχώρεση για τον αστεϊσμό μου περι υποβιβασμού θα μοιραστείς τίποτα μαζί μας?  :-[  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΠΑΣΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ PRECISION? :o :o

 

Ρε τι μαθαινει κανεις γερνωντας.... ;D

 

Ναι αυτά που παίζουν...  ::)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτά που παίζουν...  ::)

 

Φιλως για ΜΠΑΣΟ μιλαω οχι για..ΤΟΥ ΤΑΝΓΚ.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια τώρα, αν πέσω γονυπετής και παρακαλάω για συγχώρεση για τον αστεϊσμό μου περι υποβιβασμού θα μοιραστείς τίποτα μαζί μας?  :-[ 

Σήκω πάνω ρε κοτζαμ άντρας...

 

Βγάλε από το μυαλό σου τα preset ακουστικών από guitar rig και μάντολες

Πες μας τι ενισχυτή και καμπίνα χρησιμοποιείς. Τι ρυθμίσεις χρησιμοποιείς.

Τι ιδίωμα παίζετε

Πες μας τι δεν σου κάθεται με τη μπάντα

Πες μας με ποιούς μαγνήτες παίζεις.

Με πένα παίζεις ή δάχτυλα;

Αφτα

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πένα παίζεις ή δάχτυλα;

 

Παιζεται το μπασο και με τα ΔΑΧΤΥΛΑ? :o :o

 

Ρε τι μαθαινει κανεις γερνωντας....  ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου