Προς το περιεχόμενο

Bruce Dickinson - Tears Of The Dragon Scream For Me Brazil


mamakin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(Ακόμα θυμάμαι την καπαρντίνα, την μπαντάνα στο κεφάλι και την ESP Serpent..  ;D)

 

Και τις κινήσεις ρομπότ που έκανε. Ήταν λίγο γελοίος σαν εικόνα αλλά δεν βαριέσαι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o

 

Δεν ξέρω πως θα ακουστεί..

Θα το πώ και ελπίζω να μην παρεξηγηθώ..  :)

 

Μετά το reunion των Iron Maiden με Dickinson / Smith,

ενδεχομένως "χάσαμε" ΔΙΣΚΑΡΕΣ που θα ακολουθούσαν στη solo καριέρα του Dickinson,

με Roy Z / Smith στις κιθάρες...

 

 

συμφωνώ απόλυτα, τα accident of birth και chemical wedding ηχούν όπως θα έπρεπε να ηχούν οι Maiden μετά το fear of the dark (για να μην πω το eventh son)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o

 

FYI is Roy Z.. ;)

 

Δεν ξέρω πως θα ακουστεί..

Θα το πώ και ελπίζω να μην παρεξηγηθώ..  :)

 

Μετά το reunion των Iron Maiden με Dickinson / Smith,

ενδεχομένως "χάσαμε" ΔΙΣΚΑΡΕΣ που θα ακολουθούσαν στη solo καριέρα του Dickinson,

 

Εγω νομίζω οτι το κακό ξεκίνησε οταν αποσύρθηκε ο Smith απο τους Maiden. Απο εκει και πέρα (και που επέστρεψε μετά δεν άλλαξε κάτι) δεν βγήκε ολοκληρωμένος και αξιόλογος δίσκος απο τους Maiden, απλά κάποια καλά κομμάτια.

 

Επίσης ποτέ δεν συμπάθησα, τον κιθαρίστα που αντικατέστησε τον Smith, δεν έμαθα και ποτέ το όνομα του απο την αντιπάθεια μου.Μπορεί να είναι το καλύτερο παλικάρι δεν ξέρω αλλά εμένα ποτέ δεν μου έκατσε καλά στους Maiden.

 

Τα παραπάνω ισχύουν και για τα αλμπουμ που έβγαλε ο Dickinson, δεν ηταν δίσκοι που γούσταρες να τους ακούς απο το πρώτο μέχρι το τελευταίο κομμάτι.Υπήρχαν κάποια ενδιαφέρον riff's αλλά μεχρι εκει.Εντάξει δεν λεω για τα λίγα κομμάτια που ξεχώρισαν οπως το Tears Of The Dragon που στην ουσία Maiden(ιζει) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα θυμαμαι για παντα το κειμενακι στο μεταλ χαμερ που ελεγε περιπου αυτο:

 

"αυτο τον καιρο ο bruce dickinson συνεργαζεται με τον hip hop παραγωγο Roy - Z, τρελαθηκε εντελως ο Bruce"

 

και μετα βγηκε το accident of birth!

 

;D ;D ;D ;D

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ποτέ δεν συμπάθησα, τον κιθαρίστα που αντικατέστησε τον Smith, δεν έμαθα και ποτέ το όνομα του απο την αντιπάθεια μου.Μπορεί να είναι το καλύτερο παλικάρι δεν ξέρω αλλά εμένα ποτέ δεν μου έκατσε καλά στους Maiden.

Janick Gers λέγεται ο κιθαρίστας. Να σου πω ούτε εγώ τον συμπάθησα πολύ - πολύ. Αλλά για να τον κρατήσουν οι Maiden μετά την επιστροφή του Smith, μάλλον καλός θα είναι.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω νομίζω οτι το κακό ξεκίνησε οταν αποσύρθηκε ο Smith απο τους Maiden. Απο εκει και πέρα (και που επέστρεψε μετά δεν άλλαξε κάτι) δεν βγήκε ολοκληρωμένος και αξιόλογος δίσκος απο τους Maiden, απλά κάποια καλά κομμάτια.

 

 

Συμφωνώ και εγώ μαζί σου μετά το seventh son άρχισε να αλλάζει το πράμα και μετά το x-factor έγινε η "παρακμή" και με το που επανασυνδέθηκαν δεν άλλαξε κάτι πράμα που όλοι το ανυπομονούσαν.

 

 

Μετά το reunion των Iron Maiden με Dickinson / Smith,

ενδεχομένως "χάσαμε" ΔΙΣΚΑΡΕΣ που θα ακολουθούσαν στη solo καριέρα του Dickinson,

με Roy Z / Smith στις κιθάρες...

 

 

Είχα την ίδια άποψη αλλά μόλις άκουσα το Tyranny of Souls (2005) ξενέρωσα και απο εκεί.

 

Θυμάμαι μόλις ηρέμισα λίγο από το Accident of Birth (όσο μπορεί να ηρεμίσει κανείς από έναν τέτοιο δίσκο)βγήκε το The Chemical Wedding.

 

Τι να πω μόλις το άκουσα ειδικά το book of thel έμεινα  :o μου ήρθε στο μυαλό η συνέχεια από το Darkside of Aquarius,δεν ξέρω αν κολλάνε και πολύ αλλά έτσι μου έκατσε  ;D

 

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου