Προς το περιεχόμενο

Bruce Dickinson - Tears Of The Dragon Scream For Me Brazil


mamakin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό μου θυμίζει όταν ήμουν 14... Ωραία ήταν τότε... Που ανακαλύπταμε "νέες" (για εμάς) μουσικές... Τεράστιος dickinson... Όταν βρήκα αυτό το τραγούδι είχα λιώσει το walkman με το μπρος πίσω την κασέτα για να το ακούω συνέχεια...

Και στη μετακόμιση έχασα 2 cd του...  >:(

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks φιλε για το ποσταρισμα! Εμενα μου θυμισε το '97 οταν κατεβηκα να τον δω πρωτη φορα στο Rockwave! Απο τις μερες που δε θα ξεχασω ποτε! 17 χρονων τοτε με εκδρομη απο Σαλονικα (με το Wizard αν θυμαμαι καλα)! Και γ@*w τις φασεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστιος τραγουδιστής ο Dickinson!

To "Tears of the Daragon" και το "Man of Sorrows" έπαιζαν στο repeat όταν τα ανακάλυψα.  8)

 

Πάντως στο συγκεκριμένο βίντεο, ο κιθαρίστας που έπαιζε το σόλο τα έκανε επιεικώς μαντάρα.  ;)

Καλύτερα να το έπαιζε ο Smith.  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο συγκεκριμένο βίντεο, ο κιθαρίστας που έπαιζε το σόλο τα έκανε επιεικώς μαντάρα.  ;)

Καλύτερα να το έπαιζε ο Smith.  :)

 

:o

 

FYI is Roy Z.. ;)

 

Δεν ξέρω πως θα ακουστεί..

Θα το πώ και ελπίζω να μην παρεξηγηθώ..  :)

 

Μετά το reunion των Iron Maiden με Dickinson / Smith,

ενδεχομένως "χάσαμε" ΔΙΣΚΑΡΕΣ που θα ακολουθούσαν στη solo καριέρα του Dickinson,

με Roy Z / Smith στις κιθάρες...

 

Κλειστό γήπεδο Περιστερίου, νομίζω έτος 1997, με το lineup που παίζει στο παραπάνω video

(και στο studio album "The Chemical Wedding").. Ανατριχίλα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πως θα ακουστεί..

Θα το πώ και ελπίζω να μην παρεξηγηθώ..  :)

 

Μετά το reunion των Iron Maiden με Dickinson / Smith,

ενδεχομένως "χάσαμε" ΔΙΣΚΑΡΕΣ που θα ακολουθούσαν στη solo καριέρα του Dickinson,

με Roy Z / Smith στις κιθάρες...

 

Θα το πάω ένα βήμα παραπέρα! Τα Accident of Birth και Chemichal Wedding είναι ισάξια (δεν λέω καλύτερα μόνο και μόνο για την ιστορία των maiden) με τα καλύτερα αλμπουμ των maiden!

 

To accident of birth με έκανε να ξεκολήσω γρήγορα απο την "αρχαιολατρεία" του στύλ μόνο παλιά βγαίναν ωραίοι δίσκοι και να προσπαθήσω πέρα απο τα κλασσικά για τον τότε Έλληνα-μεταλά maiden-metallica-judas priest- helloween (αλλα στο keeper μετα ξεπουλήθηκαν :P )

 

ΥΓ. Ο Roy Z δεν ξέρω τι λέει απο καθαριστική βιρτουοζιτέ αλλά είναι παραγωγάρα και γαμώ τους συνθέτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Roy Z δεν ηταν στο περιστερι το '97 , επαιζε καποιος αλλος

 

Έχεις δίκιο. Δεν το έγραψα σωστά.

Το lineup που παίζει στο video, είναι το ίδιο με το studio album "The Chemical Wedding".

 

Στο live στο Περιστέρι, το οποίο τελικά ήταν 12/12/1998 -έκατσα και βρήκα το εισιτήριο ;D- κιθάρα έπαιζε άλλος.

(Ακόμα θυμάμαι την καπαρντίνα, την μπαντάνα στο κεφάλι και την ESP Serpent..  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο live στο Περιστέρι, το οποίο τελικά ήταν 12/12/1998 -έκατσα και βρήκα το εισιτήριο ;D- κιθάρα έπαιζε άλλος.

(Ακόμα θυμάμαι την καπαρντίνα, την μπαντάνα στο κεφάλι και την ESP Serpent..  ;D)

 

σωστος φιλε μου ετσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο live στο Περιστέρι, το οποίο τελικά ήταν 12/12/1998

 

Εγώ απ' αυτή την συναυλία δεν είχα καλές αναμνήσεις τουλάχιστον για τα πρώτα δέκα λεπτά. Είπαμε με έναν φίλο να πάμε μπροστά. Είμασταν 4-5η σειρά και πρίν ακόμα ξεκινήσει η συναυλία το σπρώξιμο ήταν ήδη πάρα πολύ (και είχα/έχω μεγάλη εμπειρία από ξυλοκόπημα στις πρώτες σειρές, δεν το λέω έτσι απλά). Με το που βγήκε ο Bruce όλα τα μαλακισμένα κωλόπαιδα άρχισαν να σπρώχνουν λες κι αυτό θα τους βοηθούσε να απολαύσουν την συναυλία καλύτερα. Τελευταία στιγμή έσωσα ένα παλικάρι πρίν πέσει μέσα στο μενώμενο πλήθος και ο ίδιος άρπαξα τελευταία στιγμή τα μαλλιά ενός μπροστινού πρίν πέσω. Και δεν θες να βρεθείς στο πάτωμα όταν 2000 και πλεόν άτομα σπρώχνουν από πίσω. Είμαι 1.90 και είχα πατημασιές στα μπούτια, αν λέει κάτι αυτό. Με το που καταφέραμε να βγούμε απ' τον χαμό στο δεύτερο-τρίτο κομμάτι περίπου, βλέπαμε κόσμο να βγαίνει κι αυτός από μέσα άλλοι με την βοήθεια φίλων και άλλοι ακόμα και σηκωτοί. Δεν ξέρω αν χτύπησε κανένας εκείνη την ημέρα αλλά από τις εκατοντάδες συναυλίες που έχω πάει κι από τις δεκάδες φορές που έχω βρεθεί σε παρόμοιες καταστάσεις αυτή ήταν μακράν η χειρότερη. Ειλικρινά σας μιλάω, ντράπηκα που είμαι μεταλλάς.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου