Προς το περιεχόμενο

Μήπως θέλω precision??


gadget

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και στα πεταλάκια με πάνω απο 3 knobs/switches πελαγώνω :P

Λόγω νοημοσύνης και έλλειψης υπομονής (αλλά και χρόνου πάνω στο stage) ούτε γω τα μπορώ.

 

Από την άλλη το B3 έχει σε "παραθυράκια" που απεικονίζουν τα (3 μόνο) πετάλια που επιλέγεις και με τρία κουμπιά (μόνο) κάτω από το καθένα, το κάνουν εύκολο ακόμα και για μένα.  ;)

 

Ρίξε μια ματιά στις φωτό του.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λόγω νοημοσύνης και έλλειψης υπομονής (αλλά και χρόνου πάνω στο stage) ούτε γω τα μπορώ.

 

Πάνω στο stage (όταν με το καλό βγώ για πρώτη φορά) μακάρι να μπορώ να κρατήσω απλά το μπάσο απο το άγχος και το τράκ! :P

 

Ισως επειδή προσφάτως αποχωρίστηκα το άλλο πολυεφφέ  δεν θέλω για την ώρα να πάω προς τα εκεί. Μπορεί σαν παιδι και εγώ να πρέπει πρώτα να κάνω ένα κύκλο απο τα πεταλάκια μέχρι να κατασταλάξω!  ;)

 

Δεν έχω αποκηρύξει τα πολυεφφέ πάντως, καθέ άλλο... και το συγκεκριμένο όντως δείχνει πολύ ευκολόχρηστο. Θα το κοιτάξω εκτενέστερα το απόγευμα σπίτι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήκω πάνω ρε κοτζαμ άντρας...

 

Βγάλε από το μυαλό σου τα preset ακουστικών από guitar rig και μάντολες

Πες μας τι ενισχυτή και καμπίνα χρησιμοποιείς. Τι ρυθμίσεις χρησιμοποιείς.

Τι ιδίωμα παίζετε

Πες μας τι δεν σου κάθεται με τη μπάντα

Πες μας με ποιούς μαγνήτες παίζεις.

Με πένα παίζεις ή δάχτυλα;

Αφτα

 

 

 

 

 

 

 

ΣΩΣΤΟΣ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ξέρω ότι έχετε αγωνία για τον αν ήθελα τελικά precision ή όχι να σας πω ότι τελικά δεν ήθελα... αλλα ήθελα ένα preamp το οποίο και απέκτησα...Το MXR M80 bass DI

 

Το ανέφερα και στο άλλο thread απλά σε αυτό που είναι πιο κατάλληλο.... (όχι πως στο άλλο μιλήσαμε καθόλου για pedalboards :P) ... θα πώ τις εντυπώσεις μου.

 

Οι οποίες εναι θετικότατες.. φτιάνω τον ήχο μου πολύ πιο εύκολα γρήγορα. ακούγομαι καλύτερα απο ποτέ και όσο το μαθαίνω καλύτερα ξέρω και τι να πειράξω όταν κάτι με χαλάει. Έχει και distortion πάνω που το ήθελα λιγάκι οπότε είμαι πολύ κομπλέ! Και στο στούντιο αλλά και στο σπίτι, που τώρα πιά μπορώ να παίξω πάνω απο τα αγαπημένα μου τραγούδια γρήγορα και εύκολα!!

Yeyyyy!

 

Μοναδική ένσταση ότι στην πρόβα με το διστορτιον εξαφανίζεται η G χορδή... φαντάζομαι πέφτω πολύ στα χωράφια της κιθάρας και με καπελώνει οπότε πρέπει να κάνω 2 ρυθμίσεις!

 

Αυτά!!!

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις γνώμες τις συμβουλές και τα συναφή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου