Προς το περιεχόμενο

Oi ποιο ΜΕΤΑΛ κλασσικοι συνθετες


fm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 παρατηρήσεις..

 

1ον το θέμα όντως έχει πάει για τσάι

 

2ον έχω πεθάνει στο γέλιο με τα σχόλια του superfunk

 

3ον Εντάξει εγώ υποστήριξα αρχικά την άποψη ότι η κλασική του μέλλοντος είναι η μέταλ. Μπορεί κ να είμαι σωστός μπορεί και λάθος. Δεν θα κάτσω να σκάσω κιολας για αυτό. Ειπαμε θα το δούμε σε...500 χρόνια.... ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Για την ουσία(λέμε τώρα) του θέματος,με κάλυψε απόλυτα ο Sami από το πρώτο κιόλας μήνυμά του.

 

Με αφορμή το παρακάτω,θα γράψω κάτι στον φίλο degdekis.

 

3ον Εντάξει εγώ υποστήριξα αρχικά την άποψη ότι η κλασική του μέλλοντος είναι η μέταλ. Μπορεί κ να είμαι σωστός μπορεί και λάθος. Δεν θα κάτσω να σκάσω κιολας για αυτό. Ειπαμε θα το δούμε σε...500 χρόνια.... ;D

 

Nα ξεκαθαρίσω ότι η ενασχόλησή μου με την μουσική,μου έχει μάθει μεταξύ άλλων,να μην κρίνω την ποιότητα του χαρακτήρα και να μην βγάζω συμπεράσματα για ανθρώπους,με γνώμονα τη μουσική που ακούνε.

Έχω γνωρίσει κλασσικούς με χείριστο ήθος και κλαρινοτσιφτετελοροκάδες μια χαρά παιδιά.

 

@degdekis Είμαστε συνομήλικοι και πριν 10+ χρόνια το metal με πήγε μαζί με φίλους ως το Wacken,παρά το γεγονός ότι ήμουν κλασσικός κιθαρίστας.

Από εκείνη την παρέα μουσικών,που εννοείται ότι παρακολουθουσε και τα εγχώρια αντίστοιχα δρώμενα,πλέον μόνο ένας είναι ακόμη πιστός στο metal.

Οι υπόλοιποι έχουμε κρατήσει τις εμπειρίες μας όπως και κάποιες μουσικές που δε θα ξεθωριάσουν ποτέ στην ψυχή μας.

Για παράδειγμα η αγάπη μου για τους Savatage και η εκτίμηση που έχω στον μακαρίτη τον Oliva,δε θα αλλάξει ποτέ..

 

Όμως η μουσική αυτή,τουλάχιστον εμάς,δεν μπόρεσε να μας κρατήσει και να ικανοποιήσει κάποιες ανάγκες μας,όχι για 500 χρόνια,αλλά ούτε μέχρι τα 22-23 μας.

Για εμάς το metal,ήταν μια φάση,με καλές αναμνήσεις.

Aκόμη και το lifestyle που το συνοδεύει,τώρα πλέον μου φαίνεται τουλάχιστον αστείο.

 

Ακόμη και στα 20 μου, πίστευα αν γίνω κάποτε 50 χρονών, αποκλείεται να δω τους Manowar επί σκηνής και να μην λυθώ στα γέλια.

Όπως ποτέ δεν πίστευα ότι στα 50 μου θα παίζω με μια b.c.rich ξίφος,αλλά μάλλον κάτι σε τελε ή 335..

Ούτε ότι θα εχω τα παιδιά μου στο αμάξι,θα έχω ανοιχτά παράθυρα και θα ταξιδεύουμε υπό τα άσματα των Mayhem.

 

Αυτά,με απόλυτο σεβασμό σε ότι τρέφει την ψυχή του καθενός.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακόμη και στα 20 μου, πίστευα αν γίνω κάποτε 50 χρονών, αποκλείεται να δω τους Manowar επί σκηνής και να μην λυθώ στα γέλια.

Όπως ποτέ δεν πίστευα ότι στα 50 μου θα παίζω με μια b.c.rich ξίφος,αλλά μάλλον κάτι σε τελε ή 335..

Ούτε ότι θα εχω τα παιδιά μου στο αμάξι,θα έχω ανοιχτά παράθυρα και θα ταξιδεύουμε υπό τα άσματα των Mayhem.

 

Αυτά,με απόλυτο σεβασμό σε ότι τρέφει την ψυχή του καθενός.

 

 

 

 

χαααααχααααααα

πολύ παραστατικά παραδείγματα, μπράβο

ναι ρε συ αρχηγε μου μια χαρά τα λες και εγώ συμφωνώ, συνήθως μεγαλώνουμε και

το γυρναμε σε πιο χαλαρο. Εγώ ας πούμε συνήθως πλέον παίζω μπλουζιές

με τη τέλε ή τη στράτ μου εκεί που ορικοζόμουν να μην απατήσω

ποτέ μου την λες πολ μου.....

Εντάξει εγώ είπα μία γνώμη-υπόθεση όπως θετε πείτε το..

απο κει και πέρα μου αρέσει ο διάλογος ειδικά όταν γίνεται με χιούμορ.

Αλλες μαλακίες δεν αντέχει ο χαρακτήρας μου και όχι τίποτε άλλο, ανάβω και σαν σπίρτο....

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνήθως μεγαλώνουμε και το γυρναμε σε πιο χαλαρο.

 

εγώ πάντως ανάποδα το πήρα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικη μουσικη, εξαιρετικο παιξιμο κι απ'τους τρεις (οπως παντα)...

 

"Pericles loves bebop but Yannis loves Deep Purple...Yannis also loves Rachmaninoff...Sami loves bebop, Deep Purple but likes Scriabin more than Rachmaninoff..."

...και εξαιρετικο γουστο βεβαιως βεβαιως... ;D

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει στη τζαζ δεν υπαρχει και το μαλλι προφυλακτηρας ,οι αιματοβαμενες νυχτεριδες  και τα spandex με ενισχυση στην ψολη... ;D.....δεν σημαινει και τιποτα αυτο.... ;D

 

 

Φιλε γραφεται με ωμεγα, και δεν εννοω τη λεξη ´τιποτα´

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φιλε γραφεται με ωμεγα, και δεν εννοω τη λεξη ´τιποτα´

 

αν την εγραφα με ωμεγα φιλως.. ;D...θα την ετρωγε το αντιβριστιρι του ΝΟΙΖ... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιθετως ο ΟΜΗΡΟΣ εβαλε στο...cd player του JUDAS PRIEST & εγραψε την Ιλιαδα ομορφα και ΕΠΙΚΑ....

 

 

Και στη μεγαλη των μπατσων σχολη ειδα επιρροες απο Judas Pries, ας θυμηθουμε το bar BLUE OYSTER όπου το look του Halford κυριαρχουσε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν την εγραφα με ωμεγα φιλως.. ;D...θα την ετρωγε το αντιβριστιρι του ΝΟΙΖ... ;D

 

 

Ειπα και γω.....ειναι δυνατον να του διαφευγει κατι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου